Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.12.2022, 06:53   #21
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Wizualnie są specyficzne, trochę kontrowersyjne ale to co KTM daje z jazdy to jak na razie żaden inny motocykl mi nie potrafił tego dać. 1190 jest mocny , bardzo mocny , ma świetne zawieszenie i precyzyjne prowadzenie, jest trochę niczym skalpel w odpowiednich rękach świetne narzędzie w przeciwnym razie może zrobić wiele krzywdy. Motocykl specyficzny i na pewno nie dla wszystkich. Nie jest nijaki jak Afryka (crf) która była zbudowana na mnostwie kompromisów .
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2022, 23:26   #22
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 27 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Wizualnie są specyficzne, trochę kontrowersyjne ale to co KTM daje z jazdy to jak na razie żaden inny motocykl mi nie potrafił tego dać. 1190 jest mocny , bardzo mocny , ma świetne zawieszenie i precyzyjne prowadzenie, jest trochę niczym skalpel w odpowiednich rękach świetne narzędzie w przeciwnym razie może zrobić wiele krzywdy. Motocykl specyficzny i na pewno nie dla wszystkich. Nie jest nijaki jak Afryka (crf) która była zbudowana na mnostwie kompromisów .
kompromisów..? chyba nie..
moim zdaniem te motocykle różni porostu grupa docelowa odbiorców..
jak pokazują wyniki sprzedaży większość z nas nie lubi zadziorności KTM-a. za to lubi CZIL jaki daje Afryka..

ale zdecydowanie nie nazwał bym CRF nijaką czy bezpłciową. na tle walki o moc.. Afryka ze swoimi 100KM i DCT można by powiedzieć.że idzie dosyć mocno swoim torem

Być może nie dla Ciebie na tym etapie.. może za jakiś.czas
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2022, 08:42   #23
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
kompromisów..? chyba nie..
moim zdaniem te motocykle różni porostu grupa docelowa odbiorców..
jak pokazują wyniki sprzedaży większość z nas nie lubi zadziorności KTM-a. za to lubi CZIL jaki daje Afryka..

ale zdecydowanie nie nazwał bym CRF nijaką czy bezpłciową. na tle walki o moc.. Afryka ze swoimi 100KM i DCT można by powiedzieć.że idzie dosyć mocno swoim torem

Być może nie dla Ciebie na tym etapie.. może za jakiś.czas
Dobrze powiedziane. Wszystko zależy do czego ma moto służyć.

Mój przykład.

Bardzo dużo jeżdżę po bocznych drogach asfaltowych, często w bardzo słabym stanie. Do tego zawias CRF1100 jest super. Oczywiście do tych bocznych dróg często trzeba dojechać drogami szybkiego ruchu lub krajowymi.

Przy fabrycznym zestrojeniu jej vmax jest sporo poniżej 200 km/h co mi zupełnie nie przeszkadza bo dozwolone prędkosci na autostradach mi zupełnie wystarczają (no moze czasami mi się coś tam odkręci bardziej, żeby nie być świętszym od wieciekogo, ale do vmaxa nie doszedłem). Za to przyspieszenie poniżej 4 sekund (sam sprawdzałem na SIII) do 100km/h, nawet bliżej 3s, jest już naprawdę zajebiste czy to przy wyprzedzaniu, czy szybkich zakrętach lub tez spod świateł. Sprawdzaliśmy się z kolega na CT w manualu i do 100 km/h CRF jest ciut lepsza pomimo mniejszej mocy, za to jego vmax jest grubo ponad 2 paki. Na miasto nie jest to najbardziej komfortowe moto z racji wysokości i środka ciężkości.

Heble są bardzo dobre, oczywiście po przesiadce z vfr1200f czy nowego monstera czuć różnicę, ale za to zachowanie moto przy bardzo gwałtownym hamowaniu, nawet przy większych prędkościach jest bardzo pewne. Oczywiście trzeba się przyzwyczaić do nurkowania, ale po blisko 40tys km już tego nie zauważam.

Ponieważ mam absolutna awersje do wszelkich zewnętrznych nawigacji, Apple car / Android auto, jest dla mnie super rozwiązaniem. Mam Google mapy offline, robię w chacie fajne trasy na nich z wieloma waypointami (trochę drażni mnie ich ograniczona ilość, ale robie na jeden wyjazd 2-3 trasy które mam w mailu albo na Signalu i jednym klikiem jest ustawiam).

Poza twarde zjeżdżam mega sporadycznie i mam szosowe opony, wiec koło z przodu mogłoby być mniejsze, ale z drugiej strony mam subiektywne wrażenie ze CT w lekkim offie radzi sobie dużo gorzej.

