Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Pamiętnik

Pamiętnik Tym, o których nie zapominamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.10.2016, 23:09   #1
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,751
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 min 53 s
Domyślnie Zenon Bernacki - Kasztelan zamku Grodziec

Wielu z was pewnie go widzialo na zamku w Grodzcu podczas IZI Meetingow, zawsze usmiechniety, zagail rozmowa, byl najspokojniejszym kasztelanem zamku na tej Ziemi

No wlasnie, byl...

http://24legnica.pl/nie-zyje-zenon-b...mku-w-grodzcu/

Moze to nie to forum, bo Zenek nie byl aktywnym motocyklista, ale w sercu byl czarnuchem z krwi i kosci i na jakim forum mozna go wspomniec jak nie tutaj? Bo ktory kasztelan zamku wpuscil by zgraje motocyklistow do set-letniego zamku? Pozwolil Spac wokol gablot ze znaleziskami, suszyc rekawice i kurtki na zbrojach rycerskich, rozpalic ogien w wielkim kominku w sali i zadymic pol zamku?

Zachodni motocyklisci dziwili sie jak to mozliwe Na zachodzie taki zamek mozna ogladac na wytyczonych sciezkach, wszystko ogrodzone tasma i tabliczki "nie dotykac", kamery, regulaminy, a na tym zamku to wszystko jest na wyciagniecie reki! Niemozliwe! Unglaublich! onmogelijk! Impossible!

Mozliwe, gdy zdrowy rozsadek i goscinnosc gospodarza sama sprawia ze gosc staje sie rozsadnym czlowiekiem bedacym w gosci. Zenek wlasnie taki byl. Serdeczny, usmiechniety, pomocny, chcial aby kazdy gosc czul sie na tym zamku wyjatkowo.

Mialem ta przyjemnosc jako organizator wspolpracowac z Zenkiem i wiem ze moga mi pozadroscic organizatorzy innych zlotow czy imprez w takim obiekcie.

-Panie Zenku, a mozna szlauch z woda podlaczyc pod ten hydrant?
- mozna

-Panie Zenku, kabel chcemy zakopac na dziedzincu, mozna?
- Mozna

- Panie Zenku, potrzebujemy mocny prad do sceny, mozemy sie podpiac pod glowne zlacze zamku?
- Fazik, przestan pytac tylko robcie to bo impreza jutro....

Ostatni IZI Meeting, niedziela godz 14ta, motury odjechaly, turysci wrocili. Przy bigosie, kawie, pierogach pogadalismy sobie, o zyciu, o walce z jego choroba, o wspomnieniach, o Ukrainie, o imprezach na zamku... Sloneczko wyszlo, nie chcialo mi sie wyjezdzac bo takich chwil coraz mniej, bo prawdziwych czlowiekow coraz mniej, wiec siedzialem do poznego popoludnia.

Powiedzial: Patrz Fazik, tyle ludzi tu bylo, z tylu krajow jeszcze wczoraj i zawsze po waszym wyjezdzie zamek jest bardziej posprzatany niz 3 dni temu.

Bardzo chwalil was, czarnuchow, ze przez kilka lat imprezy zamek nie otrzymal nawet rysy i powtorzyl to co powiedzial po pierwszej imprezie: zamek zawsze bedzie dla was otwarty

Mowi sie ze nie ma ludzi niezastapionych, ale nie moge sobie wyobrazic zastepstwa dla Zenka Kasztelana, najlepszego Kasztelana najlepszego zamku Grodziec na ktorym spedzilem wiele pieknych chwil, gdzie czulem sie jak w domu.

Zenek, bedziemy pamietac o Tobie...



PS. Pogrzeb odbedzie sie w sobote 8 pazdziernika o godz 13 w miejscowosci Czaple na Dolnym Slasku. Ja bede.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 06.10.2016 o 23:17
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2016, 23:51   #2
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 28 min 15 s
Domyślnie

Pamiętam pana Zenka. Straszna szkoda.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2016, 00:31   #3
Kamyk


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Posty: 432
Motocykl: ST XTZ 750'89
Kamyk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 1 godz 53 min 49 s
Domyślnie

Nadal nie mogę uwierzyć! Strasznie mi przykro! Nie raz z nim rozmawiałem, nie raz doradzał ... co kupić Zawsze uśmiechnięty i otwarty! ... ech ...
Kamyk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2016, 00:54   #4
Paluch
 
Paluch's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Koło
Posty: 253
Motocykl: XTZ 660 3YF
Paluch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 54 min 52 s
Domyślnie

