Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.02.2013, 22:05   #21
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 54 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arkadius Zobacz post
Czytać ze zrozumieniem i wszystko a nie po łepkach
Racja Artkadius!
No fakt- kwota mi umknęła. Przy budżecie 6 tyś. trzeba raczej rozglądać się za starszym motorkiem. Z tych nowych wchodzi w grę tylko cbf 125. Jeśli jednak ma służyć do jazdy w zróżnicowanym terenie to odpada. Szuterek jakiś jeszcze by przeszedł, ale większe nierówności mogą być dla niego zabójcze.
Plusem jest bardzo mała waga i niskie siedzenie.
MOżna jeszcze poszukać yamahy xt 225 serrow. Genialny mały motocykl enduro, niestety bardzo rzadko spotykany w Polsce a nawet w Niemczech:
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...QEwAQ&dur=1770
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2013, 02:43   #22
tuareg
 
tuareg's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 6
Motocykl: CRF250L, XT660Z
tuareg jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 12 godz 37 min 21 s
Domyślnie

Ewela niektorzy z Nas polecili Ci Honde nx 250 ktora z reszta Ci tez sie podoba lub inne motocykle,ale powinnas pamietac o tym,ze wiekszosc z motocyklistow juz od mlodzienczych lat popyrkiwalo znacznie mniejszymi sprzetami typu -motorynka,ogar,romet itp,ktore rozwijaja predkosci okolo 65km/h... co puzniej ulatwilo im przesiadke na ciezejsze maszyny i niejednemu uratowalo zycie...Mam pytanie czy Ty masz jakiekolwiek doswiadczenie na motorowerach,czy tez zrobilas sobie prawko na motor i chcesz od razu przeskoczyc z roweru na motocykl ktory potrafi sie bardzo dynamicznie rozpedzic do 140km/h Jesli tak jak napisalas ''pilnie'' poszukujesz motocykla....jak zakladam po to aby nie wypasc z formy po zrobieniu prawka i chcesz jeszcze szkolic sie dalej w bezpiecznym miejscu pod okiem dobrego nauczyciela to jak najbardziej zachecam Cie do kupna takiego motocykla...Ale jesli zrobilas sobie prawko i chcesz od razu przeskoczyc z roweru na motocykl pomijajac motorowery,a potem pojezdzic chwile kolo domu,po czym pojechac w swiat z jakas gupa...nie daj boze z jakas grupa bo napewno beda mieli szybsze motory,a Ty bedziesz chciala im doruwnac odkrecajac manetke coraz bardziej,pozatym poczujesz sie pewniej w grupie co moze byc zgubne...to moze sie skonczyc kiepskoDlatego mysle ze powinnas tez szukac odpowiedniej dla siebie maszyny nie tylko pod wzgledem wagi i wzrostu,ale tez umiejetnosci.A teraz krytykujcie dowoli,ale uwazam ze znalezienie odpowiedniego motocykla to dopiero polowa sukcesutrzeba do tego jeszcze odpowiedniej praktyki na jednosladach lub ja dopiero zdobyc co czasem moze potrwac
tuareg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2013, 06:48   #23
arty1
 
arty1's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Białystok
Posty: 322
Motocykl: KTM 525 EXC 6 dni
arty1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 1 godz 49 min 7 s
Domyślnie

tuareg
po pierwsze ORTOGRAFIA człowieku
po drugie NX250 jest super motocyklem na pierwsze 2oo
po trzecie szkolić się w każdym wieku jest oczywiście wskazane
__________________
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
— Mark Twain
arty1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2013, 10:17   #24
walek


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Łódź
Posty: 85
Motocykl: RD03
walek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 22 godz 1 min 45 s
Domyślnie

Może niech się jakas białogłowa wypowie z Ich punktu widzenia.W zapytaniu bylo Dziewczyny! a żadna niechce doradzić
walek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2013, 09:03   #25
bliźniak
droga jest celem
 
bliźniak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,023
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjęcia
bliźniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 18 godz 34 min 0
Domyślnie

Jakoś się niezdrowo wkręciłeś kolego Tuareg. Z tego co zrozumiałem, w tej chwili polecasz koleżance Ogara 200 (wbrew mylącej nazwie, on ma niecałe 50ccm ) lub motorynkę .
Tu masz koleżanko wątek lejdiskowy o NX250: Lejdis i Honda Dominator NX250
__________________
RideNow!
bliźniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2013, 11:20   #26
Dunia
 
