Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.10.2014, 17:35   #41
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 1 min 59 s
Domyślnie

Po co komu 6 bieg, tak szybko tylko wariaci jeżdżą.
Po co komu lepsze prowadzenie, to tylko prowokuje do szaleńczej jazdy.
A skuteczne hamulce? Motocyklem trzeba jeździć z głową a nie z hamulcami.

:P

Ja byłem bardzo zadowolony z 950. Raz mi się coś przy przekaźniku podwędziło, raz zawiódł czujnik kosy. No i amor, którego zlewałem zlał w końcu mnie.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2014, 17:23   #42
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 49 min 28 s
Domyślnie



990 ADV to mój drugi motocykl. Wcześniej jeździłem 5 czy 6 lat Yamahą TDM850. Obu używałem i używam wyjeżdżając na wyprawy i dojeżdżając do pracy, czyli wszędzie i zawsze, bo na rzecz dwóch kół pozbyłem się samochodu.
Tak więc na wyprawie 990tka spisuje się doskonale. Jeśli dbać o niego, jest niezawodny jak inne motocykle. Wyczytałem że trzeba pilnować wymian oleju z dużą dokładnością. To nie prawda. Nie mając takiej możliwości przejechałem 15 tyś km i motocykl nadal działa jak działał. To oczywiście jednorazowa sprawa, bo olej wymieniać trzeba jak wiemy
Napęd fabryczny Regina, wymieniono w 990-tce po 27tyś km. Teraz mam najmocniejszy DID założony i po 22tyś km, nie ma potrzeby poprawiania go czy wymiany więc jeszcze ze mną pojeździ długo.
Opony Pirelli Scorpion: Obie wymieniłem przed tegorocznym wyjazdem u Huberta. Obie mają po 21 tyś. Przód nieznacznie zużyty. Tył do wymiany. Większość ich żywota to trasa z pasażerką i bagażem.
Za moich "rządów" popsuł się wysprzęglik który zamieniłem na akcesoryjny i zimmering wałka zdawczego zaczął popuszczać.
Akcja serwisowa (poprzedni właściciel) objęła wymianę uszczelki pod głowicą i na gwarancji wymieniono pęknięty kolektor.
Wadą jest grzanie się kanapy ale to już pewnie wiesz. Wtrysk tu niczego nie zmienia.
Spalanie to: miasto 7,5l trasa 5l do 6,5l/100 km. Nie piszę o ekstremalnych wychyleniach od normy bo to incydentalne sprawy.
ASO za standardowy serwis co 7,5 tyś km bierze coś koło 650zł a za większy co 15 tyś km z regulacją zaworów 1250 zyla.
Oczywiście zawsze coś dojdzie (klocki, serwis zawieszenia czy filtry pompy paliwa) więc na tych cenach się nie kończy.
Skłamał bym pisząc że jestem z czegoś niezadowolony po zakupie 990-tki, choć tam gdzie bywam pewnie dojechał bym i wysłużoną TDM-ką.
Dobrze wcześniej kolega napisał... Kto nie ma ten gani, kto ma lub miał ten poleca
Aha... Gdybym miał zamienić 990-tkę na coś tańszego w eksploatacji, zamienił bym go na... KTM1190
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/

Ostatnio edytowane przez CeloFan : 19.10.2014 o 08:40
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.