Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.08.2016, 15:42   #11
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 2,000
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 13 godz 30 min 18 s
Domyślnie

Jest alternatywne rozwiązanie nadajnik GPS. Znajoma mi coś takiego proponowała wychodzi około 500zł rocznie, umowa na min. 36 miesiecy. Jak zmienisz moto można przełożyć.
Patrząć na oferty TU weźcie pod uwagę, jak trudno jest zwinąć motocykl i ile osób o tym myśli. Ostatnio rozmawiałem z gościem, który mieszka na stałe w Belgii i on mówił, że u nich auta poniżej 3 lat to problem ubezpieczyć na AC. Na oc na skuter to 150E kosztuje...
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2016, 15:48   #12
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Ja wiem.... mi przed Maramureszem proponowali w PZU AC na RD04. Generalnie Pani powiedziała że da radę terminowo to zrobić jakoś, nie od ręki, ale że jest temat do udźwignięcia. Koszt wychodził dość duży. Nie wziąłem. Afrykę ukradli.
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2016, 16:26   #13
tomajkAT
 
tomajkAT's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rudnica
Posty: 179
Motocykl: SD04
Przebieg: 30k 25k
tomajkAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 28 min 19 s
Domyślnie

Ergo Hestia na nową Afrykę z wyposażeniem łącznej wartości 75tyś wyliczyli cały pakiet AC OC NW Asistance na 3850zł. PZU chciało 9koła o innych firmach to nawet nie wspomnę, ceny szły już ponad 10 tysi.
Lokalizatory GPS to lipa, goście nie pierniczą się tylko mają jamery i sprzęt na kontener, błyskawicznie lokalizują urządzenie i zapomnieć o motorku. Ale jest coś innego, namierzanie na falach krótkich i jakiś tam jeszcze. Żaden kontener, jammer, czy podziemny parking, bunkier itp. Sprzęt nie do wykrycia, bo nie wysyła żadnego sygnału, nie znajdą, nawet nie będą świadomi, że coś jest zamontowane. Dopiero po zgłoszeniu do centrali wysyłają jakiś sygnał uruchamiający pluskwę i ta wysyła tylko jakiś sygnał który jest śledzony przez kilka stacji naziemnych w razie trudności również z powietrza. Sprzęt odnajdują dosłownie w kilka minut i nie ma raczej możliwości by złodzieje się z tym uporali. Chociaż tam też nie takie ćwioki i kto wie. Ale ten system to jest jak na dzisiaj chyba najpewniejszy. Niestety pluskwa kosztuje tysiąc złoty i roczny abonament też około tysiąca, mieli promocje ostatnio i było na rejon europy chyba za 600zł.

https://www.youtube.com/watch?v=8XQr3L-oTpg

Ostatnio edytowane przez tomajkAT : 16.08.2016 o 16:55
tomajkAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2016, 12:56   #14
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Ktoś mi kiedyś mądry tłumaczył że jedyne rozwiązanie które daje w miarę najwyższy stopień bezpieczeństwa - kuta stalowa jebitna kotwa w podłogę w garażu i jebitny wielki łańcuch.

Chociaż moim zdaniem dobrze wyszkolony bullterier zrobi temat jeszcze lepiej.
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2016, 13:16   #15
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 597
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 4 godz 29 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Evvil Zobacz post
Ktoś mi kiedyś mądry tłumaczył że jedyne rozwiązanie które daje w miarę najwyższy stopień bezpieczeństwa - kuta stalowa jebitna kotwa w podłogę w garażu i jebitny wielki łańcuch.

Chociaż moim zdaniem dobrze wyszkolony bullterier zrobi temat jeszcze lepiej.
Kumpel miał taki zestaw plus Xena na tarczy - w garażu podziemnym. Efekt taki, że został mu łańcuch bez 1 ogniwa i xena z kawałkiem tarczy hamulcowej, którą wycieli, a motocykl oczywiście zajumali.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2016, 16:55   #16
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

a co z bullterierem?
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2016, 17:06   #17
hellwoot
 
hellwoot's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 410
Motocykl: RD07
hellwoot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 3 godz 17 min 38 s
Domyślnie

