Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.05.2014, 13:28   #1
spider2you
 
spider2you's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Krasne koło Rzeszowa
Posty: 883
Motocykl: RD04
Przebieg: 99 999
spider2you jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 23 godz 33 min 29 s
Domyślnie Białoruś maj 2014 czyli Пo слядах продкаў

Mistrzostwa Świata w hokeju Mińsk 2014.



Taką informację przeczytałem na forum Landklinika.pl, gdzie mój kolega LRTomaszek napisał, iż można wjechać do Białorusi posiadając jedynie najtańszy bilet na dowolny mecz MŚ.
Hmmmmm..... hmmmmmm.... hmmmmm....
Białoruś miała byc rok temu, jednak, jak to przeważnie bywa, coś się podziało i się nie pojechało, więc dlaczego nie teraz
Telefon do Tomka, negocjacje z moją Rudą (żona) i jest pomysł na szybki wyjazd czyli ruszamy za tydzień.
Zakup biletu przez internet zajął 10 minut i kosztował 27,30 zł - taniocha i nie trzeba kombinować w wizami, zaproszeniem i innymi pierdołami.

Telefon do Tomasza, wstępne ustalenie trasy, bo cel w rozmowie narodział się taki, że zarówno Tomek, jak i ja mamy rodzinę pochodzącą z terenów dawnej Polski, a obecnej Białorusi.
Tomka mama się urodziła niedaleko Lidy, a mój dziadek przed wojną urodził się niedaleko Rakowa, jakieś 60 km od Mińska.

Aaaa Tomek powiedział, że skoro jest tak łatwo pojechać, to on jedzie nawet sam, więc nie mogłem go zostawić w potrzebie. Jeszcze na zew wyprawy odpowiedział Michał na Fazerze, Sławek na VStromie i Bogdan na TDM-mie, a sam organizator na Tigerze, czyli mieszanka co się zowie.

Temat wyprawy - Śladami przodków

Obowiązkowe przeczytanie relacji ATomka i miła z nim rozmowa, jeszcze dodała chęci na wyjazd.

Jadę - huraaaaaa.



Spakowałem się na maszynę, przegląd, zielona karta, pożyczone sakwy od Mikiego (dzięki Marku) i miejsce spotkania w Białymstoku u przyjaciół z Landkliniki.

Maszyna wyglądała tak



Prawie cała droga z Rzeszowa w deszczu, więc było słabo, ale kolacja przygotowana na wypasie przez cudowną żonę Bortego wynagrodziała zziębnięte ręce.

Rano dobijamy do 2 kumpli z Bydgoszczu i po wspólnej focie lecimy na przejście graniczne w Kuźnicy.



Okazało się, że Białorusini przygotowali się bardzo dobrze na przyjęcie kibiców na w/w Mistrzostwa.
Specjalne przejście dla kibiców, miły Pan celnik wytłumaczył, jak trzeba wypełnić karteczki, Pani spisała i wypełniła dokumenty dotyczące motocykla i 5 maszyn mogło by już po 30 minutach jechać przed siebie, gdyby.............
Boguś nie zapomniał wydrukować biletu na mecz, co było obowiązkowe.
No i duuupa.
Mamy problem już na starcie, a jeszcze na dobre nie wyjechaliśmy.
Szybka akcja ze ściągnięciem elektronicznego biletu na komórkę, potem 30 minutowe konsultacje celników z przełożonymi i Boguś wraca uśmiechnięty, bo postanowili go przepuścić. Solennie musiał obiecać, że przy wyjeździe będzie miał wydrukowany bilet.
Ufff, wjeżdżamy spokojnie na teren Białorusi.

Grzejemy do Grodna, aby wymienić kasę na ichniejsze ruble, bo oczywiście w tej ekscytacji zapomnieliśmy tego zrobić w strefie między granicami, a po stronie białoruskiej nie ma cinkciarzy, ani kantorów.



Wpadam do banku gdzieś w centrum, bo celem jest na dziś dojechanie do Bahatyrowicz, aby kasę zmienić z setek pln, na miliony rubli - kurczę wszyscy mówią, że pierwszy milion trzeba ukraść, a ja wymieniłem 300 zł i miałem prawie milion, z tym, że rubli białoruskich

Kurs wymiany to 1 zł - 3260 rubli.

Kolejka w banku duża i ..... oczywiście zawiesił się komputer. Czyli jesteśmy w "ich normalności". Nikt się nie denerwuje, ludzie spokojnie czekają w kolejce, a my przestępujemy z nogi na nogę.
Wreszcie wymieniamy kasę. Za 3 papierki mamy cały portfel papierków



Tankowanie (cena 9500 rubli za Pb95 i 8800 rubli za Pb92), szybkie zakupy w supermarkecie piwka (1,5 litra za 24000 rubli) na wieczór i lecimy zobaczyć Niemen.
Na drodze wieje jak diabli, że kładzie prawie Królową, a to wszystko przez te wielkie pola wokoło. Puste przestrzenie Kołchozów po 10 km z każdej strony, dają miejsce do hulania wiatrowi. Jedzie się słabo, ale do przodu.

