Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.09.2008, 13:13   #41
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał newrom Zobacz post
A dlaczego nie powiedziałeś że płacisz za wykonanie czynności diagnostycznych i wymagasz by były wykonane ?
Przecież by Cie nie ugryzł, najwyżej stwierdził że jesteś dziwak.
Jednak mógłbyś się zdziwić że nie dostałeś pieczątki np za skład spalin :-)
Kiedyś poprosiłem o takowe badanie i się okazało że normy przekroczyłem pięciokrotnie.

Pozdr
newrom
Zdazalo mi sie podchodzic to "badania technicznego" pojazdami w stanie... roznym. Na szcz... ehm... niestety potwierdzam slowa wiecznego.

Mhm, no i zupelnie "przypadkiem" lubimy pojazdy sprowadzane z Niemiec, czy Szwajcarii, gdzie pieczatka tüv czy mfk gwarantuje doskonaly stan techniczny...

Co prawda spalin w motocyklach w Szwajcu nie sprawdzaja (podobno 4-5 krotne przekroczenie norm jest... normalne i nic sie z tym nie zrobi : / gorsze sa jeszcze narzedzia spalinowe: kosiarki, pily, itp.) za to diagnosta obmacal mi cale moto, opony, hamulce (+na maszynie i test drogowy!) swiatla, lozyska glowki ramy i nie pamietam co jeszcze. Okolo 20 minut tego! Koszt tego 40 franusiow. W warsztacie zaplacilbym wiecej.

samul
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2008, 14:08   #42
Pawel
 
Pawel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nottingham, UK
Posty: 697
Motocykl: RD07a
Pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 19 godz 49 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał podos Zobacz post
tu przesadziles, żarówke (żarnik) do ksenona kupuje sie na allegro, sa dwa rodzaje do soczewkowego i niesoczewkowego reflektora (D2S i D2R), robi je np firma osram (wiec nie badziewie) i kosztuje 120 zł sztuka.

http://www.allegro.pl/item443651281_...d2s_osram.html

Przypominam ze trzeba zalozyc wysokonapieciową przetwornicę (10 000V) ktora żre dodatkowo prąd - nie wiem czy chcemy w obliczu padajacego reglera...
Co do reflektora to wątpie aby ten w Afri byl przystosowany, zreszta nie znam sie.

Wiesz Podos mialem ten zestaw w reku i nie sprawdzalem dostepnosci na Allegro. Z tego co mowil sprzedawca to potrzebna jest specjalna zarowka. Bylo to jakis czas temu wiec moze juz mozna juz kupic je na Allegro. Wiem jedno - jak spali mi sie zarowka to zajezdzam na stacje benzynowa i kupuje druga.
Pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2008, 14:28   #43
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał samul Zobacz post
Zdazalo mi sie podchodzic to "badania technicznego" pojazdami w stanie... roznym. Na szcz... ehm... niestety potwierdzam slowa wiecznego.
A ja nie, bo im lepszy stan motocykla tym większa szansa że dojadę do celu na motocyklu, a nie w czarnym worku

Cytat:
Mhm, no i zupelnie "przypadkiem" lubimy pojazdy sprowadzane z Niemiec, czy Szwajcarii, gdzie pieczatka tüv czy mfk gwarantuje doskonaly stan techniczny...
TUV nic nie gwarantuje, kupiłem niedawno estrelle z jeszcze pachnącym TUVem. Niby wszystko bangla, ale hamulec przedni po prostu nie hamuje bo są założone jakieś gówniane klocki. No i żeby nie było, kupowałem od właścicielki, a nie od jakiegoś handlarza
Dobrze że mnie mąż właścicielki ostrzegł bo bym przywalił w brame jego domu =)
A sprzęty które widziałem w Magdeburgu to już w ogóle wyglądały jak kupa złomu
Cytat:
swiatla, lozyska glowki ramy i nie pamietam co jeszcze. Okolo 20 minut tego! Koszt tego 40 franusiow. W warsztacie zaplacilbym wiecej.
W Szwajcarii nie kupowałem (jeszcze), dzięki za informacje
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2008, 18:37   #44
Robertbed
Niewierny
 
Robertbed's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 154
Motocykl: RD07a
Przebieg: 32000
Robertbed jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 min 45 s
Domyślnie

A czy nie lepiej strzelic sobie xenon jako dodatek, uzywac tego na zadupiu gdzie jest cimno jak w dupie u murzyna,
Hella ma takie:
http://http://b2c.hella.com/b2c_hell...o.xcm=hella_gb


W chu. drogie co prawda,ale to zawsze jakies rozwiazanie, do tego strzelic jakis wlacznik osobny i tyle.Jest tez opcja w Helli takich halogenow ale bez xenona, o wiele tansze to.I znowu, jesli komus swiatla malo czasem to zarzuca i baja bongo.
Pozd
__________________
to byly piekne dni.....
Robertbed jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2008, 18:44   #45
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 21 godz 38 min 22 s
Domyślnie

http://www.bialapodlaska.uc.gov.pl/i...php?obiekt=794

Polecam taki zestaw. Za jednym zamachem rozwiązujemy problem kasku i widoczności
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2008, 19:16   #46
BartekJ