Bulterier upierdoli łapę niedźwiedziowi. Na złodzieja co ma gaz w ręce nic nie poradzi.
hellwoot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.08.2016, 22:41   #18
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 32 min 42 s
Domyślnie

Kilka lat temu gdy wchodzilo do sprzedarzy nowe BMW serii 7, dystrybutor chwalil sie, ze sa tak zabezpieczone, ze nie ma mozliwosci aby je ukrasc. Tej samej nocy w stolicy n/n sprawcy dokonali kradziezy kilku takich samochodow z salonow i odstawili je pod KGP Policji. Wszystko da sie obejsc szczegolnie w naszym pieknym kraju. Kolega elektronik powiedzial mi, ze jego kumpel notabene zlodziejaszek stwierdzil, za magistrale CAN i inne podobne wynalzki tak uproscily im prace, ze nawet dziecko jest w stanie to zrobic. Podobno przez byle kierunkowskaz led w lusterku mozna dostac sie do centralki auta.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2016, 11:51   #19
jagna
 
jagna's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Z.Góra
Posty: 1,783
Motocykl: BMW F700GS, DR 350
jagna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 3 min 21 s
Domyślnie

Kotwy w podłodze itp to fajna sprawa, ale nam chodziło głównie o wyjazdy, żeby móc spokojnie motek gdzieś zostawić i iść sobie np. zwiedzać czy pójść na plażę.

Nie bardzo kumam, że do nowego auta dostaje się najczęściej pakiet OC+AC w cenie, a później jakoś promocyjnie, a dealerzy motocykli jakoś nie bardzo...

Pamiętam, że od 2010 przez kilka lat miałam AC na F650GS za jakieś 600 zł w Allianzu a teraz jakiś kosmos ...
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą
jagna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2016, 11:05   #20
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Z mojego doswiadczenia to jest tak: jak ktoś chce zarąbać Ci motocykl, to ci go zarąbie. I nie pomoże nawet 220V na kanapę podłączone.

Ale jeśli ktoś chce podpierdzielić żeby sobie pojeździć, to zostawiając nie pilnowany motocykl szukasz po prostu guza - a takiego "dzieciaka" co mi właśnie afrykę zarąbał skusił motocykl na którym nie świeciła się żadna dioda (u kolegi świeciła się lampka od zostawionej ładowarki i pewnie dlatego nie ruszyli chociaż był bardziej na wierzchu).

Dlatego - moim zdaniem skromnym - na wyjeździe jakiekolwiek zabezpieczenie. Może być linka rowerowa, bo lżejsza. Odstraszy gówniarzy. Łańcuch motocyklowy niestety waży. Abus też lekki nie jest.

Lokalizatory GPS te chińskie z allegro sprawdzają się dobrze, ale z uwagi na ceny roamingu (potrzebne łącze GSM, chyba że kombinować na kartach SIM (prepaid) lokalnych operatorów) raczej w PL tylko. W Maroku nie chciał działać z Marokańską kartą SIM niestety z przyczyny nie znanej mi zupełnie. Przed kradzieżą nie zabezpieczy, ale jeśli gówniarz ci zajuma motocykl to może się nie połapać że jest pluskwa w nim.

Zawsze ściągajcie z wierzchu wartościowy sprzęt - nawet przy pakowaniu motocykla pilnujcie gratów, szczególnie w miastach - to jest dosłownie chwila i Garmina czy Canona już nie ma.

Co do Garmina to wogóle - radzę pamiętać że "ucho" w Garminie jest w konkretnym celu - smycz i do kierownicy. Lubi wylecieć w terenie z mocowania.

W miastach to wogóle - motocykle trzeba zostawiać "na oku" - wszędzie, nawet w PL. Jeśli nie ma takiej możliwości a jedziecie grupą - zostawić jednego czy dwóch pilnowaczy.

Lokalsi często oferują "pilnowanie" motocykli za jakiś tam grosz i warto z tego korzystać. W Maroku zrobiliśmy zrzutę po jakieś 5 dirhamów czy coś i dziadek faktycznie w nocy patrole robił i pilnował sprzętów na ulicy.
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ubezpieczenie motocykla Brambi Inne tematy 18 13.03.2012 21:48
Ubezpieczenie - kradzież Pablo Inne tematy 31 10.03.2010 17:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.