Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.07.2019, 21:08   #951
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał midro Zobacz post
(...)Teresa jest na pewno dużo węższa od NAT i jak przenosiłem ciężar motocykla z prawej nogi na lewą, mocno pochylając motocykl, nie czułem, aż tak mocno tych 204 kg. (...)
Takie samo odniosłem wrażenie podczas jazd próbnych, lekka niemalże jak rower. Ciekawy jestem jak będzie zalana do pełna.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2019, 21:49   #952
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,857
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 3 godz 30 min 4 s
Domyślnie

received_356041385111401.jpeg
Na moje cielsko to i zwykła nat za mała dlatego na tenerce czułem się nie swojo...
Dobrze że teraz każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie i pod względem koloru jak i wielkości.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2019, 22:23   #953
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ja tam mam 177 wzrostu, i twierdzę, że NAT ma dla mnie optymalny gabaryt.
Co siądę na bandziora czy innego iksteka, to jakoś tak niepowaznie się czuję. Rozumiecie, godność mężczyzny trudniej utrzymać.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2019, 19:46   #954
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

Dopadłem dziś w salonie 790. Niestety tylko S.
To nie jest żadna fachowa recenzja zaznaczam tylko to co poczułem w odniesieniu do posiadanych lub jeżdżonych przez moją osobę sprzętów.

Pan pokazał sprzęta ja podpytałem o abs y trakcje, srakcje i ten wyświetlacz jak smartfon.Siadam na kota i myślę jaki mały ten kot.Dotykam na luzaku nogami jak na skuterze.(nie gram w kosza bo mam 182 cm).

Odpalam, nie chodzi jak kosiarka LC4, myślę.
Jedynka jak i pozostałe biegi masełko.Sprzęgło i hamulce, masełko.Kot odpala się powyżej 4 tysięcy.
Brak regulacji zawiechy, jak dla mnie słabo. Zawiecha twarda.
Bardziej mi gsxr przypominała jak enduro adventure.
Po 15 minutach robie łychę na każdym biegu.Zwrotny diabeł a i ponad 200 poszedł.Opony szosowe, alem zjechał w szuterek z dziurami.Twardo, stać sie nie da bo łapy za krótkie.Próbuje przygazówek coś tam ucieka z tyłu.
Zrobiłem ze 100 km i guzik spalił.
W salonie poprosiłem co by usiąść na R iiiii Pany to jest to!!!!!!!!!!Pozycja wyżej, pełna regulacja zawiechy WP,i takie tam a droższa o 5 tysi chyba.

Wersja S moim zdaniem nie jest dla mnie.
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2019, 23:30   #955
doctor


Zarejestrowany: May 2017
Posty: 87
Motocykl: CRF1000
doctor jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 7 godz 12 min 47 s
Domyślnie

Także udało mi się przejechać Ską. Wg przedstawiciela R jest za mało i nie ma szans na żadną testową. Ale wracając do meritum:
- kanapa - niby wygodna w trakcie jazdy ale przy postojach już nie, niby kanapa na wysokości 850 i sięgam do podłoża ale za wygodnie nie jest, boki kanapy wbijają się w uda, utrudniają sięganie do podłoża (taka f850gs ma 860 mm a siedzi się o NIEBO lepiej; lepiej siedziało się na R - węższa kanapa)
- tablet - niby widoczny, niby intuicyjny ale mało czytelny małe cyferki nie pozwalają na "szybki rzut okiem"
- kierownica - przełączniki nieergonomicznie ustawione, problem z kierunkowskazami
- zawieszenie - jak dla mnie nie spełnia oczekiwań. Na asfalcie który nie był równy kierownica wpada w minimalne lecz odczuwalne drżenie przenoszące się na ręce kierownika, problem znika po zjeździe na szuterek ale za to każda dziura powoduje szczękanie zębów o siebie - chyba że staniemy (mam 175cm i jednak trochę nisko) i odkręcimy manetę - wtedy i tylko wtedy problem znika. Znika też inny problem - grzechotania silnika i szarpania łańcucha przy niższych obrotach
- szyba - znikoma osłona przed wiatrem pomimo wyższego ustawienia, przy prędkościach >110 km/h dla mnie nieakceptowalne na dłuższą metę
- skrzynia biegów dość precyzyjna ale pedał do wymiany - za krótki i w Sidi Adventure ciężko zmienia się biegi, dodatkowo przy manewrach butem w trakcie jazdy otwiera się stopkę, która odapada w dół.
- na pewno czuje się ją lekko (nawet z pełnym bakiem), wchodzi w zakręty, poręczna na parkingu,

Podsumowując - maszyna na krótkie latanie, jeśli zawias WP jest tak dobry jak piszą to R na bezdroża ale na podróże to bym nie chciał - no chyba że coś poprawią i dopieszczą (Rade Garage już robi inną owiewkę).W chwili obecnej maszyna wymaga zbyt wielu inwestycji żeby wyruszyć nią w dalszą trasę
doctor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2019, 15:12   #956
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 1 godz 37 min 4 s
Domyślnie

Też w zeszłym tygodniu.. w piątek miałem okazję polatać na 790 S.. Rki sprzedawane są z 3 mcznym wyprzedzeniem i nie ma opcji, przynajmniej w Krakowie się nimi przjechać.

