Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.05.2010, 15:33   #1
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Question Co wymagane jest przy badaniu technicznym motocykla?

Nawiazujac do watku o nacisku na os traktora - pradon - motora, czy ktos moze mi powiedziec, co jest niezbedne do takiego badania w Polsce?
Chodzi mi o wymagane papiery, homologacje i zaswiadczenia dotyczace motocykla i jego wyposazenia.

Wiem, co moge (bez ekstra papierka) miec na moto w Szwajcu: wszystko co ma homologacje "ogolna". Np.: migacze, lusterka. Z kazdym natomiast pierdem, ktory nie ma w/w i nie jest OEM, musze sie stawic do badania technicznego z odpowiednimi paperami poswiadczajacymi homo do tego modelu tej marki. Np.: elementy zawieszenia, hamulcow, wydech, kola, ... Ciekawosta, ze np. owiewka ich nie interesuje wcale o ile jest "widocznosc ponad gorna krawedzia owiewki na 12m przed motocyklem".

No wiec, na co trzeba miec kwity, co jest na pomiar, a co na gebe?

samul
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2010, 16:48   #2
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Możesz zrobić tak, że pójdziesz do gościa co robi przegląd techniczny (tylko ten importowy homologacyjny) i weź listę od niego. Wszystko tam pisze (tudzież jest napisane).

Generalnie papiery jakoś ich specjalnie nie interesują. Z istotniejszych rzeczy będą wymiary, nacisk na oś chyba i maksymalne obciążenie. Ja tego nigdzie nie moglem znaleźć, na forum też nie znalazłem więc dałem 450kg chyba i poszło.
Będzie też odczyt numeru z główki ramy, może numer silnika, data produkcji też istotna.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2010, 20:20   #3
tomekv4

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: koło wawy
Posty: 441
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekv4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 57 min 46 s
Domyślnie

Domyślam się że Ci chodzi o rejestrację tego motocykla w Polsce, więc według ostatnich praktyk urzedy komunikacji chcą:
rocznik produkcji (bo go zawsze nie ma w dowodzie z innych krajów)
model handlowy pojazdu (w dowodzie jest honda RD07 a potrzebują XRV 750 africa twin)
naciski na osie (to zależy z jakiego sufitu weżmie to diagnosta bo nie żadnych danych i może tylko próbować kombinować pomagaja sobie i odczytując indeksy obciążenia opon).
Niestety nie wszystkie urzędy kończą na tym, niektóre życza sobie więcej. Poza tym nie wiem czy w Szwajcarskim briefie jest wiecej czy mniej niż w Niemieckim, a to co opisałem odnosi sie do Niemieckiego. Najlepiej najpierw sie dowiedzieć w Urzędzie kom. czego sobie życzą, albo wziąć od nich skierowanie na badanie bo inaczej moga Cię odsylać ile razy chca jak im się cos przypomni. tj
tomekv4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2010, 23:33   #4
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Domyślnie

Dzieki dzieki, ja juz tak zdurnialem w tym Szwajcu, ze wydawalo mi sie, ze na to sa jakies przepisy i mozna sie z gory dowiedziec, czego urzad bedzie chcial naiwniak!

W szwajcarskim "briefie" jest prawie to samo, co w niemieckim. Nie wpisuja tylko opon.
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2010, 16:48   #5
Marcin z Zakopanego
 
Marcin z Zakopanego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zakopane
Posty: 499
Motocykl: Nie mam AT już ;) ale miałem 2x07A, 1x07 i 1x03
Marcin z Zakopanego jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 23 godz 14 s
Domyślnie

generalnie moje doświadczenie ze wsi ze jest takie że zupełnie nie ma problemu z nieseryjnymi akcesoriami tzn. możesz mieć tylko rame ze swojego motocykla, a reszte dowolnie zwydziwianą i diagnosta nie tylko o to nie zapyta, ale nawet się nie zorientuje.
Marcin z Zakopanego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2010, 17:27   #6
A.Twin
 
A.Twin's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 313
Motocykl: RD07
Przebieg: mały
A.Twin jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 18 godz 22 min 53 s
Domyślnie

A mnie w badaniu technicznym w sprowadzonym motorze HONDA, w rubryce model wpisali RD07. W wydziale komunikacji przepisali do dowodu rej. bo inaczej nie mogą.
Też tak macie ?
No i nie mam XRV 750 Africa Twin
A.Twin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2010, 19:46   #7
torak
 
torak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 956
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
torak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 12 godz 43 min 16 s
Domyślnie

Chodzi chyba o to jaką wiedzą dysponuje konkretny urzędas. O ile co do samochodów już się naumieli, o tyle motocykle to czarna magia. Nazwa i kilka oznaczeń. Nikt nie wie które jest to "jedynie poprawne" i piszą to co diagnosta postawi. Dzięki temu że wpiszą RD07 US się nie czepi bo nie wie co to za moto.
torak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2010, 19:58   #8
A.Twin
 
A.Twin's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 313
Motocykl: RD07
Przebieg: mały
A.Twin jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 18 godz 22 min 53 s
Domyślnie

no, no, a diagnosta z tabliczki znamionowej ramy to spisał i cześć.
Mam nadzieję, że np. w dalekim Uzbekistanie "policaj" nie powie:
Panie jakie RD 07, toż to XRV 750 Africa Twin. Zsiadaj Pan, bo papiery jakieś lewe. No i
A.Twin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2010, 21:54   #9
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin z Zakopanego Zobacz post
generalnie moje doświadczenie ze wsi ze jest takie że zupełnie nie ma problemu z nieseryjnymi akcesoriami tzn. możesz mieć tylko rame ze swojego motocykla, a reszte dowolnie zwydziwianą i diagnosta nie tylko o to nie zapyta, ale nawet się nie zorientuje.

No to teraz popadacie ze smiechu: to u nas nie maja jakiegos systemu ze spisem wszystkich homologowanych modeli pojazdow ? ? ?

...

Ma to swoje dobre strony! Dzieki Marcin!

W Szwajcu, a pewnie w innych krajach tez, diagnosta zaglada se do systemu i ma czarno na bialym wszystkie dane standardowe, limity zuzycia, rozmiary opon i cholera wie co jeszcze. "Mysz sie nie przesliznie!"
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Z jakiego motocykla jest ta kanapa pomoc!!! Grzegorz Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 2 09.02.2013 01:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.