Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.01.2017, 10:18   #11
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,767
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 16 godz 18 min 7 s
Domyślnie

Nie bierzesz pod uwagę tego że odpalając zimny silnik masz większe zużycie paliwa, średnio przyjmując 30% większe zużycie niż przy silniku zagrzanym grzałką okaże się że grzałka jest w koszcie tańsza niż jej brak.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2017, 10:25   #12
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 596
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 3 godz 19 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Nie bierzesz pod uwagę tego że odpalając zimny silnik masz większe zużycie paliwa, średnio przyjmując 30% większe zużycie niż przy silniku zagrzanym grzałką okaże się że grzałka jest w koszcie tańsza niż jej brak.
No może i tak być jeżeli w miarę szybko się podgrzeje ... rozumiem że się programuje na start grzania np. godzinę przed wyjazdem, a nie chodzi to coś całą noc. Z plusów to chyba największy jest taki, ze silnik nie dostaje w kość w związku z zimnym startem.

Montujcie szybko bo idą ciężkie czasy:
http://tatromaniak.pl/aktualnosci/c/...yniesie-43degc
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2017, 10:35   #13
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,767
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 16 godz 18 min 7 s
Domyślnie

Dominik, programujesz w zależności od temperatury zewnętrznej. Od -30 do +20 zajmuje 3 godziny więc jak jest cieplej to krócej grzejesz.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2017, 10:54   #14
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Programujesz tez wzgledem godziny, wiec jak masz stale godziny praracy to ustawiasz odpowiednio wczesniej i wsiadasz do cieplego auta bez skrobania szyb, bez zaparowanych szyb, no i jest milo i przyjemnie
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2017, 11:19   #15
deptul
 
deptul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 1,249
Motocykl: RD07a
deptul jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 39 min 57 s
Domyślnie

To zapytam inaczej Jest tu ktoś ze Sląska kto ma konto w IC i zamontuje mi to? Wersja z rozcięciem węża W mojej okolicy Panowie z warsztatów (specjalnie z wielkiej) brzydzą się takimi małymi pracami. Wiem, wiem. Temat banalny i dam radę sam, ale nie na mrozie i nie "pod chmurką"
deptul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2017, 11:26   #16
WieRcik
 
WieRcik's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: HollyCity
Posty: 202
Motocykl: nie mam AT jeszcze
WieRcik jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 20 godz 14 min 7 s
Domyślnie

Pewnie macie rację tyle że w moim sprzęcie przy -10 silnik osiąga temperaturę 40 stopni po przejechaniu góra 7km , przy obecnych temperaturach po 1.5km już mam ciepło w aucie , dzisiaj rano odpaliłem silnik i do 40 stopni pracował jakieś 5 min na wolnych obrotach , silnikowi z dobrym olejem nie zaszkodzi praca na zimno , o ile nie jest pałowany , są używane w temperaturach rzędu -40 np. na Alasce i jakoś nie ma z nimi problemów. Poza tym mam gaz i dobrze żeby silnik popracował na Pb bo jak od razu idzie z gazu to "gubią" mapę , z opisu grzałki wynika że 3 godziny to 2.0 a ja mam 4.0 także ekonomia jak dla mnie to sprawa drugorzędna. Nie kupiłem go dla alarmu a jego możliwości podłączenia np. podgrzewania foteli.
__________________

Triumph Tiger 885 t400 Triumph Sprint ST955i
http://allriders.pl http://www.tigerforum.pl http://sprint.fora.pl
WieRcik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2017, 11:29   #17
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał WieRcik Zobacz post
Pewnie macie rację tyle że w moim sprzęcie przy -10 silnik osiąga temperaturę 40 stopni po przejechaniu góra 7km , przy obecnych temperaturach po 1.5km już mam ciepło w aucie , dzisiaj rano odpaliłem silnik i do 40 stopni pracował jakieś 5 min na wolnych obrotach , silnikowi z dobrym olejem nie zaszkodzi praca na zimno , o ile nie jest pałowany , są używane w temperaturach rzędu -40 np. na Alasce i jakoś nie ma z nimi problemów. Poza tym mam gaz i dobrze żeby silnik popracował na Pb bo jak od razu idzie z gazu to "gubią" mapę , z opisu grzałki wynika że 3 godziny to 2.0 a ja mam 4.0 także ekonomia jak dla mnie to sprawa drugorzędna. Nie kupiłem go dla alarmu a jego możliwości podłączenia np. podgrzewania foteli.
No i fajnie
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2017, 17:03   #18
pekos1988
 
pekos1988's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Kobyla Wola
Posty: 61
Motocykl: RD07
Przebieg: 75000
pekos1988 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 22 min 13 s
Domyślnie