Kończąc, dla mnie CRF1100 DCT to moto bliskie ideału, chodź nie pozbawione wad. Niemniej jednak planuje w przyszłym roku drugie lżejsze moto do miasta.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2022, 08:47   #24
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Brzeszczot Zobacz post
a najbardziej podoba mi się tekst . Cooo zmieniliście motocykl i na ciuchy nie starczyło .....
Dobre

Dla mnie wizualnie najpiękniejszym motocyklem obok CRF1000 jest.... 990ADV. Autentycznie. Ale jeździłem na 950S i po prostu nie jest to maszyna dla mnie - nie te potrzeby.

W zamian jeżdżę na motocyklu który szczerze, z ręką na sercu uważam za brzydki i nigdy mi się specjalnie nie podobał... czyli GS K25. Bo przede wszystkim spełnia moje potrzeby w 80-90% na dzień dzisiejszy.

Wygląd rzecz gustu, z każdą epoką ewoluuje. Te najnowsze KTMy typu 1290 jeszcze mi się nie opatrzyły i uważam je póki co za dziwaczne wizualnie. Ale na pewno nie można im odmówić - są JAKIEŚ. Podobnie zresztą jak i BMW bokser. Tylko zupełnie inne charaktery. Jak miałbym jakoś sobie porównać to GS to takie rozwinięcie, alternatywa dla miłośników jazdy afrykami, trampkami, czy takimi tam V-Stromami. KTM to inny biegun - dla tych którym zawsze w AT czy TA mocy było mało i zawieszenia

Fajny film, fajnie wyłożone wszystko
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2022, 09:14   #25
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 21 godz 38 min 22 s
Domyślnie

Po 11 sezonach na Afryce kupiłem 1190r. Nasłuchawszy się o tej zero-jedynkowości do pierwszej jazdy szykowałem się jak pilot Kamikaze. A tu się okazało, że motorek jest całkiem przyjemny w prowadzeniu i wcale nie chce mnie zabić. Wbrew pozorom można tym jeździć spokojnie, ale gdy już się odkręci to... klękajcie narody
Bardzo się polubiliśmy i nawet zaczął mi się bardzo podobać wizualnie.
Co do szimy to doświadczył jej 7Greg gdy się wymieniliśmy motocyklami i chciał pokazać młodszemu pokoleniu jak się jeździ. Przy 180km/h była chwila, w której myślałem że pozbędę się kolegi i motocykla Od tej chwili przy ok 170km/h zaczynam się usztywniać. Na wiosnę zmiana oleju w amorze skrętu i nowa opona na przód. Z tą szimą w 1190r to temat dość znany więc coś jest na rzeczy.

IMG_20220502_161216-02.jpg
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2022, 09:22   #26
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

No 1190 to ładna maszyna. A jak się ma ta kwestia oddawania mocy na tle 950-990? Jest trochę ugładzone?

Bo na 950S to na mokrym nigdy, na żadnym innym sprzęcie tak nie pilnowałem manetki tam na biegach 2-4.

Czy można takim 1190 np. taśtać się jak Afryką czy GSem? Tzn. nieśpiesznie i na luzaku? Na 950S się nie da, a jak się da to na siłę.

Na GSie się da jak najbardziej, wręcz ten bokser ma taki leniwy charakter do 4-4,5 tys obrotów - a po odkręceniu moc jest. Dla mnie absolutnie wystarczająca.

Że po odkręceniu w KTM jest afera to już ustalone przez tysiące jeźdźców

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2022, 09:55   #27
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post

Być może nie dla Ciebie na tym etapie.. może za jakiś.czas
Słuszna uwaga
Po 990 miałem GSA 1200, motocykl zajebiście wygodny, bezproblemowy i przemyślany jednak całkowicie wyprany z emocji , do tego stopnia znudziła mnie nim jazda że nie chciało mi się wyciągać go z garażu. Gdy nadeszla decyzja o zmianie (2018) pierwsza automatyczna myślą byla oczywiście Afryka, jednak jazdy próbne skutecznie wyleczyły mnie z tego pomysłu. Nuda i flaki z olejem, piękny dźwięk silnika, trochę marketingowej papki o legendzie, no i uniwersalność oraz spokój gsa bo to konkurenci są. Kat jest kierowany na pewno do innego odbiorcy i motocykle te dzieli przepaść.

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
No 1190 to ładna maszyna. A jak się ma ta kwestia oddawania mocy na tle 950-990? Jest trochę ugładzone?

Bo na 950S to na mokrym nigdy, na żadnym innym sprzęcie tak nie pilnowałem manetki tam na biegach 2-4. Czy można takim 1190 np. taśtać się jak Afryką czy GSem? Tzn. nieśpiesznie i na luzaku? Na 950S się nie da, a jak się da to na siłę.

