Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.12.2014, 20:30   #1
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie Propozycja rozbudowania Afripedii o info turystyczne.

EDIT 09.02.2015: Subdomena pojawiła się pod adresem: http://podroze.africatwin.pl/
Póki co pustki. Będę działał w ramach możliwości wolnego czasu, żeby postawić szkielet do łatwej edycji. Wszelkie pomysły i propozycje mile widziane
========================
Cześć,

Idą zimowe, nudnawe wieczory, więc wychodzę z pewną propozycją.

Co byście powiedzieli, gdyby Afripedię, poszerzyć o zupełnie nową kategorię związaną z turystyką motocyklową?

Wyjaśnię o co mi biega:
Planując wyprawę przez liczne "dzikie" i "dziksze" państwa, pojawia się szeroko pojęty problem wjazdów/ceł/wiz/pieczątek. Przeważnie takie info jest rozsiane...trochę w internecie, trochę na forum, trochę w relacjach, ale nigdzie jakoś scentralizowanego tego nie znalazłem. A szczególnie nie pod kątem motocykla. Więc najczęściej trzeba komuś zawracać tyłek dopytywaniem, lub zakładać nowy topic.

Silnik wiki jak pewnie wiecie ma moc, a w kupie siła.

Może udałoby się rozpocząć jakieś powolne grupowe zbieranie wszystkich doświadczeń/sztuczek/procedur granicznych w jedno miejsce.

Chodzi o krajowe info głównie papierologiczne i stricte związane z motorami. Bez "co zobaczyć","standardowe ceny", "gdzie spać" etc. To ewentualnie później...chociaż strony typu wikitravel już to robią i nie ma co ich powielać.

Dla przykładu strona Turcji mogłaby zawierać:
1. Podstawowe wymagane dokumenty (sprawy celne, typy Wiz, ubezpieczenie, prawo jazdy i reszta).
2. Wjazd granicami z różnych stron- wypisane wszystkie granice kraju. Którymi się da, którymi nie. Godziny otwarcia etc.
3. Dane teleadresowe do Konsulatu/Ambasad/Pośredników wizowych (Tureckiego w Polsce i odwrotnie)
4. Ewentualnie Inne/ważne. Sztuczki* etc.

I w sumie tyle.

Mam przeczucie, że to byłaby dość potężna baza wiedzy.


=====
*Sztuczki- chodzi o sprawdzone doświadczalnie motywy i motywiki które pozwalają nagiąć/ułatwić papierkologię.

Ostatnio edytowane przez Maurosso : 09.02.2015 o 18:13
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2014, 20:45   #2
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 36 s
Domyślnie

Nooo to dobry pomysł...Jeszcze do tego dodac jakie procedury na granicach, tylko czy wozacy forumowi zechcą się podzielić informacjami....
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2014, 22:12   #3
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 53 min 35 s
Domyślnie

Maurosso jeśli sie tym zajmiesz to pewnie będzie super jesli liczysz ze ktoś sie tym zajmie to powiem ze będzie jak zwykle czyli dupa

Jeśli chcesz sie tym zająć to rób a jeśli wymagasz tego od kogoś to najlepiej odpuścić sobie
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2014, 23:25   #4
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

Hm...na pewno nie oczekuje że ktoś to zacznie robić bo tak sobie wymyśliłem. Chętnie bym w takim tworzeniu uczestniczył i mogę grzebnąć w tym temacie
Szczególnie jeżeli chodzi o opcję postawienia platformy i określenia szablonu.

Same dane to jednak przydałoby się by wszyscy uczestniczyli po troszeńku (nikt sam wikipedii nie napisał i nikt tego nie oczekiwał). Fajnie by było wypracować jakiś sposób działania na takiej platformie...

np. osoby nieobeznane w temacie, ale chętne pomóc...poświęcają 5-10min czasu na poszukanie info o jednym konkretnym kraju (wertując wątki forum, info z MSZ etc), a osoby, które znają temat (były w danym kraju np.) weryfikują tylko na szybko dane, dodają swoje doświadczenia. Tak coby rozłożyć pracę najefektywniej, i nie oczekiwać że obeznani z tematem będą spędzać całe godziny na uzupełnianie informacji o Turkmenistanie czy innych Chinach.

