Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.12.2014, 19:19   #2181
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,750
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 36 min 7 s
Domyślnie

Nie no, co jak co ale 1190 prowadzi się rewelacyjnie , w lekkim OFFie również, wątpię żeby nagle w błocie zaczął się gorzej prowadzić od africy czy LC8
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2014, 21:48   #2182
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 24 min 47 s
Domyślnie

Myku, kumpel jezdzi od malego w offie, na KTMie LC8 od kiedy pamietam (czyli od 10 lat). Jezdzi do fabryki KTMa i testuje modele (jako amator) zanim pojawi sie w sprzedazy, swoja LC8 topi po uszy i jezdzi w rajdach przeprawowych !!! (MT Rally) na niej i nie nie tylko. Siedzenie w nim ma na wysokosci moich cykow, prowadzi szkolke enduro i sciga sie z najlepszymi na tym LC8....

Tak, przekaze mu ze Wachockiem zalatuje i powinien sie troche douczyc aby specjalistom od jazdy po asfalcie i szuterkach zaimponowac

ps. sorry, pomylilem sie. Jak sie patrzy z boku to on nie jezdzi, on zapierdala
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 11.12.2014 o 21:53
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2014, 22:40   #2183
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Aaa dodam jeszcze Fassi.W 1190 jest Taki przelacznik,ktory zmienia 150 na 100KM.Twoi koledzy powinni o tym wiedziec.Te sto Koni jest wlasnie do opcji OFF,

ech kiedyś wystarczyło dać mniej gazu lub zejść na niższe obroty aby było mniej mocy widać obecnie niezbędny jest przełącznik mocy. bo niższych obrotów nie ma i mocy nie ma. w zasadzie to nie wiem po co ten rolgaz, przełącznik 150KM/100KM byłby wystarczający .

na stronie KTM'a nie podają przy jakich obrotach jest ta moc ani przy jakich ten moment jakaś tajemnica czy co ? na yt był film porównawczy 125KM nowego R1200GS i 150KM KTM'a i do ok 200km/h BMW wygrywało przy teoretycznie słabszych osiągach, waga motocykli i jeźdźców była wyrównana przez dodatkowy balast, widać te konie to jakieś zdechlaki

znalazł się..


Ostatnio edytowane przez mdxmd : 11.12.2014 o 23:02
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2014, 01:02   #2184
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Ale bzdury,jejku....Zobacz co sie dzieje,jak motocykle sie rozpedzaja i wchodza na obroty.Wtedy widac jak rozna jest V2 od Boxera i co daje 25KM wiecej.Ja naprawde proponuje zapoznac sie z tematem zanim sie tu cos napisze.Przelaczenie ze 150 na 100 nie ma nic wspolnego z tym jak odkrecasz manetke.Przelaczenie w pozycje OFF lekko opoznia reakcje na dodawanie gazu i jakby ja lagodzi.Moto nie ma takiego kopa,a przyjemnie i kontrolowanie sie zbiera.Tak jakbys z 990adv przesiadl sie na Afryke.Nie tylko masz wtedy mniej mocy do dyspozycji,ale charakterystyka jej oddawnia sie zmienia.A maneta mozesz krecic jak przed 20lat.Tu nic sie nie zmienilo
ps.prosze mnie poprawic,jesli sie myle,ale rozmiar tylnego kola tez ma znaczenie,jak moto sie zbiera.BMW ma 17 a Rka 18 .Wydaje mi sie,ze wersja ADV nie zosawalaby w tyle.

Ostatnio edytowane przez myku : 12.12.2014 o 01:05
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2014, 08:05   #2185
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Aaa dodam jeszcze Fassi.W 1190 jest Taki przelacznik,ktory zmienia 150 na 100KM.Twoi koledzy powinni o tym wiedziec.Te sto Koni jest wlasnie do opcji OFF,jakkolwiek bys ja rozumial i opisywal.A chodzi o to,ze Hamulce inaczej dzialaja i zawieszenie sie inaczej dostraja.Tak wiec piszac takie brednie o jakichs 150KM w Offie tylko wystawiasz swoich kolegow na posmiewisko.Myslalem,ze Berlin to wielki swiat,a tu mi Wachockiem zajezdza.Poza tym w sieci jest mnostwo filmow,gdzie 1190 sobie jezdzi w Offie i chyba niekoniecznie trzeba byc miszczem,zeby sie na to odwazyc.Nie pisz tu taich bzdur i bredni,chcac sie podobac reszcie forumowego oszolomstwa.Mlodzi Userzy to czytaja i potem gotowi sa w te brednie uwierzyc.Przejedz sie na 1190 ,w offie tez i potem cos napisz...
Młodzi userzy nie mają wiele więcej kasy niż na wachę do swojego parcha więc, na szczęście, obce są im te dywagacje
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2014, 08:08   #2186
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,756
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 14 min 37 s
Domyślnie

Myku ale chcą ci obrzydzić Kajtka - czyżby staropolska zazdrość
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2014, 09:14   #2187
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Babel,zauwazylem to i chyba skapituluje.Tzn kupie Jakis gadzet do mojego i zamkne sie w sobie .Zaczyna brakowac mi wiedzy i argumentow
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2014, 09:15   #2188
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 11 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
... bo niższych obrotów nie ma i mocy nie ma. w zasadzie to nie wiem po co ten rolgaz, przełącznik 150KM/100KM byłby wystarczający .