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Gliwice
Posty: 246
Motocykl: RD 07a i orange, ale biały-250 EGS
BartekJ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 17 min 25 s
Domyślnie

Rambo, dzięki za linki .
Ponieważ już pisaliście o żarówkach GT Philipsa, to se szukałem tychże.
Plan jest taki, żeby wsadzić w jedną lampę ksenony kumpla, w drugą właśnie tego GT i zobaczyć, co za interesujący efekt uzyskamy.
I jeszcze se wymyśliłem, że zrobię zdjęcia z przodu, z odległości jakichś 30 metrów coby sprawdzić, jak to będzie na tych samych ustawieniach lamp, z oślepianiem.
Wyniki opublikuję, bez kopyrajta, na forum .
Nie ukrywam, że cena 400paręnaście zł za zestaw dobrych (i tu należy dać "?") zenonów do mojej niuni jest dla mnie hmmm...WYSOKA. Ale, jeśli ma to mi, czteroocznemu, pomóc w trafieniu w drogę, to jestem skłonny wydać tą kasę.
Pozdro i jasności na drodze...
BartekJ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2008, 19:30   #47
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Pomysł bardzo mi się podoba. Bardzo chętnie zobaczę różnicę.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2008, 19:46   #48
petrosbike
 
petrosbike's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Łęczyca
Posty: 220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
petrosbike jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 21 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał newrom Zobacz post
Halogen to halogen powiadasz ? A co się stanie jeśli w halogenie zmienisz średnicę, ksztalt czy długość żarnika ? A jeśli zmienisz mieszankę gazu ?
W motovision wierze tak samo jak w darmowe kredyty i olej motocyklowy. A co do +50 czy coś w ten deseń to jakiś czas temu one wszystkie miały oznaczenie 'not for road use', może się zmieniło (ale nie sądzę).

A na koniec, wierzysz Niemcom ? No to kup xenon od Touratecha :-D
Co sie stanie jak zmienimy wymiary żarnika? nie wiem napewno ale zmieni sie kształt i kierunek strumienia pewnie.

Motowision ma podobno +40% - czy tak jest napewno to trudno zmierzyc-częśc odczucia jest subiektywna.
Akurat motovision ma aprobate CE a jesli cos na niemcy ma certyfikat to ma napewno- tam ściemy sie nie uznaje- dletego niemcom( w tych sprawach oczywiście) akurat wierzę.
Touratech+xenon - nie znam tematu to sie nie wypowiadam.
petrosbike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2008, 23:56   #49
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

ja myśle że nawet 5x GT150 nie da rady dobremu xeno-zeno nowi. ale róbta test i obczajajcie.
takie gt150 też można delikatnie wyżej ustawiac jak zwykłe czy jakieś nie markowe żarówki bo: świecą te 20 metrów dalej(moje odczucie) dwa, że mają ładnie i precyzyjne wyciętą linie światła (sprawdzane i porównywane na przeglądach moich 5 pojazdów z H4) i nikogo nie oślepimy. trochę prób i błędów i bedzie OK. Jak narazie AT na 2X gt150 pomimo że mają +50% a takie extreme power od Filipsa maja 80%, to powert2night (gt150 swiecą jaśniej nie wiem nawet czy nie zajasno, o czym też pisałem) swiecą lepiej choć mają -30% światła do extremów np generalnie AT ma lepsze światła niż Viadradero 04, Galaxy99, Primera94, i Panda07. Wszystko H4

PS: nie do końca to przepisowe bo mam starą siódemke, która jak niektórzy pewnie wiedzą ma jeden reflektor HR a drugi HCR ( nie mylić z HRC w technologi rejli ) co za tym idzie ten 1 wali symetrycznie co u nas zabronione.

PS2 jak żarówkaH4 jest 12V i ma 55/60W to nie może miec emblematu "do not use in europe"
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2008, 13:01   #50
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Domyślnie

newrom: zgadzam sie z toba w 100%, tylko, ze wtedy bylem o kilkanascie lat... glupszy, no i pojazdy byly mocno inne. Na dzisiejsze standardy, ruiny. W zyciu bym dzisiaj nie zalozyl chocby takich ruskich opon, jak wtedy. Martwi mnie to, ze choc dostepnosc i pojazdow i czesci wysokiej jakosci wzrosla niepomiernie, jakosc badan technicznych jak widac nie

No to mnie zmartwiles z tymi Niemcami i ich TUVem, kolejne zludzenia ... Moze i co do Szwajcu sie myle, shit!

grrrrrr

samul
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
xenony... halogeny.. marecki999 Wszystko dla Afryki 22 01.01.2014 13:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.