Mamy tylko 194 państwa na świecie(a sporo tego w UE). Myślę, że jakby każda osoba zainteresowana w użytkowanie takiego serwisu/wiki poświęciłaby 10min to do wiosny byłaby już większość Szczególnie jeżeli akcja uznana byłaby na forum za ogólnie pozytywną. Wrzucić do tego ludzi z forum trampka/pomarańczowych/bmw, i wio. Ale to szczegóły do dopracowania jak powstałby jakiś framework.

Stąd moje pytanie jest takie: czy jest opcja skorzystać ze szkieletu/serwera afripedii? Czy gdyby taki projekt zyskał aprobatę, to może postawić jakiś tani hosting zewnętrzny z funduszy forumowych? Pytam, bo mam niewielkie doświadczenie w temacie dzisiejszych internetów, do tego nie wiem jak wygląda obciążenie serwera forumowego. Jakieś tam proste wiki stawiało się w liceum i było to zasadniczo proste...ale gdyby przypadkiem "granicopedia" złapała trochę ruchu, to fajnie żeby się to nie posypało
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2014, 17:56   #5
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 32 min 55 s
Domyślnie

Jeśli chodzi o aspekt techniczny i możliwości serwera to musisz o to zapytać Laski . Jak masz chęci to działaj .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2014, 22:38   #6
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

Poszła wiadomość do Laski, czekam na odpowiedź
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2014, 14:44   #7
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

W oczekiwaniu na info co do serwera, postawiłem sobie lokalnie wiki coby potestować ułożenie strony. Jeżeli macie uwagi, propozycje, wizje dajcie znać Na nazwę też, bo granicopedia mi się nie podoba ...

Edit: zapomniałem uwzględnić Kosowo.
Załączone Grafiki
Typ pliku: png Bez.tytułu.png (101.2 KB, 42 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Maurosso : 29.12.2014 o 14:50
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2014, 16:20   #8
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Pomysł re-we-la-cyjny. Myślę, że warto np. byłoby się tam od razu również dzielić informacjami o miejscówkach, noclegach etc.

No i dodać możliwość wstawiania "trivii" dotyczącej praktyki w jeździe po danym kraju.

Nie wspomnę o ograniczeniu dostępu tylko dla zarejestrowanych userów
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2014, 16:38   #9
jagna
 
jagna's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Z.Góra
Posty: 1,783
Motocykl: BMW F700GS, DR 350
jagna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 3 min 21 s
Domyślnie

Piękna sprawa!
Myślę, że chętni na opracowanie poszczególnych krajów się znajdą. Ja mogę Namibię na ten przykład

Można by dodać jeszcze "must see" -bez opisów, np. tylko linki.

No i linki do relacji na FAT z danego kraju, choć chyba działa wyszukiwarka mapowa relacji?
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą
jagna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2015, 14:10   #10
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

W nieśmiałym oczekiwaniu na informacje dotyczącą zaplecza technicznego, pobiję temat.

W pierwszym załączniku moja wizja mapy tej wiki.
Drugi załącznik to propozycja szablonu danego kraju.

Myślę że taki układ sprawdzi się dość dobrze i będzie na tyle prosty i przejrzysty, że każdy będzie w stanie szybko złapać na czym polega edytowanie wiki.

Jeżeli ktoś chciałby coś uzupełnić, ale poczułby się zbyt atechnicznie, wystraczy że podeśle mi mniej lub bardziej sformatowany tekst, a ja go z odpowiednim cytowaniem i edycją wstawię
Załączone Grafiki
Typ pliku: png granicopedia1.png (23.3 KB, 8 wyświetleń)
Typ pliku: png granicopedia2.png (71.1 KB, 7 wyświetleń)
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Do AfriPedii - jak naprawić AT :))) Evvil Inne tematy 3 09.11.2011 21:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.