Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Polska

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.01.2017, 22:32   #11
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=GQX_6GqwrOY

Czysta przyjemność
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2017, 23:28   #12
kudlatov


Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: Krosno Odrzańskie
Posty: 83
Motocykl: RD04
Przebieg: 114000
kudlatov jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 9 min 59 s
Domyślnie

Ja zrobiłem dzisiaj 140km na bunkry MRU Pniewy. Na asfalcie fajnie ale pojechałem skrótem (bruk i ubity śnieg) tam nie było fajnie lepiej było polem jechać . Była mała gleba a afryka jechała na gmolach jak na sankach (nie było strat) .
kudlatov jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2017, 16:52   #13
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Ze trzy tygodnie temu pojechałem Katem na przegląd, bo jakoś tak głupio w zimie mi wypada..
Mróz konkretny, bo poniżej dziesięciu stopni, na polach śnieg z 10cm, więc szału nie było.. Asfalt zamarznięty i wyślizgany, strach po nim chodzić a co dopiero jeździć jednośladem.
Pojechałem polami. Myślałem że będzie przyjemnie. Nie było...
Zamarznięte drogi polne, zamarznięte lodowe koleiny pokryte śniegiem. Koło w nie wpada i jedzie jak po szynie, moto staje bokiem i dupa. Ratowałem się kilka razy. Dojechałem spocony jak szczur, na szczęście bez gleby. Powrót był łatwiejszy bo już wiedziałem czego się spodziewać.. Na polach nieprzyjemnie, bo pod tym wątłym śniegiem albo zamarznięta tarka albo zamarznięte na kość skiby po pługu, które za cholerę nie chciały się poddawać pod masą motocykla. Cudem z nich uciekłem...
Przyjemnie było na równym jak stół trawiastym lotnisku aeroklubowym. Co zimę tam jeżdżę na motocyklach i bączki tam sobie kręcę...

Reasumując, widzę to tak. Po niezbyt głębokim śniegu jeździ się fajnie, zwłaszcza jak temperatura oscyluje w okolicach zera, bo przyczepność jakaś jest.
Po ubitym, na mrozie jest masakra. Żadne opony nie trzymają, chyba że ktoś ma kolce (kumpel ma w GS-ie i on lubi zimę :P). Wszelki lód to już masakra do kwadratu. Każde odjęcie gazu powoduje wyprzedzenie przodu tyłem, kompresja blokuje tylne koło.
Jazda asfaltem w warunkach zimowych to ewidentne proszenie się o guza, jak na tym filmiku, który zamieścił krzeszu i nie chodzi tu o skutki gleby, tylko skutki zostania przejechanym przez autobus...
Obecnie u nas zaczęły się roztopy i pewnie niebawem zaczną się w offie warunki typowo wodno-błotne, ale to już temat na zupełnie inną rozprawę .

borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2017, 20:38   #14
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,362
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 8 godz 32 min 46 s
Domyślnie

Fajny filmik
__________________
keep it simple
strobus1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sześć miesięcy w siodle - przygodę czas zacząć jurek Trochę dalej 311 11.12.2017 21:56
sezon ogórkowy czas zacząć? Maciach Inne tematy 15 23.06.2011 13:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.