Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Honda - inna niż AT & NAT

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.05.2017, 09:45   #41
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,739
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 2 godz 25 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pirania Zobacz post
DRZta DRZcie nie równa.. miałem 8 lat temu i do dupy była..Spróbuj tej od Santosa, nie wiem co za gowno ma z przodu ale jest bajka! Komfort i miękko, plus dobra guma, zacięcie i fantazja mlodzienca i objezdzal 40kg lżejsza WR'f. Zresztą Dziadków na XR'ch również
Może - ale jak pisałem nie chodzi mi tu o silnik - tylko ogólnie o prowadzenie tego motocykla/ jego rozkład mas - zrób wyskok na drz-cie - z reguły przy lądowaniu wali się na przód.
Ja to postrzegam tak miałem rd03 przesiadłem się na DRZ - było łał jakie piórko prowadzenie ma ta drz
Ja się przesiadłem z DRZ na EXC - to dla mnie jest taka sama ja pomiędzy RD03 a DRZ - przepaść.
DRZ - to jednak dual
Babel jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2017, 10:31   #42
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 15 godz 47 min 43 s
Domyślnie

nie mylić DRZ S z DRZ E
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2017, 16:00   #43
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekm72 Zobacz post
Może kiedyś zmienię gaźnik.
Ale litr benzyny w górach to dużo w oryginalnym zbiorniku.
A spalanie na pewno wzrośnie
To kupisz IMS 15 L . Możesz już dziś czasem luknąć na ebay.com za używką. Nowe z cłem wychodzą dość drogo
ACERBIS 22 litry jest za duży, nawet do XRL 650
Spalanie w średniotrudnym terenie mi wychodzi 6 L .Droga do 5L
Dysza ma być 125. W tej chwili mam 127,5 ale świeca nie ma prawidłowej barwy. Przy następnym serwisie wkładam 125 czyli oryginalna jak kupujesz nowy gażnik
Wydech odblokowany w połowie. Tak by głowa nie puchła od decybeli i nie ryczało w lesie
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 18.05.2017 o 16:07
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2018, 14:44   #44
Drak


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 25
Motocykl: DR650SE, CRF250RLA
Drak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 4 godz 52 min 23 s
Domyślnie

Wróciłem z wakacji na Rally. Trasa TETem litewskim i łotewskim. Łącznie 2700km z czego ~1000 asfaltem. Na pokładzie moje 95 oraz bagaż z namiotem, śpiworem.
Pod taką masę wymieniałem wcześniej tylną sprężynę na twardszą, fabryczna jest pod lżejszych. Przód zostawiłem fabryczny i jest ok pod moje użytkowanie.

Połacia szutrowych autostrad, leśne drogi, przeprawy rzeczne, głębokie piachy, bagna, zdarzyły się nawet podjazdy (chociaż pod tym kątem wytestowałem CRFę w Rumunii rok temu).
Jak ktoś ma wątpliwości co do możliwości tego motorka niech pyta śmiało. Ja nie mam i jestem pełny uznania. Jest to dobry wybór jeżeli ktoś zakłada 60+% offu, reszty dojazdów. Bo na dojazdach brakuje, z Mitasami MC23 prędkość przelotowa bez męczenia motocykla była do 110km/h. Kanapa dała o sobie znać, nie jest komfortowa, dużo pomogła owieczka, inaczej nie byłoby możliwe przejechanie takiego dystansu w 10 dni.
A najważniejsze to plusy- na szutrowych autostradach nie ma znaczenia czy jadę 250 czy 650 czy 1200, jest maks jaki jest granicą rozsądku i bezpieczeństwa i każdy z tych motocykli osiąga bez wysiłku ten maks gdzie to było w granicach 90km/h. Za to w terenie CRFa z bagażem jechała bez najmniejszego problemu, czekając na ciężkich i zmęczonych wysiłkiem kolegów, którzy musieli walczyć z motocyklem i jego masą i mocą. Tam CRFa była dużo szybsza, zwinniejsza i pozwalająca na relaksacyjną jazdę i czerpanie przyjemności.

Łącznie zrobiłem Rally już ~7000km.