Na GSie się da jak najbardziej, wręcz ten bokser ma taki leniwy charakter do 4-4,5 tys obrotów - a po odkręceniu moc jest. Dla mnie absolutnie wystarczająca.

Że po odkręceniu w KTM jest afera to już ustalone przez tysiące jeźdźców

Pozdrawiam
zimny
da się tas tas ale jest to mniej przyjemne tas tas niż w gs, natomiast dużo lżejsze niż w 990. 1190 jest inaczej wystrojony i mniej 0-1 niż 950/990. Motocykl raczej dla ludzi lubiących dynamiczny styl jazdy o sprecyzowanych wymaganiach.

Cytat:
Napisał czosnek Zobacz post
...
Co do szimy to doświadczył jej 7Greg gdy się wymieniliśmy motocyklami i chciał pokazać młodszemu pokoleniu jak się jeździ. Przy 180km/h była chwila, w której myślałem że pozbędę się kolegi i motocykla Od tej chwili przy ok 170km/h zaczynam się usztywniać. Na wiosnę zmiana oleju w amorze skrętu i nowa opona na przód. Z tą szimą w 1190r to temat dość znany więc coś jest na rzeczy.

Załącznik 120978
oczywiscie że jest , nie bez powodu jest fabryczny amor skrętu, przyczyną tego zachowania jest ostry kat główki ramy który daje prowadzenie precyzyjne ale efektem ubocznym jest shima
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2022, 09:59   #28
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 2 min 5 s
Domyślnie

Miałem okazję polatać ostatnio jednego dnia NAT i swoim 950. I NAT poprawna do bólu. Jedzie fajnie, czuć moc ale nie ma totalnie tej agresji KTM. Charakterystyki tych motocykli są całkiem inne i naprawdę trzeba przejechać się oboma aby to zrozumieć.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2022, 11:00   #29
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 2 godz 13 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Wizualnie są specyficzne, trochę kontrowersyjne ale to co KTM daje z jazdy to jak na razie żaden inny motocykl mi nie potrafił tego dać. 1190 jest mocny , bardzo mocny , ma świetne zawieszenie i precyzyjne prowadzenie, jest trochę niczym skalpel w odpowiednich rękach świetne narzędzie w przeciwnym razie może zrobić wiele krzywdy. Motocykl specyficzny i na pewno nie dla wszystkich. Nie jest nijaki jak Afryka (crf) która była zbudowana na mnostwie kompromisów .


Po sprzedaży 990 w 2018r. zastanawiałem się i testowałem..1290, NAT i 1200.. 1290 banan był, NAT nuda w uj.., 1200 oddałem przed czasem.. W garażu stanął 1290R i do dziś cieszy. Jazda tylko na sport mapach, po mieście bez znaczenia, promień skrętu diametralnie zmniejsza się po pochyleniu moto.

Tej wiosny powiedziałem do kumpla co ma NAT 2022r. daj się przejechać.. może jednak fajna ta NAT.. Lecieliśmy z 60km a po 2ch juz tesniłem za 1290R.. Nuda.. bujanie..po prostu przepaść do 1290! I jeszcze ochrona przed wiatrem do dupy.. Zaryzykuje stwierdzenie że jazda na RD 07a od Jorge daje mi wiecej przyjemności niż NAT..

Co do urody to.. jeden lubi brunetki a drugi rude! Nie ma co się przekamażać..
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2022, 11:10   #30
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 9 min 51 s
Domyślnie

No już dobrze dobrze..spokojnie

Mnie jedna rzecz mocno zastanawia (i kąt główki ramy tego do końca nie tłumaczy - wiadomo jakie są kąty w sportach) - mamy amortyzator skrętu (i to seryjny?), a jednak występuje próbująca Cię zabić szima czy shimma... tego nie rozumiem..
Przypomina mi się tu akcja z ST1300 (fabryczny problem)..może ktoś mądrzejszy mi wytłumaczy jak to możliwe i dlaczego MIMO amora to się dzieje..za co z góry dziękuję
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KTM 1190 adv r dziwny przypadek. Elektrician Forumowy Mechanik 32 08.03.2019 10:05
Nowy KTM Adventure 1190 Blazimir KTM 46 25.11.2012 11:37
Prawdziwy podróżnik AC-of-spades Imprezy forum AT i zloty ogólne 3 25.07.2011 18:27
Co powinien zrobic w zyciu prawdziwy menszyzna moturzysta.... wasilczuk Inne tematy 6 19.04.2009 10:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.