Deptul mam taka grzałke z 3 lata

http://allegro.pl/podgrzewacz-silnik...5658.html#thum

jestem zadowolony bardzo, ma termostat chyba do 55 takze raczej nie zagotuje silnika
zreszta za mała moc ma, silnik wazy ok 100kg powiedzmy plus 6 litrów płynu chlodzącego, dochodza straty ciepła i grzałeczka w ok 1h nagrzewa silnik do 50st
testowałem w temp 4st na zewnatrz. zresztą mozesz podejrzec sam

https://www.youtube.com/watch?v=tpNgut18JQk
to jest w czasie rzeczywistym wiec sobie przewiń jak nie chcesz czekac na efekt długo

mam puszkę w gazie, wiec od razu mi sie przełącza na gaz po odpaleniu,koszty prądu pokrywaja sie z kosztami benzyny, a jesli zapłace troszke wiecej to kosztem ciepła w aucie i ciepłego silnika. Zamontowany mam taki grzejniczek jeszcze.Na allegro chyba dalem 280zł (ktoś sprzedawał nie trafiony prezent)

http://sklep.unipower.pl/p170,ogrzew...tc-2000-s.html

Podsumowanie;
grzałka płynu chłodniczego 1500wat
ogrzewacz wnetrza 1350/2100 wat
zazwyczaj uzywam ogrzewacza na jedyneczce (bo wystarczy) czyli 1350wat
razem z grzałka silnika mamy 2850wat x KWh wychodzi taniej niz odpalenie zimnego silnika i czekanie aż sie przełaczy na gaz. poza tym nie tylko o pieniadze chodzi, ale o bezpieczniejsza jazde z odmrożonymi szybami
pekos1988 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2017, 18:33   #19
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

hej

nie chcę zakładać nowego tematu - mam parotygodniowy wózek na gwarancji i serwis we wrocku raczej między wierszami odradza montaż czegokolwiek co będzie miało związek z ingerencją w układ chłodzenia, czy nawet zamianę korka spustowego na grzałę.
do tego dochodzi jeszcze kwestia, że auto jest leasingowane i zgodnie z zapisami umowy na każdą taką modyfikację muszę uzyskać zgodę właściciela - VW Bank.

modyfikacja jest jednak potrzebna bo auto /nawet od zimnego/ zadowala się 5.3l gnojówki na setkę 50/50 miasto i warunki podmiejskie i przy tym spalaniu niestety zanim się zagrzeje tak, żeby bylo fajnie ciepło to jestem niemal w centrum już... do roboty mam obecnie 25km równo i fura na dobre dogrzewa się już w korku...

do mojego auta jest na szczęście defa bezinwazyjna w postaci grzałki przyklejanej na termopastę do bloku silnika. grzałka ma zaledwie 300W co mnie nie martwi bo nie zależy mi rano na czasie gdyż podłączę ją przez czasówkę /3-6 rano/ - bardziej chodzi o kwestię czy to da radę zrobić robotę jak obiecuje poducent: 30^C różnicy w stosunku do otoczenia w ciągu trzech godzin.

trzy godziny grzania do wyjazdu to niemal 1kWh czyli przez 20 dni roboczych zużyję 20kWh prądu za średnio 50gr jednostka /mam tanią taryfę do 6 rano/ - miesiąc grzania za dwa litry diesla...... nie zastanawiam się czy się opłaci.
przejeżdżam około tysiaka w miesiącu - połowa tego z niedogrzanym piecem. 6mcy zimy to będzie wymierna oszczędność na paliwie i korzyść dla silnika no cieplej kierownikowi - instalacja wyjdzie tysiaka brutto - przeżyję.

teraz mamy temperatury około 2-3 stopni w nocy ale jak wejdzie ta dyszka poniżej zera to sobie nie wyobrażam.

ma ktoś doświadczenia z taką grzałką? nie mokra grzała /defa ma grzałki bez pompy rzekomo/, nie grzałka w misce tylko gawno klejone do bloku.

dzięki za wszelkie opinie.
do środka po taniości wrzucę farelkę ustawioną na min i też styknie

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 29.11.2017 o 18:42
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2017, 22:07   #20
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Z grzalkami przyklejanymi nie miałem styczności, a w Jula dostaniesz tanio farelke dedykowana do auta
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.