Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.01.2009, 18:48   #1
Brie
 
Brie's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Poznań
Posty: 31
Motocykl: XTZ 750
Brie jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 29 min 4 s
Domyślnie W czym objawia się wyższość Afri nad Trampkiem?

Oczywiście powszechnie wiadomo, że Królowa uber alles itd, itp,

ale tak odkładając na chwilę na bok miłość i inne emocje - w czym w praktyce przejawia się przewaga (jeśli się przejawia) Afri nad Trampkiem?
Bo mam pewien dylemat...
Brie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2009, 19:02   #2
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Brie Zobacz post
ale tak odkładając na chwilę na bok miłość i inne emocje - w czym w praktyce przejawia się przewaga (jeśli się przejawia) Afri nad Trampkiem?
Moj kolega ma TA z 2006 roku. Ladny sprzet, zgrabny
Dla jednej osoby super, dla dwoch tez nie najgorzej (czasami jezdzi z zona, z bambetlami nie jezdzi bo nie jezdzi nigdzie dalej).
Ino jak ja na to (po)patrze z boku, a czasami widzialem go na ktorejs z moich AT, to wlasnie wtedy lepiej calosc wyglada, IMO sa jakby lepsze proporcje kierownik<>moto.
Kolega ma 180 wzrostu, 9x kg wagi.

I chyba tyle tych roznic*, poza tym podobne silniki, podobne spalanie, niezawodnosc etc. Jak ktos jezdzi sam, i ma mniej niz 180 to spokojnie moze brac trampka Powyzej tego wspomnianego wczesniej wzrostu, albo np. z wieksza waga to juz chyba lepiej brac AT.

* no, moze AT jest nieco bardziej opancerzona.. trampek ma wiecej plastyku na sobie
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2009, 20:33   #3
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,670
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 20 godz 32 min 3 s
Domyślnie

Moze to malo konkretny argument ale ja na Trampku czuje sie troche jak na rowerze. Ciezko to sprecyzowac ale inaczej sie siedzi i troche inaczej sie prowadzi, do tego jest roznica w mocy. Niby nie taka duza ale jednak
Poza tym Afri jest wieksza, wyzsza i bardziej pakowna.
No i jest ładniejsza
Na plus Trampka moge powiedziec, ze latwiej sie go prowadzi, tzn wymaga mniejszych umiejetnosci i wolalbym sie uczyc wlasnie na Trampku. Poza tym jest lzejszy i tanszy.
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2009, 22:07   #4
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Dla porządku, mam TA RD11. Do kiedy nie dosiadłem RD04 uważałem, że AT jest wyższa. A jest innaczej. Z innej strony trampek jest bardziej szosowy (delikatny). Jak dla mnie to za dużo wisi na bocznych plastikach ( łamiesz i dupa szyba migacze wiszą w powietrzu). We wspomnianym modelu RD04 trochę mieszane uczucia mam co do kanapy/kulbaki. Jaj kształt pewnie jest super na trasie, ale czy nie usztywnia w siodle jak chce się poświrowaćna winklach nie wiem.
Ale kolejne moto będzie bardziej jak AT niż TA. A TA 700 to chyba jakaś poracha.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2009, 21:48   #5
yonec
Trampkarz
 
yonec's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Tychy - Wawa
Posty: 578
Motocykl: nie AT a TA
yonec jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 11 godz 46 min 28 s
Domyślnie

Zgodzę się z Ponckim ze na TA jest jak na rowerze - odczuwalnie węższy i lżejszy (dzięki temu bardzo dobry na miasto - manewrowanie przy prędkościach pon. 10km/h wychodzi pięknie). Osiągi podobne (moje PD10 z '98 porównując z RD04 '92 Baal'a). Spalanko średnio o 1l mniej (choć raz nawet i 4,3l) niż wspomniana RD04 w tych samych warunkach (niezależnie czy to autostrada czy teren - ok litra różnicy). Jedyne na co ciągle narzekam to zawiecha - za miękki przód -, bo do małego baku można się przyzwyczaić . pzdr
yonec jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2009, 22:14   #6
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,398
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 8 godz 57 min 38 s
Domyślnie