Dunia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reykjavik
Posty: 685
Motocykl: tyż Honda ale mała siostra królowej
Przebieg: jest
Dunia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 3 godz 35 min 20 s
Domyślnie

Moim zdaniem Tuareg ma dużo racji. To o czym pisze znam z życia ( jazda w grupie, gdzie wszyscy mężczyźni z większym doświadczeniem, na dużych motocykach). JEST PRESJA. Nad którą czasem trudno zapanować i nikt mi nie wmówi że jest inaczej. Ja dwa lata byłam w posiadaniu NX250, kupilam motocykl na Mobile .de w bardzo dobrym stanie z 1993 roku. Zresztą ten motorek jest teraz w rękach naszej forumowej koleżanki. Wiele kobiet chwali sobie ten typ motocykla, zwłaszcza te mniejszej postury ( tak jak ja) bo tak naprawdę dla osób drobnych nie ma wielkiej alternatywy. W cenie jaką podałaś można kupić taki motocykl-na pewno będziesz musiała trochę jeszcze e niego włożyć-może z czasem. Ja mam bardzo dobre zdanie o tym motocyklu, mogę go Ci szczerze polecić
Dunia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2013, 11:35   #27
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Żadnego 125 bym nie brał w ogóle pod uwagę, chyba że skuter
No chyba że świeżo upieczona motocyklista ma się zrazić do motocykli...

Varadero 125 przy 100kmh ma na obrotomierzu 10500 RPM
Jadąc nawet 80kmh ciężko bezpiecznie wyprzedzić dostawczaka czy autobus

O dwutaktach 125 typu yamaha DT czy Aprilla Turareg 125 nie ma w ogóle co myśleć według mnie

Jak ma być tylko szosa to wymieniany wcześniej YBR, a jak wycieczki krajoznawcze po wszytskim to NX250 na rok dwa starczy a może zostanie na dłużej

O produktach motocyklo podobnych typu Junak czy Romet nie ma co mówić.
WIdziałem wczoraj na targach nowe, bez przebiegu i już zardzewiałe
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2013, 12:48   #28
Malena
Spread your wings!
 
Malena's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Wrocław
Posty: 22
Motocykl: nie dorosła do Jej Wysokości :P
Malena jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 51 min 27 s
Domyślnie

Cze Ewelu! Ja też miałam problem ze znalezieniem czegoś na początek. Mam niecałe 160 cm :P i niewielkie doświadczenie. W końcu padło na Dominka 250 Jest lekki i zwinny, przyjemnie się prowadzi. Więc ja także polecam NX
Malena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2013, 23:33   #29
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 3 min 10 s
Domyślnie

Mogę się wypowiedzieć na temat 2 motorków..NX 250 i DR 350..Honda absolutnie bezawaryjna, z super silnikiem, idealny motor na wycieczki po asfalcie i radząca sobie w terenie. Silnik praktycznie bezobsługowy. Do nauki jazdy na 100 procent lepszy od DR 350. Niższy,lżejszy, z większą kulturą pracy silnika. Dunia po 2 latach siadła na DR 350 bo w Dominku brakuje trochę zawieszenia jak zaczyna się jeździć bardziej dynamicznie w terenie. DR 350 jest sporo wyższy , cięższy o jakieś 15 kg , a środek ciężkości jest wysoko. Silnik chłodzony powietrzem nie jest tak trwały jak hondowska 250 . Ma filtr gąbkowy co też jest problemem . DR ma kola 21i 18 cali co jest najlepszym z możliwych rozwiązań Dominkowe 19 i 16 cali to pory kłopot zwłaszcza w kostkach..Opon niewiele i trudno dostępne. Na pierwsze moto NX 250 będzie idealne. Nie jest drogie i warto go poszukać. Wbrew opiniom trudniej kupić zadbaną DR 350 niż Dominka. W Niemczech na tym motku raczej w terenie się nie jeździ.
I na koniec- nie będziesz miała żadnego problemu z odsprzedażą swojego Dominatorka.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2013, 10:02   #30
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 54 min 8 s
Domyślnie

A jak nx 250 za mało terenowy to proszę:
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeige...979?ref=search

Co prawda cięższe(160 kg) ale za to nie ma problemu z częściami, oponami itp. Jak 45KM przeraża to można zdławić do 30.
Obniżona kanapa , a można jeszcze zawieszenie obniżyć- i powinno wystarczyć.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomoc w wyborze moto na wyprawy dzk1990 Inne tematy 39 11.08.2012 15:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.