Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.04.2017, 23:14   #1
darius
 
darius's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Gdynia
Posty: 460
Motocykl: NAT
Galeria: Zdjęcia
darius jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 11 godz 40 min 23 s
Domyślnie NAT - finansowanie

Cześć,

Do tych co znają się na finansowaniu lub mieli doświadczenia.

Wpłata własna 45%, 23 raty leasingowe (2 lata), wykup 19%.

Dostałem dwie oferty leasingu:
1. EFL - suma rat leasingowych=104,28%, pakiet ubezpieczeń (PZU) OC/AC/NW=2711,00zł

2. Honda Finance (Get In Leasing) - suma rat leasingowych=104,70%, pakiet ubezpieczeń (PZU) OC/AC/NW=2060,00zł

Możecie cos doradzić z doświadczenia, która instytucja jest lepsza i na co zwrócić uwagę w umowie?

No i zasadnicze pytanie, czy to są dobre oferty? Czy może gdzieś można taniej? :-)

Pozdrowienia,
D
darius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2017, 00:17   #2
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,231
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 9 godz 23 min 34 s
Domyślnie

Przy 2 latach powinieneś mieć 24 raty + wykup ale to już interpretacja urzędów skarbowych. Leasing powinien (operacyjny oczywiście) trwać 40% normatywnego czasu amortyzacji czyli 24 miesiące. A niektóre urzędy uważają, że wykup to nie rata i się czepiają. Dlatego tez niektóre leasingi nie robią 23 miesięcy + wykup, tylko 24 +wykup. Taki zabieg 23+ wykup powoduje obniżenie leciutko sumę opłat i tu się staje atrakcyjniejszy od konkurencji.
Sprawdź czy przypadkiem nie masz do raty dodanych innych usług: np GAP czyli ubezpieczenie straty finansowej. Nie jest ona doliczana do sumy opłat, a płacić trzeba ( oczywiście zabezpiecza stratę ale kosztuje).
Czy można gdzieś taniej ? Zakładam, że za Afrykę płacisz około 55000 zł brutto - to pomiędzy EFL, a Getinem masz różnicy 231 zł brutto na 2 latach. Oczywiście odliczysz vat (50 lub 100%) i dochodowy. Sprawdź Tabelę opłat w OWL - Getin powinien mieć ryczałt, EFL tradycyjną tabelę. Koszt rejestracji itp. Składki ubezpieczeń mega tanie - pytanie czy są prawdziwe - mogą być liczone na potrzeby symulacji na samochodzie nie na motocyklu.
Oferty, tak z pamięci to norma na rynku - nie sprawdzę teraz bo w nocy kalkulator mi nie działa. Rano mogę zobaczyć
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2017, 00:56   #3
darius
 
darius's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Gdynia
Posty: 460
Motocykl: NAT
Galeria: Zdjęcia
darius jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 11 godz 40 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
Oferty, tak z pamięci to norma na rynku - nie sprawdzę teraz bo w nocy kalkulator mi nie działa. Rano mogę zobaczyć
Poproszę :-)

Pozdrowienia
D

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
darius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2017, 01:09   #4
darius
 
darius's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Gdynia
Posty: 460
Motocykl: NAT
Galeria: Zdjęcia
darius jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 11 godz 40 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
Składki ubezpieczeń mega tanie - pytanie czy są prawdziwe - mogą być liczone na potrzeby symulacji na samochodzie nie na motocyklu.
Akurat tego jestem pewien bo o finansowaniu moto z obiema instytucjami rozmawiam dobre dwa miesiące, więc wszyscy wiedzą że chodzi o motocykl nie samochód. A teraz po prostu muszę już temat sfinalizować.

Pozdrowienia
D



Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
darius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2017, 07:20   #5
darius
 
darius's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Gdynia
Posty: 460
Motocykl: NAT
Galeria: Zdjęcia
darius jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 11 godz 40 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
Sprawdź Tabelę opłat w OWL - Getin powinien mieć ryczałt, EFL tradycyjną tabelę. Koszt rejestracji itp.
Do czego efektywnie sprowadza się ta różnica?