Piszę dopiero teraz bo bardzo mieszane uczucia mam...

To tak:
Chłopak odpalił, pokazuje tableta..mapy.. moje pierwsze pytanie..mapy sport ? Nie, to jest tutaj street...Oook.!
Chodzi jak KTM wiec luz, ruszam.. Delikatnie z manetką bo podobno silnik mega się wkręca..
Po drugich światłach zaczynam odkręcać manetkę do końca i... i...dupa! Budzi się tak ok 4-5 tys, ochrona przed wiatrem tak do 120km/h potem już męczarnia..Zawias twardy, nie regulowałem.

Na szutrze no tez nie zaskoczył czymś wyjątkowym, klocowaty się wydawał na miekkim. Lepiej już czułem się na 690 której blisko do 450 w prowadzeniu..

Reasumując:
Nie wiem co o nim sądzić.. bo niby jakoś jedzie, niby poręczny...na jakość elementów nie patrzyłem ale jakiś taki nijaki.. Jak zawsze każdy KTM mnie pozytywnie zaskakiwał to ten nie do końca.. W tym przypadku wolałbym już NAT albo 1090r. któremu bliżej do byłej 990rki..
Może zbyt dużo oczekiwałem od Niego i rozczarował trochę.

A tak dla porównania to tutaj moje wrażenia, emocje sprzed dwóch lat po testach 1290R...http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29820

Do domu wróciłem 1290R, na sport mapach, z nieustającym bananem na twarzy..

PS
No nie kupiłbym tego motocykla a jak już bym dostał na Mikołaja to szybko podmienił na NAT albo 1090r. ...
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2019, 20:54   #957
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 939
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 14 godz 44 min 46 s
Domyślnie

Jeździłem 790R. Mam jednak mieszane wspomnienia i wielki niedosyt. Trudno mi było wyrobić sobie zdanie.
Największym rozczarowaniem jest silnik. Niby pracuje, niby KTM, ale jakbym wsiadł na coś totalnie innego. Pierwsze wrażenie: nijaki. Albo inaczej: jest bardzo poukładany i skrajnie przewidywalny. Spodziewałem się wodotrysków a dostałem mżawkę. Reakcja na gaz - spoko, przyspieszenie spoko, wszystko tylko spoko. Zawias w Rce jest regulowany, ale ustawieniami się nie bawiłem. Generalnie lekki zawód.

I teraz najśmieszniejsze: latałem również Dukiem 790. Ale później. Pierwsze wrażenie było podobne: "Jakiś spokojne sprzęty KTMa się porobiły". Im dłużej jednak jeździłem i bardziej go cisnąłem tym bardziej do siebie przekonywał. Motor jest naprawdę ciekawy, tylko trzeba go kręcić, ale kręcić nie wysoko a odważnie, bez żadnych zahamowań. Pełna łycha i ogień! Wtedy jest duża szansa na mrowienie w zwieraczach. Zastrzeżenia miałbym do zawieszenia i hamulców. Ale to już inny bajk więc i nie ma co się rozpisywać.

I teraz wracam do 790: po objechaniu Duke'a muszę znowu usiąść na Adventure'a 790 z R i jakieś konkretne zdanie sobie wyrobić. Raz, że opony inne, dwa, że w innych warunkach warto spróbować. Myślę, że można się do niego przekonać, jeżeli odrzuci się 950/990 jako punkt odniesienia, a to jest chyba pierwsza myśl wskakując na to moto. Ta trochę większa przewidywalność będzie pomocą w terenie, natomiast gdy się go przyciśnie to silnik może pozytywnie zaskoczyć.
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2019, 22:41   #958
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,566
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 5 godz 34 min 37 s
Domyślnie

Jest już szansa na obejrzenie na naszych drogach T700.
Film w j. ang.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2019, 22:45   #959
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

T700 - Już są odbiory, lada dzień wyjadą na drogi
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2019, 08:15   #960
Gończy
 
Gończy's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: LPU
Posty: 1,141
Motocykl: RD07a
Gończy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 9 godz 3 min 16 s
Domyślnie

Koleś mojego wzrostu, myślałem że wyglądałbym jak na psie ale nie jest źle.
Jakoś nie widzę opcji na podróż we 2 osoby, no chyba że po browarek do sklepu na wsi. Żeby trochę lżejsza była to kto wie. Jakieś gmole, osłona pompy i inne bajery i w sumie trochę przytyje.
Gończy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam porównania Garmin Oregon i Montana 7Greg GPS 8 27.04.2018 17:22
testy opon Mallory Hamulce, kola, opony 3 09.11.2016 20:13
Testy jorge Inne tematy 20 17.10.2013 10:55
Niedzielne porządki i ... zdjęcia/porównania opon ramires Hamulce, kola, opony 30 20.03.2009 10:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.