Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zobacz wyniki ankiety: Jaki chciałbyś mieć kalendarz. Przeczytaj pierwszy post
Taki jak teraz. 12 miesięcy, format A3 32 40.51%
52 tygodnie, format A4, klejony, zrywany (być może na sprężynce) 3 3.80%
365 dni, format A5, klejony, zrywany (być może na sprężynce) 6 7.59%
52 tygodnie, format A2, klejony, zrywany (być może na sprężynce) 38 48.10%
Nie jestem zainteresowany kalendarzem 0 0%
Głosujących: 79. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.02.2009, 13:37   #51
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chomik Zobacz post
Eeee no zdecydowanie A2 52 strony robi wrażenie taka fota ... tylko nie wiem, co do sprawy jakości/rozdzielczości zdjęć jakie musiałyby być...
Czy nie będzie za duża i przez to nie ograniczymy dostępu wielu fajnych zdjęć, bo jakość ich będzie za słaba... Sambor mówił, że miał z tym problemy...
no raczej tylko z lustrzanek zdjecia przejdą.

Moze lustrzankę kupimy do banku części... ?
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2009, 14:03   #52
PawelZDR


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Złocieniec
Posty: 322
Motocykl: 2xRD07
PawelZDR jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał podos Zobacz post
no raczej tylko z lustrzanek zdjecia przejdą.

Moze lustrzankę kupimy do banku części... ?
Tak i jeszcze operatora którego będzie można wypożyczać razem z tą lustrzanką na wyjazd
PawelZDR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2009, 14:07   #53
Pawel
 
Pawel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nottingham, UK
Posty: 697
Motocykl: RD07a
Pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 19 godz 49 min 44 s
Domyślnie

No dobra zaglosowalem i jeszcze chce kalendarz ksiazkowy taki z ladnym logiem na okladce formaty A5 albo B5. Tydzien rozlozony na dwie strony tak zeby po otwarciu bylo widac caly tydzien.

Aha i niedziela ma byc na czerwono
Pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2009, 14:10   #54
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,451
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 11 min 3 s
Domyślnie

Płacisz i masz

Odnośnie formatu zdjęć to można jeszcze umieszczać na jednej kartce A2 2 zdjęcia.
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2009, 15:09   #55
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Można robić full wypas za 20zł w górę, można zrobić pół tego wypasu za 10zł. Ja zrobiłem sobie na własne potrzeby za 5.60zł/szt, do tego nie drukowany z programu, który coś nie chciał odpalić. Warunek dostęp do drukarki laserowej i pokryć koszt tonera. Wyjdzie nie więcej niż 10zł/szt ze wszystkim (papierem i oprawą) plus zaangażowanie kogoś jak te w nabijaniu postów I trochę trwa, co ciekawe można drukować wtedy na zapotrzebowanie, oczywiście całą procedurę zaczynając najdalej w listopadzie. No i wtedy błąd w dacie (lipiec 2008) łatwiej strawić Za papier na 25szt kalendarzy (pocięty na wymiar) zapłaciłem 59,00zł (greg wie jaka gramatura), oprawa 2zł/szt. Doliczyć wydruk z drukarki a`la kombajn z super jakością.
Notabene, kto zajebał ostatni kalendarz z Biesów?

Ostatnio edytowane przez Elwood : 27.02.2009 o 15:18
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2009, 15:28   #56
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,451
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 11 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
Można robić full wypas za 20zł w górę, można zrobić pół tego wypasu za 10zł. Ja zrobiłem sobie na własne potrzeby za 5.60zł/szt, do tego nie drukowany z programu, który coś nie chciał odpalić. Warunek dostęp do drukarki laserowej i pokryć koszt tonera. Wyjdzie nie więcej niż 10zł/szt ze wszystkim (papierem i oprawą) plus zaangażowanie kogoś jak te w nabijaniu postów I trochę trwa, co ciekawe można drukować wtedy na zapotrzebowanie, oczywiście całą procedurę zaczynając najdalej w listopadzie. No i wtedy błąd w dacie (lipiec 2008) łatwiej strawić Za papier na 25szt kalendarzy (pocięty na wymiar) zapłaciłem 59,00zł (greg wie jaka gramatura), oprawa 2zł/szt. Doliczyć wydruk z drukarki a`la kombajn z super jakością.
Notabene, kto zajebał ostatni kalendarz z Biesów?
Co innego drukować kalendarz dla siebie, kilka sztuk, sam chodzisz, pilnujesz itp, a co innego 1000szt

