Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.10.2015, 13:02   #1
Grzechu86


Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 18
Motocykl: RD04
Grzechu86 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 18 min 33 s
Domyślnie Niedługo 6 grudnia :)

Witam Was Wszystkich, każdego z osobna

Jest to jeden z niewielu postów na tym forum, ponieważ zdecydowanie częściej czytam wypowiedzi ekspertów niż piszę cokolwiek, ale postanowiłem, że tym razem coś skrobnę
Do 6 grudnia jeszcze kupa czasu, bo prawie 2 miesiące, ale wpadł mi ostatnio do głowy pewien pomysł. Sam nie mam koncepcji jak go ugryźć, rozplanować logistycznie i czy w ogóle ma to rację bytu.

Chciałem spytać czy byliby chętni, aby wybrać jakiś jeden konkretny Dom Dziecka bądź inną tego typu placówkę, dogadać się z dyrekcją i zaproponować, aby dzieciaki napisały listy do Św. Mikołaja do kwoty 100 zł, a dany Św. Mikołaj zrealizowałby w miarę swoich możliwości daną rzecz i dostarczył do wspomnianej placówki - konkretnemu dziecku. Nie wiem czy prościej byłoby zrobić coś takiego dzieląc tego typu akcję na poszczególne województwa, czy obrać jeden cel i tam wszelkimi możliwymi drogami dostarczyć te prezenty
Grzechu86 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2015, 13:49   #2
Mateusz93
 
Mateusz93's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Andrychów/Kraków
Posty: 142
Przebieg: 11 600
Mateusz93 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 10 godz 15 min 10 s
Domyślnie

świetny pomysł!
popieram!

mógłbym zaatakować jakieś placówki w Krakowie bądź Wadowicach.
Już kiedyś coś takiego organizowałem i było bardzo ciepło przyjęte.
Mateusz93 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2015, 13:56   #3
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,329
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 7 min 59 s
Domyślnie

Podobne pomysły były już realizowane choć nieco w innej formie i czasie.
Polegały one na odwiedzinach motocyklami , wożeniu dzieci po wybranym terenie oraz dostarczeniu prezentów pod różną postacią czyli coś konkretnego co było potrzebne a nie przelew oraz drobiazgi od każdego uczestnika.
Radość dzieci bezcenna.
Nie jestem pewien co miałeś na myśli "zaproponować, aby dzieciaki napisały listy do Św. Mikołaja do kwoty 100 zł, a dany Św. Mikołaj zrealizowałby w miarę swoich możliwości daną rzecz i dostarczył do wspomnianej placówki - konkretnemu dziecku."
Wybranemu dziecku? Jak przeprowadzisz selekcję? Kto dostanie a kto nie?
W wielu domach dziecka po kilkoro coś dostanie a reszta nie?
Jakoś taka forma mi się nie widzi.
Ale pomysł pomocy sam w sobie jak najbardziej dobry.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2015, 16:21   #4
flisak

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 406
Motocykl: nie mam AT jeszcze
flisak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 2 godz 15 min 11 s
Domyślnie

Organizowaliśmy kilkukrotnie takie akcje. Przegadaliśmy z dyrektorem Domu Dziecka wiele czasu, oglądaliśmy to od środka. Za każdym razem dyrektor serdecznie dziękował za prezenty ale utwierdzał nas w przekonaniu, że tym dzieciakom jedyne czego brakuje to rodzice. Świetną frajdą były dla nich przejażdżki na motocyklach wokół komina. Kolejna sprawa to to iż takich dobrodziejów w grudniu jest sporo a dzieciaki są tam cały rok. Oczywiście nie neguje pomysłu ale trzeba to dobrze przemyśleć.
flisak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2015, 17:47   #5
Grzechu86


Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 18
Motocykl: RD04
Grzechu86 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 18 min 33 s
Domyślnie

Dzieju chodzi o to by wybrać konkretnie jakąś placówkę - rzuciłem w pierwszej kolejności Dom Dziecka, ale może to być np. jakaś konkretna organizacja pozarządowa zajmująca się tworzeniem alternatyw dla dzieciaków, które na dzień dobry mają trudniejszy start. Z pisaniem listów chodziło o to - by dane dziecko napisało list do Św. Mikołaja, a dana osoba, która zadeklarowałaby chęć wzięcia udziału w akcji wzięłaby dany list i zrealizowała tą prośbę i dany prezent dostarczyła w umówionym dniu do wybranej placówki.
Nie mówię tu o jakiejkolwiek zbiórce kasy - bezsens totalny, bo 1). kasa nigdy w 100% nie trafi do tych, którzy jej najbardziej potrzebują, 2). zostają kupowane rzeczy dla
ogółu 3). kiepsko ma osoba, która podejmuje się zbiórki - jest to jednak dość spora odpowiedzialność.

Co do selekcji - nie ma selekcji - prezent otrzymałby każdy - dlatego też idąc starym polskim porzekadłem "mierz siły na zamiary" należałoby w tym wypadkudostosować ilość chętnych forumowiczów chcących włączyć się w akcję do danej placówki. Nie wyobrażałbym sobie jednego dziecka które dostanie prezent, a drugie będzie na to tylko patrzeć...

Co do wożenia dzieci wokół komina, Moto - Mikołajów itd., super pomysły, ich idea jest rewelacyjna, ale może warto zastanowić się nad zrobieniem czegoś więcej. Czas Świąt jest okresem wyjątkowym.

flisak - to jest standardowe mówienie większości dyrektorów. Obojętnie czy to Dom Dziecka, czy Poprawczak. Każda tego typu akcja jest dla wielu z nich dodatkową robotą. My i tak nie damy im w te Święta. Dzieciaki cały rok są w tych placówkach, masz racje, ale okres Świąt Bożego Narodzenia ma coś w sobie magicznego.
Grzechu86 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motomikołaje Kraków 8 grudnia electro Imprezy forum AT i zloty ogólne 1 05.12.2013 21:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.