Dojeżdżamy na miejsce, a to dzięki rzeźbom drogowskazom, nawigacji Tomka i relacji ATomka.

Znajdujemy nad Niemnem pierwszą atrakcję wyjazdu.
Grób Jana i Cecylii Bohatyrowiczów.












Wioska Bohatyrowicze wydaje się opuszczona, godzina robi się mocno popołudniowa, więc podejmujemy decyzję, że zostajemy na Niemnem na nocleg. Tomek znajduje fajną miejscówkę tuż nad samą rzeką i rozkładamy nasze ciemadany.











Tomek zaprasza na urodzinowe 0,7, więc wykorzystujemy moje kubeczki przeznaczone na masło, z czego chłopaki mają niezłą polewkę i dokuczają mi do końca wyjazdu, w każdym sklepie pytają mnie czy kupiłem masło



Wieczór zapada, my rozmawiamy o wszystkim i podziwiamy widoki Niemna.





Michał z Bogdanem idą na mały spacer i znajdują 50 metrów od nas grób powstańców w biało-czerwonych kolorach. Naszych powstańców.





Zapada wieczór, rozpalamy ognisko i kończą się nam napoje



Rzucam temat wyjazdu po lokalne paliwo bimbrowe, skoro to taka dziura w środku niczego, a chałup ze 3 zamieszkałych, to co Ci ludzie mają robić
Muszą mieć co nieco na zapiecku, a raczej w piwniczce!!!
Chłopaki mówią, że NIE MA SZANSY!!!! Ale mój nos i małe doświadczenie mówi mi, że się mylą.
Hasło w stylu: dziewczyny we wsi mówiły, że nie znajdziesz Spider bimbru!!!! ostatecznie zmusza mnie do podjęcia rękawicy.

Jadę na poszukiwania zaginionej buteleczki bimberku.


C.D.N.
__________________
Chory na off-road - Discovery I
Africa Twin RD04

Ostatnio edytowane przez spider2you : 02.06.2014 o 13:56
spider2you jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2014, 13:46   #2
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,158
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Chętnie poczytam i pooglądam . Mały wypad na Białoruś mam w planie na ten rok i niedługo będę go mocno rozważał . Może Wasza relacja mnie dodatkowo zachęci . Proszę dużo fotek i opisów .

Ile kosztuje litr benzyny w BY
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2014, 14:33   #3
cheniek
 
cheniek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Pszczyna
Posty: 837
Motocykl: CRF1100L DCT + KTM640 ADV
Przebieg: 30237
cheniek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 6 godz 52 min 13 s
Domyślnie

Zdjęcia cos nie robią (przynajmniej u mnie)
cheniek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2014, 14:34   #4
Kuzomen


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Koszalin/Maszkowo
Posty: 25
Kuzomen jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 45 min 4 s
Domyślnie

Około 3 złotych benzyna 95 (9000-9500rubli/l) Raz tankowaliśmy benzynę 92 oktanową za 8800 rubli.
Kuzomen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2014, 15:25   #5
Miras Sc
SOmalijczyk
 
Miras Sc's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: SOsnowiec
Posty: 766
Motocykl: 1090 AdvR
Miras Sc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 23 godz 32 min 41 s
Domyślnie

Zdjęcia faktycznie się nie otwierają, ani na androidzie, ani na windowsie
Miras Sc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2014, 15:37   #6
Kuzomen


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Koszalin/Maszkowo
Posty: 25
Kuzomen jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 45 min 4 s
Domyślnie

Przez moment były ale znikły.
Kuzomen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2014, 16:28   #7
spider2you
 
spider2you's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Krasne koło Rzeszowa
Posty: 883
Motocykl: RD04
Przebieg: 99 999
spider2you jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 23 godz 33 min 29 s
Domyślnie

Wrócę do kompa to popatrzę co się stało z fotkami.
__________________
Chory na off-road - Discovery I
Africa Twin RD04
spider2you jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2014, 16:36   #8
tyran
Kiedyś R.T70
 
tyran's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,420
Motocykl: Była RD04
Przebieg: 120000+
tyran jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 6 godz 2 min 44 s
Domyślnie

Na Mac'u też nie ma zdjęć.
tyran jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2014, 17:20   #9
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,158
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

U mnie fotki się otwierają .
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2014, 17:55   #10
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 8 min 35 s
Domyślnie

Przedtem u mnie się otwierały, teraz nie.
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Na Białoruś bez wiz! (maj 2014) mishieck Kwestie różne, ale podróżne. 8 09.05.2014 22:19
Соңкөл krótki film o długiej podróży Feel Kwestie różne, ale podróżne. 20 15.03.2013 23:03
URAL Урал Południowy Feel Przygotowania do wyjazdów 1 13.08.2012 02:01
Мурманск город-герой [2011] 7Greg Trochę dalej 24 26.06.2011 00:05
«Адреналин 2008»! Zlot w Łucku 22- 25 maja ltd454 Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 31.05.2008 20:47


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.