Ogólne przemyślenia to: świetny dual do codziennej jazdy jak i weekendowej zabawy w terenie. Turystycznie do podmiejskich wycieczek 100-200km. Na następne wakacje zabieram CRFę na przyczepie i nie marnuje swoich sił i komfortu oraz opon na dojazd tylko bawię się na miejscu lepiej niż na większym sprzęcie. Kwestia własnych preferencji wyjazdowych.
Drak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2018, 14:51   #45
Dylan
Orzeszek
 
Dylan's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: RLU DESANT
Posty: 176
Motocykl: DR-Z 400
Dylan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 57 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Drak Zobacz post
Wróciłem z wakacji na Rally. Trasa TETem litewskim i łotewskim. Łącznie 2700km z czego ~1000 asfaltem. Na pokładzie moje 95 oraz bagaż z namiotem, śpiworem.
Pod taką masę wymieniałem wcześniej tylną sprężynę na twardszą, fabryczna jest pod lżejszych. Przód zostawiłem fabryczny i jest ok pod moje użytkowanie.

Połacia szutrowych autostrad, leśne drogi, przeprawy rzeczne, głębokie piachy, bagna, zdarzyły się nawet podjazdy (chociaż pod tym kątem wytestowałem CRFę w Rumunii rok temu).
Jak ktoś ma wątpliwości co do możliwości tego motorka niech pyta śmiało. Ja nie mam i jestem pełny uznania. Jest to dobry wybór jeżeli ktoś zakłada 60+% offu, reszty dojazdów. Bo na dojazdach brakuje, z Mitasami MC23 prędkość przelotowa bez męczenia motocykla była do 110km/h. Kanapa dała o sobie znać, nie jest komfortowa, dużo pomogła owieczka, inaczej nie byłoby możliwe przejechanie takiego dystansu w 10 dni.
A najważniejsze to plusy- na szutrowych autostradach nie ma znaczenia czy jadę 250 czy 650 czy 1200, jest maks jaki jest granicą rozsądku i bezpieczeństwa i każdy z tych motocykli osiąga bez wysiłku ten maks gdzie to było w granicach 90km/h. Za to w terenie CRFa z bagażem jechała bez najmniejszego problemu, czekając na ciężkich i zmęczonych wysiłkiem kolegów, którzy musieli walczyć z motocyklem i jego masą i mocą. Tam CRFa była dużo szybsza, zwinniejsza i pozwalająca na relaksacyjną jazdę i czerpanie przyjemności.

Łącznie zrobiłem Rally już ~7000km.

Ogólne przemyślenia to: świetny dual do codziennej jazdy jak i weekendowej zabawy w terenie. Turystycznie do podmiejskich wycieczek 100-200km. Na następne wakacje zabieram CRFę na przyczepie i nie marnuje swoich sił i komfortu oraz opon na dojazd tylko bawię się na miejscu lepiej niż na większym sprzęcie. Kwestia własnych preferencji wyjazdowych.
Wrzucaj śmiało jakieś fotki!
__________________
Dylan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2018, 21:41   #46
Drak


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 25
Motocykl: DR650SE, CRF250RLA
Drak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 4 godz 52 min 23 s
Domyślnie

Fotek dużo nie mam ale zmontowałem filmik



https://www.youtube.com/watch?v=jQhGOeoPpkY
Drak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2018, 00:31   #47
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,212
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 1 godz 30 min 34 s
Domyślnie

Film fajny ale świateł temu Rally brakuje :-) pozdrawiam Adam

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2018, 00:36   #48
Drak


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 25
Motocykl: DR650SE, CRF250RLA
Drak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 4 godz 52 min 23 s
Domyślnie

No jest dobry LED ale niestety daleko i wysoko świecący. BMW miało chyba 6 halogenów więc robi dzień
Drak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2018, 02:19   #49
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 38 s
Domyślnie

Zbytnio od serca

Ostatnio edytowane przez Dymkaaa : 06.08.2018 o 12:50
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2018, 07:40   #50
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Dymka-
Piszesz jak ortodoksa.
Z założenia crf 250 l to dual. Olej wymieniasz
Raz na 12 tys
Te 23 ps jest całkiem żwawe,
Jeśli masz w swojej xr400 zwykły gaźnik
To na drodze asfaltowej temu pierdzpiedowi
nie uciekniesz. W terenie wiadomo, ale z założenia to są dwa inne moto
Wyczynowe ktm w papierach mają 12 -16 kW
, wiadomo co później
Podstawowe pytanie - ile tym crf przejechales
Żeby mieć o nim zdanie
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Crf250 rally - 2017 karol1989 Inne tematy 109 07.09.2017 10:49
Zamiana hanbary Acerbis Rally II na oryg. białe osłony, ktoś chętny??? Pirania Wszystko dla Afryki 4 21.07.2012 14:31
Haynes do crf250 crf michoo Inne tematy 5 06.05.2011 15:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.