Dziękuję Ci Faziku za przypomnienie Jego postaci. Człowiek nietuzinkowy, mądry i wyrozumiały. Poznałem na I Izi. Niech mu ziemia lekką będzie.
Paluch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2016, 08:54   #5
zbyszek
 
zbyszek's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Błażowa
Posty: 1,314
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zbyszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 13 godz 26 min 58 s
Domyślnie

Przykre, jak zawsze gdy ktoś umiera, ale warto pamiętać miłe akcenty,
-piwo miodowe na IZI'14 serwowane przez Kasztelana, do dziś pamiętam ten smak...
zbyszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2016, 09:14   #6
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Jak zobaczyłem nagłówek nie chciałem otwierać bo wiedziałem co może czyhać pod nim.
Ech Boże mój... dlaczego zabierasz takich Ludzi a skurwysynom pozwalasz deptać ten padół.

Podobnie jak i Fazik miałem okazję poznać Kasztelana Zenka z innej nieco strony niż przeciętny gość Izi meetingu i zamku w ogóle. Więcej do dodania nic nie będę miał bo Fazi poznał Go lepiej ale absolutnie podpisuję się pod tym wszystkim co napisano powyżej.
Myślę, że o niezwykłym charakterze tego człowieka świadczył również fakt, że przez te wszystkie lata kiedy tam przyjeżdżamy pracowali tam ci sami 'zamkowi' - ludzie przesympatyczny jak sam Kasztelan, zawsze chętni do pomocy i uśmiechnięci mimo, że w pracy...

Na ostatnim zlocie było widać, ze Go ubywa i przykro było. Co tu dużo mówić... Jak każdy kto znał, miałem nadzieję, ze jednak wygra walkę z tą chorobą.

Dla mnie Grodziec nie będzie miał już innego Kasztelana. Tylko zarządcę. Obyśmy tego nie odczuli jako impreza... to jednak nie miejsce na tego rodzaju kwestie...



O ile los nie zadecyduje inaczej również będę w sobotę w Czaplach...

Odpoczywaj w spokoju Zenek... :.../
Bardzo, bardzo się zasmuciłem.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2016, 10:26   #7
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 55 min 35 s
Domyślnie

Zenek to przede wszystkim był człowiek przez wielkie "C". Ciężko już takich spotkać. Serdeczny, przyjacielski, w niczym niewidzący problemu. Był idealnym gospodarzem miejsca, w którym co roku upamiętniano Iziego. W pewien sposób był Iziemu bardzo bliski. Podobnie jak on otwarty na wszystkich, wszystkim dobrze życzący, uśmiechnięty, zawsze gotowy pomóc. Uwielbiałem dojeżdżać do Grodźca, wtaczać się Afrą na średniowieczny dziedziniec, ściskać mocno Zenka na dzień dobry i dawać sobie wlać w gardło lufę zenkowej nalewki. Albo i dwie.
Cudowny, ciepły Człowiek, fantastyczny kasztelan...nie jestem sobie w stanie wyobrazić zamku Grodziec bez niego. Nic już nie będzie takie jak było, czuję się jak gdyby skończyła się pewna epoka...
Szok jest tym większy, że w rozmowach z Zenkiem można było odnieść wrażenie, że choroba nie bierze nad nim góry, że nie da rady go złamać, że jest lepiej, że terapia powoli przynosi oczekiwane rezultaty...
Spoczywaj w pokoju kochany Kasztelanie, nasz prawdziwy Przyjacielu..[*][*][*]
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2016, 12:46   #8
Kisiel
 
Kisiel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wieś pod W-wą
Posty: 661
Motocykl: RD04->ATAS
Kisiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 28 min 43 s
Domyślnie

Kasztelan Zenek - Człowiek jakich już niewielu. Czapka z głowy! [*] Ogromny żal...
__________________
pozdrawiam!
Kisiel
------
RD04 -> ATAS
Kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2016, 18:15   #9
jagna
 
jagna's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Z.Góra
Posty: 1,783
Motocykl: BMW F700GS, DR 350
jagna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 1 min 45 s
Domyślnie

Zaglądałam na Grodziec kilka razy do roku. I kto mnie mnie teraz pożegna słowami: "Jagna, do zobaczenia w maju!"

Myślę jednak, że będziesz tam w maju 2017 tak jak i my. Gdyby nie Twój zamek i Twoja pomoc, Izi Meeting nie stałby się takim zlotem, jakim jest.

Dziękuję za wszystko.
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą
jagna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2016, 13:15   #10
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 55 min 35 s
Domyślnie

R.i.p.[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IZI'13-21.jpg (363.4 KB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IZI 2015 (22 of 22).jpg (407.9 KB, 7 wyświetleń)
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.