Mnie to obojętne, jak nie będę robił to nawet się ucieszę
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2009, 15:47   #57
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Greg, tym bardziej doceniam trud tych, którym to chce się (m.in. Tobie). Niech kto zajrzy od dupy strony tak jak ja i niech przerobi temat.
Nie wiem jak Sambor na tym wyszedł w zeszłym roku, ale do Chin nie dojechał Nakład 1000 egzemplarzy (czy ilu tam) powoduje, że w interesie grupy mrozi (Sambor) swoje pieniądze i daj Boh aby je odzyskał. Drukowanie w moim wydaniu zaspakaja potrzeby bieżące i mrozi kasę tylko w papierze, który przy zamówieniu 1000szt będzie o 30% tańszy (ja kupowałem jako gość z ulicy). W ciągu 2 m-cy drukniesz bez problemu 500szt w tym trybie.
Piszę tylko o tym co wiem i co przerobiłem.
I jeszcze jedno, darmowy program, który ściągnąłem z netu daje takie same możliwości graficzne, co użyty do kalendarza Waszego. Szablon, który znasz, zajał mi 2h pracy, a do tego jestem daltonistą i nic nie wiem o kolorach.

Ostatnio edytowane przez Elwood : 27.02.2009 o 15:50
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2009, 16:32   #58
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,451
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 11 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
Greg, tym bardziej doceniam trud tych, którym to chce się (m.in. Tobie). Niech kto zajrzy od dupy strony tak jak ja i niech przerobi temat.
Nie wiem jak Sambor na tym wyszedł w zeszłym roku, ale do Chin nie dojechał Nakład 1000 egzemplarzy (czy ilu tam) powoduje, że w interesie grupy mrozi (Sambor) swoje pieniądze i daj Boh aby je odzyskał. Drukowanie w moim wydaniu zaspakaja potrzeby bieżące i mrozi kasę tylko w papierze, który przy zamówieniu 1000szt będzie o 30% tańszy (ja kupowałem jako gość z ulicy). W ciągu 2 m-cy drukniesz bez problemu 500szt w tym trybie.
Piszę tylko o tym co wiem i co przerobiłem.
I jeszcze jedno, darmowy program, który ściągnąłem z netu daje takie same możliwości graficzne, co użyty do kalendarza Waszego. Szablon, który znasz, zajał mi 2h pracy, a do tego jestem daltonistą i nic nie wiem o kolorach.
Jestem dobry samarytaninem, a nie frajerem.
Mogę się tym zająć dla forum, tzn zlecić, wydrukować, złożyć, nawet wysłac itp. Ale za psi h... 2 miechy przy maszynie stać nie będę
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2009, 23:10   #59
zbyszek_africa
księgowy...
 
zbyszek_africa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Radom/Rzeszów
Posty: 1,472
Motocykl: KTM LC8 990 Adv.S 08' E-bike CUBE Fox full
zbyszek_africa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 12 godz 35 min 55 s
Domyślnie

Soory Elwood, ale Twój pomysł drukowania kalendarza jest dobry, ale niskonakładowy, zresztą znany wielu forumowiczom, sam swój druknąłem w listopadzie z wieloma swoimi (i nie swoimi) fotami.

Gregu zrób zdjęciówkę i prowadż to, ja mogę druknąć, złożyć, zrobić dystrybucję za podobne pieniądze.
zbyszek_africa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2009, 13:13   #60
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie

Jestem za 52 stronami A2. Dlaczego? Z prostej przyczyny - lubie patrzeć na te obrazki, a przekładanie co tydzień kolejnego bedzie dla mnie frajdą. Do tego 52 uczestników forum będzie szczęśliwych że ich fotka trafiła do kalendarza. Kiedy powstawał pierwszy, to jak pamiętam było głosowanie na foty, wybór itd. I wybrane foty były naprawdę dobre. Warto wrócić do tej tradycji. Jest początek sezonu, ludzie przed wyjazdami, niech każdy bedąc na wyjeżdzie pomysli o zrobieniu kilku dobrych zdjęć które bez wstydu wysle na konkurs. A i aparat niech zabierze ze sobą zacny - [rzecież może być pożyczony!
A2 - bo tak jak pisał Greg chciałbym mieć kalendarzo-plakaty.
Wiem że Greg ma fajne pomysły na treść i na pierwszą stronę okładkową, problemem jest tylko nakład. Minimalnym opłacalnym nakładem jest 500 szt. Jest tez problem dystrybucji - waga! Z drugiej strony raz w roku kupujemy kalendarze i na ścianie z pośród wielu wieszamy ten wybrany, ulubiony, więc jeśli cena zmieści się w 30 zł to ja myslę żę to rewelacja...
Andrzej_Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moja mała Norwegia, niekończąca się przygoda (życiowa podróż) Dubel Trochę dalej 172 Wczoraj 21:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.