....
Wiele osób tu twierdziło, że afryka to ma mocny dół. Moment obrotowy od samego dołu, nie to co kat, którego trzeba kręcić.
Aż pewnego dnia wkleiłem nałożone na siebie przebiegi momentu obrotowego.
Wyszło, co oczywiste mocno na niekorzyść afry.

Wiec nie martw się brakiem momentu obrotowego.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2014, 11:00   #2189
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Wiele osób tu twierdziło, że afryka to ma mocny dół. Moment obrotowy od samego dołu, nie to co kat, którego trzeba kręcić.
Aż pewnego dnia wkleiłem nałożone na siebie przebiegi momentu obrotowego.
Wyszło, co oczywiste mocno na niekorzyść afry.

Wiec nie martw się brakiem momentu obrotowego.
tak wyszło bo to jest papierowy moment obrotowy , chodzi o to, że silnik zestrojony na moc i wyższe obroty tak jest to w KAT może i na papierze wyjdzie lepiej ale kultura oddawania tego momentu a w tym pracy silnika na niskich obrotach na pewno nie będzie zachęcać do korzystania z nich, oczywiście to nie jest żadna wada bo KTM bo ten motocykl nie jest dla ludzi lubiących pomrukiwanie silnika na wolnych obrotach i nie ma znaczenia czy to będzie 990 1190 czy 640,

myślę, że ludzie, którzy jeździli starszymi sprzętami wiedzą o czym piszę, o kulturze pracy silnika i oddawaniu momentu i mocy w każdym zakresie obrotów, obecne silniki mają lepsze niby lepsze parametry ale kultura oddawania tej mocy i momentu to jest jakaś masakra... pod zbiornikiem.

Niestety przy stopniu sprężania 12,5 czy 13:1 nie da się uzyskać kultury pracy silnika w niskim zakresie obrotów, moc i moment będzie ale wysoko, dla porównania dodam, że AT ma 9:1, i nie ma szans aby z tego dało się wycisnąć 80KM, ale dzięki temu silnik tylko szumi, zawsze jest coś za coś.

Duża moc z danej pojemności silnika zawsze skutkuje pogorszeniem niskich obrotów i aby to poprawić stosuje się przepustnice w wydechu, zmienne długości kanałów ssący i inne czary mary co owszem daje bardzo dobre efekty na papierze ale taki silnik nigdy nie będzie pracował "kulturalnie"

Pozdro,
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2014, 15:22   #2190
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 476
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 20 godz 6 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Aaa dodam jeszcze Fassi.W 1190 jest Taki przelacznik,ktory zmienia 150 na 100KM.Twoi koledzy powinni o tym wiedziec.Te sto Koni jest wlasnie do opcji OFF,jakkolwiek bys ja rozumial i opisywal.A chodzi o to,ze Hamulce inaczej dzialaja i zawieszenie sie inaczej dostraja.Tak wiec piszac takie brednie o jakichs 150KM w Offie tylko wystawiasz swoich kolegow na posmiewisko.Myslalem,ze Berlin to wielki swiat,a tu mi Wachockiem zajezdza.Poza tym w sieci jest mnostwo filmow,gdzie 1190 sobie jezdzi w Offie i chyba niekoniecznie trzeba byc miszczem,zeby sie na to odwazyc.Nie pisz tu taich bzdur i bredni,chcac sie podobac reszcie forumowego oszolomstwa.Mlodzi Userzy to czytaja i potem gotowi sa w te brednie uwierzyc.Przejedz sie na 1190 ,w offie tez i potem cos napisz...
Jako przedstawiciel "reszty forumowego oszolomstwa" i nie pochodzac niestety z Germany
a jednoczesnie będąc "mlodym userem" muszę stwierdzić że jesteś bardzo biednym czlowiekiem
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego lubie moją HONDĘ? puszek Inne tematy 175 14.08.2014 15:59
Dlaczego lubię BMW, KTMa, Triumpha Orzep Inne - dyskusja ogólna 125 23.08.2013 20:28
Dlaczego lubie Africa Twin? sambor1965 Inne tematy 70 18.12.2009 23:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.