A ja mam Trampusia
Panowie Afrykańczycy. Można gdybać i rozprawiać długo i długo co jest lepsze. Tyle tylko, że: nie ładne co ładne tylko co się komu podoba - prawda?
A jak powszechnie wiadomo na temat gustów się nie dyskutuje.
Powiem ponadto, że nie miałem jeszcze przyjemności jechać Afryką - może i dobrze, gdyż pewnie zacząłbym o niej myśleć
Ale z tego co wiem to Afryka ma psującą się pompę, siedzenie lekko niewygodne i np. jest cięższa – przez co więcej pali.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2009, 22:46   #7
szwedzkikucharz
poleca: filcy - jako obuwie trwałe, zawsze modne i wygodne
 
szwedzkikucharz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: W-wa/Stare Bielany
Posty: 862
Motocykl: RD07a
szwedzkikucharz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 17 godz 40 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Ale z tego co wiem to Afryka ma psującą się pompę, siedzenie lekko niewygodne i np. jest cięższa – przez co więcej pali.
Prowokator?
1. Zabezpieczenie pompy przed wypalaniem styków to koszt zamontowania przekaźnika
2. Ja nie narzekam na siedzenie
3. Ciężar, cóż jak mawia moja przyjaciółka "kochanego ciała nigdy za wiele", a że może przez to więcej pali? kto by to liczył, mając tyle frajdy z jazdy. Patrząc w ten sposób trzebaby rozjerzeć się za skuterkiem To tak jakbym tej swojej przyjaciółce wypomianł, że mi chleje za dużo, no nie uchodzi
__________________
"Im wyżej się wznosimy tym mniejsi wydajemy się być tym którzy zostają na dole" F. Nietzche

Ostatnio edytowane przez szwedzkikucharz : 03.01.2009 o 23:08
szwedzkikucharz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2009, 03:00   #8
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,670
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 20 godz 32 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Powiem ponadto, że nie miałem jeszcze przyjemności jechać Afryką - może i dobrze, gdyż pewnie zacząłbym o niej myśleć
To ja powiem tak:
Od jakiegos czasu jezdze z kumplem ktory ma Trampka. Zawsze bylo oczywiste, ze Afri jest fajniejsza i wogole the best.
Po jakims czasie zdecydowalismy sie zamienic na motocykle. Przejechalem sie na Trampku i mowie rower. Po czym pewny siebie ide do kumpla zapytac o wrazenia, a on mi mowi:
- Ale bieda, kolana mi sie nie mieszcza...
Nie wiem co mam powiedziec Typek jest zdecydowanie wyzszy i mowi, ze bak przeszkadza mu w ulozeniu kolan. Zawsze myslalem ze Afri jest dla wiekszych osob.
Stad nauka, ze kazdy ocenia po swojemu
Dlatego tak jak mowi Novy gusta sa gusta...


... ale Afri jest Afri
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2009, 11:56   #9
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Na korzyść Trapka niewątpliwie przemawia masa i zwrotność... dlatego ja mam RD 03 .. masa prawie jak w Trapku a jednak Africa.
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2009, 12:36   #10
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 25 min 0
Domyślnie

Ja też kiedyś zamieniłem się z kumplem na poligonie na motongi. Nie powiem, fajnie mi się jechało na trampku, łatwiej niż na Afri, lżej. Kolega wyższy ode mnie i od razu zauważył, że na Afri ma bardziej nogi podkulone (podnóżki bliżej siedzenia), ale nie zmienia to faktu, że mi bardziej pasuje Afryka, a kumpel już myśli o zmianie. Zresztą rumieńce na jego twarzy mówiły same za siebie hehe Niby nie jest szybsza, ale jak się odkręci to kierę wyrywa z łap i ziemie ryje elegancko, trampek jakoś tak łagodniej reaguje na otwarcie przepustnicy, takie przynajmniej są moje subektywne odczucia.
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czym uszczelnić buty? mygosia Archiwum 25 11.03.2014 22:23
Czym ściągnąć lakier? madafakinges Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 15 19.05.2013 17:30
Czym przykleić Babel Inne tematy 6 10.01.2012 15:17
Czym jeździ listonosz ? MECENAS Kwestie różne, ale podróżne. 4 17.03.2010 10:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.