Pozdrowienia
D

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
darius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2017, 07:58   #6
cheniek
 
cheniek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Pszczyna
Posty: 839
Motocykl: CRF1100L DCT + KTM640 ADV
Przebieg: 30237
cheniek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 49 min 53 s
Domyślnie

Po prostu porównaj obie umowy (OWUL). Przerabiałem temat końcem zeszłego roku - co prawda w kwestii samochodu ale to nie powinno mieć znaczenia. Ja wybrałem Getin z dwóch powodów:
- przejrzysta umowa i zryczałtowane opłaty (ryczałt pokrywa np. koszt rejestracji który w przypadku pozostałych firm jest nie mały)
- wszystko załatwione w jednym okienku - u dielera - przez co udało mi się wynegocjować dobre warunki za zakup pojazdu.

Jak na razie żadnych problemów z GetinLeasing. Dostęp do faktur i całej obsługi leasingu przez ich portal www.

Żeby nie było - nie jestem związany zawodowo z żadnymi instytucjami finansowymi i to co napisałem powyżej nie powinno być traktowane jako reklama.
Porównaj po prostu obydwie umowy i wybierz tą która Ci lepiej pasuje bo przeglądając opinie w internecie znajdziesz negatywne informacje o każdym z leasingodawców.

Powodzenia !
cheniek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2017, 08:14   #7
cygan
 
cygan's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2016
Miasto: Wołomin
Posty: 77
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 11000
cygan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 14 godz 9 min 4 s
Domyślnie

ja mam kilka leasingów w EFL i jeśli chodzi o opłaty dodatkowe to dojdzie ci koszt rejestracji - jakieś 300pln. do tego za każdy mandat masz opłatę dodatkową 50pln od leasingodawcy. Ja też brałem w opcji 45%+23raty+19% - pamiętaj tylko że przy takim leasingu motocykl potem wejdzie ci na środki trwałe z wartością ostatniej raty (19%) więc tą wartość będziesz musiał amortyzować przez 2 lata żeby Ci poszła w koszty.
cygan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2017, 08:38   #8
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 54 min 51 s
Domyślnie

Zdecydowanie lepsze warunki od EFL dają obecnie banki. W EFL zrobiłem kilkadziesiąt umów ale odkąd przejęła ich grupa Credit Agricole nie są już tak konkurencyjni jak kiedyś. Ostatnie 4 umowy robiłem w ING Leasing. Polecam sprawdzić ofertę finansowania przez 36 miesięcy zamiast 24. Warunki są często korzystniejsze i w ostatnich kilku przypadkach wyszło to taniej niż w przypadku 24 miechów a do tego wykup jest za 1% a nie 19. Tak jak pisze @cygan dodatkowe opłaty za rejestrację, za wskazanie użytkownika przy mandatach, za ubezpieczenie w przypadku gdy ubezpieczamy pojazd sami poza funduszem.
Warto również docisnąć dealera bo zależy im bardzo na tym aby finansowanie zostało u nich. Dla przykładu w BMW dostałem informację że przebiją każdą ofertę finansowania, którą się im przedstawi i faktycznie mocno się starają.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2017, 09:21   #9
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 22 s
Domyślnie

Na upartego można wziąc kredyt firmowy, odliczać odsetki i prowizje i raty amortyzacyjne przez 5 lat. W ten sposób coś odliczasz, faktury wliczasz w dzialalność, a motocykl jest Twćj i nie ponososz żadnych dodatkowych opłat.
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2017, 09:23   #10
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 2,000
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 13 godz 29 min 16 s
Domyślnie

Cena ubezpieczenia może taka być ponieważ leasingi mają podpisane umowy generalne i nie patrzą na historię w UFG tylko maja ustalony %% od wartości.

Ja wielokrotnie korzystałem z EFL i jestem zadowolny, jednak faktycznie było to przed przejęciem przez Credit Agricole.

Co do Getinu to poprostu ja mam uczulenie na grupę Czarnieckiego...
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.