Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.12.2023, 14:35   #751
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Brawo! Wybór pragmatyczny, nie ideologiczny!
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2024, 23:49   #752
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Żeby nie było, że Tesla (czy EV w ogóle) to idealny samochód, to mogę potwierdzić, że:
- wycieraczki automatyczne żyją w tym samochodzie własnym życiem i częste OTA nie za wiele pomagają,
- ostatnio coś net w samochodzie szwankuje i Tesla potwierdza, że to problem z operatorem wewnętrznej karty SIM/eSIM. Obiecali problem rozwiązać do końca miesiąca...

Ot problemy 'pierwszego' świata.

Ale poza tym jest git
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2024, 07:52   #753
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Znane mi są też problemy tego typu świata, po 3 wymianie softu moje już auto nie "boi" się już obcierać o mokre tuje przy wjeżdżaniu pod wiatę Na oryginalnym sofcie sam hamował jakbym chciał w mur przywalić i trzeba było wyłączać cały ten system
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2024, 20:57   #754
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Mało ostatnio było w tym wątku o Seacie Mii, a maluch ten daje sobie nieźle radę.

Przekroczył już 31 tyś. mil czyli prawie 50 tys. km. Od prawie 2,5 roku jak Asia nim jeździ jest ładowany z ładowarki domowej 7kW (może jakieś 5 razy był ładowany z publicznej ładowarki DC). Co ciekawsze gdy ładujemy z AC w domu jest zawsze ładowany do 100%, a od pół roku (w związku z dalszym dojazdem żony do pracy) ładowany jest do 100% dwa razy dziennie (raz w domu i raz w pracy)! Niby w teorii nie jest to dobre (jak wszyscy i wszędzie piszą), ale autko nie straciło (wizualnie) nic z jego oryginalnego zasięgu i pokazuje ok 160 mil w lecie i ok. 120 mil w naszej około zerostopniowej zimie (przypominam: autko nie ma systemu ogrzewania/chłodzenia baterii HV).

Żeby nie było tak różowo ostatnio pojawiła się pierwsza usterka: wysiadło grzanie siedzenia kierowcy (pasażera wciąż grzeje). Sprawa jest więc do zgłoszenia w ramach gwarancji (samochód ma 3 lata i 60 tyś. mil gwarancji) choć nie jest to nic, co nie pozwala samochodu używać, więc kłopotu wielkiego nie ma.

Inną niejako usterką jest brak działania apki Seat Connect po jakiejś tam jej aktualizacji od około 2 miesięcy. Samochodu nie da się dodać bo krzyczy, że wprowadzamy zły VIN (mimo, że jest prawidłowy) i mimo, że próbujemy na obu telefonach. Też problem niby 'pierwszego świata', ale nie da się zdalnie zobaczyć jak się ładuje, ile ma SOC czy też zdalnie uruchomić grzania przed wyjazdem (super funkcja w zimie ). Seat UK działa w tej sprawie, choć idzie im to jak krew z nosa...

Wymieniliśmy też niedawno komplet opon na osi napędowej (czyli z przodu) gdyż zbliżały się pomału do znaczników TWI. Jednak moment obrotowy w EV daje im bardziej w kość i szybciej się zużywają niż tył (tylne opony mają wciąż jakieś 4mm bieżnika).

Podsumowując wydatki do przebiegu 50 tys. km:
- spaliła się jedna żarówka H4 - koszt pomijalny
- 2 x opony Michelin PRIMACY 4 (185/50 R16) - koszt 239 funtów z wymianą i wyważeniem,
- przegląd po 2 latach był bezpłatny (dobra wola Seat UK po problemach z apką na początku leasingu)
- komplet wycieraczek do przodu - koszt nie pamiętam, ale chyba jakieś 25 funtów,
- plus oczywiście ładowanie, które niestety trudno śledzić / wycenić, bo sporo ładowań było bezpłatnych (praca, ładowarki miejskie jak były bezpłatne itp) lub przy współudziale FV. Ceny energii również wzrosły deczko w ciągu tego okresu czasu (kiedyś płaciłem 5 pensów za kWh, obecnie 7,5). Ale jeśli przyjmiemy nawet zgrubne zużycie energii na poziomie 15kWh/100km i cenę kWh w domu na średnio 6 pensów/kWh to na 'paliwo' wydaliśmy ok. 450 funtów (wartość raczej zawyżona). Tyle kosztów eksploatacyjnych...

Poniżej również realna statystyka za rok z ładowarki domowej dla ładowania dwóch EV.

__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2024, 22:22   #755
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Napiszę tutaj, bo właściwy wątek zamknięty (nie ma jak odpowiedzialność zbiorowa ) bo być może ktoś skorzysta.

Jakby ktoś się czaił na Teslę Model Y to teraz jest dobry moment, bo jest obniżka cen.

https://elektrowoz.pl/auta/ceny-tesl...4-990-zlotych/



P.S. Gdyby się ktoś zdecydował, ładnie proszę o użycie mojego polecenia (link poniżej). Dostaniecie wtedy rozszerzonego autopilota na 3 miechy za free a ja dodatkowe punkty, które np. pozwolą mi ładować się bezpłatnie u Tesli. Z góry dzięki.

https://www.tesla.com/pl_pl/referral/hubert662371
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2024, 22:33   #756
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Nabru, nie pier.ol,że dla wiekszosci Polaków 200 000 pln to zajebista okazja .....
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2024, 22:46   #757
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Kolego RAVkopytko,

Po pierwsze: poproszę o kulturę wypowiedzi...
Po drugie: gwarantuję, że są tacy Polacy i jestem przekonany, że są oni również na tym Forum. Nigdzie nie twierdziłem, że jest to większość Polaków.
Po trzecie to jest cena nie uwzględniająca dopłaty w ramach programu "Mój elektryk'.
Po czwarte: za prawie te same pieniądze można kupić np. nowego Tiguana 1.5TSI, albo innego SUVa ICE. Do wyboru do koloru (jak kogoś stać)...
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2024, 23:00   #758
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie

Ravi dzis 200k to jak 12 lat temeu 90k
Motocykl nowy z górnej polki w 2006 kosztował około 30 a dziś powyżej 100
Ci co sobie mogą pozwolić to i tak wezmą to w leasingu z 200k wyjdzie sporo mniej 23vatu z dochodowego też sporo zejdzie. Suma sumarum z 200 wydamych w przeciągu 4 czy 6 lat będzie jakies 150 tak w skrócić kupi sobie na potrzeby firmy. Zyski są to muszą być koszty miejwiecej to tak wygląda. Gdybym miał fotowoltaike dom skończony to bym się zastawial grubo mimo tego mi się widzi raczej lc ale jest drodzy o 33%
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2024, 00:52   #759
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Chłopaki w innym dziale kupują rowery po ponad 20k 😜

Jakbym napisał że jakieś V8 o mocy 500KM i przyspieszeniu poniżej 5 sek jest do dostania nowe za 200k to pewnie zdziwienia by nie było...

Taki 'klimat' na FAT😉
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2024, 01:06   #760
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie

Wiesz jak jest. Dla wielu ludzi zakup motocykla to jakiś absurd a jak ktoś ma możliwość to napewno fajna i ciekawa oferta i tańsza od 20letniego mituwisi gdzie za Lancera z dopiskiem evo ju trzeba dać tyle co z tesle . Pije to gorzej niż żul bo wszystko co zobaczy zre opony i klocki i generuje madnaty jak wygram w totka to bym trzymał obok tesli https://www.otomoto.pl/osobowe/ofert...-ID6G84ej.html
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.