Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.01.2010, 19:17   #11
RAFWRO
 
RAFWRO's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 655
Motocykl: RD07
RAFWRO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Przewody jak wiesz wymianiałem, nie przesadzałem ze średnicą założyłem o 0,5 mm2 grubsze. Tylko co do ich jakości nie mam pewności bo kupiłem w zywkłym sklepie, poprosiłem o najlepsze jakie mieli ale ich rezyst. nie mierzyłem.
Mam takie odczucie, że mój stojan kiedyś musiał mocno się przypalić- izolacja na cewkach które były ponad poziomem oleju się kruszy, podejrzewam nieregularne przebicia, które są do wykrycia poprzez strzał prądem i pomiar.
Chyba pokuszę się o wymianę a jeśli będziesz miał czas i ochotę wyślę Ci mój stary stojan do testów.


Cytat:
Napisał R2D2 Zobacz post
Jak napięcia na fazach są takie same to sprawdź jeszcze przewody ze stojana do regulatora.Zwarć między zwojowych raczej nie ma , chociaż miałem taki stojan który się jakoś dziko zachowywał i okazało się ze od czasu do czasu jedna faza dostawała zwarcia do masy.
Przetestowałem to podłączając 3 ledy miedzy fazy ,a koleś jak zauważył spadki napięcia kukał pod boczną osłonę na "miernik".
Po 30 minutach jeżdżenia miałem już telefon że 3 dioda słabo świeci.

Moje przewody były zaśniedziałe wewnątrz prawie do wejścia pod dekiel w silniku , wymieniłem na ta sama średnicę.

Moim zdaniem wymiana tych przewodów na grubsze może powodować większe spadki napięcia na wyjściu reglera i większy prąd odkładający się na regulatorze bez jego obciążenia.
RAFWRO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
alternator podmianka? mad_leaf Układ elektryczny i zapłonowy 9 09.11.2011 09:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.