Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.02.2009, 12:18   #1
wojtek II
 
wojtek II's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wa - wa
Posty: 526
Motocykl: DR 650, KTM 990
wojtek II jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 godz 31 min 39 s
Domyślnie MODEKA - czy warto kupić ?

Byłem wczoraj na wystawie motocykli i skuterów w Warszawie. Zainteresowała mnie jedna z kutrek ( model Discovery S ) firmy Modeka.
Czy ktoś ma jakieś dośwadczenia z produktami tej firmy i czy warto kupić ten model - cena 870 pln.

http://modeka.pl/pl/produkty/index.p...zukaj=1&page=1
wojtek II jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2009, 12:48   #2
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Wygląda kozacko, od membrany reisa trzymał bym sie z daleka.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2009, 14:01   #3
Joo_ras
 
Joo_ras's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Bydgoszcz\Serock
Posty: 9
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Joo_ras jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 16 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Wygląda kozacko, od membrany reisa trzymał bym sie z daleka.
Kupiłem kiedyś "spodzienki Ret Bike" nie pamiętam jaki model. Wszyta membrana reisa. Latem - masakra mokro jak cholera.... ale od potu, w zimniejsze dni trochę mniej ale też mokro. Membrana została wypruta a krawcowa wszyła najzwyklejszą podszewkę - spodzienki można było normalnie użytkować. Po wypruciu zrobiłem prosty test na wdmuchiwanie i wciąganie powietrza poprzez membranę- na mój gust nie przepuszcza w ogóle. W powyższej kurtce jest wypinana membrana może da radę….. Na motobajzlu w Łodzi widziałem firmę z Lipna FUNT. (Mieli dość przystępne ceny.) Przymierzałem kurteczkę jedną z wyższych modeli ich produkcji, również wypinaną membraną oraz wypinanym ocieplaczem polarowym. Wrażenia całkiem dobre, membrana activtec po w/w teście dawała oznaki oddychania.

Nie wiem czemu ale mam adres innego ich sklepu niż poniższy Klas'a, jest na niej więcej modeli.
http://www.funt.pl/sklep/index.php

Ostatnio edytowane przez Joo_ras : 15.02.2009 o 14:43
Joo_ras jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2009, 14:12   #4
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Joo_ras Zobacz post
Kupiłem kiedyś "spodzienki Ret Bike" nie pamiętam jaki model. Wszyta membrana reisa. Latem - masakra mokro jak cholera.... ale od potu, w zimniejsze dni trochę mniej ale też mokro. Membrana została wypruta a krawcowa wszyła najzwyklejszą podszewkę - spodzienki można było normalnie użytkować. Po wypruciu zrobiłem prosty test na wdmuchiwanie i wciąganie powietrza poprzez membranę- na mój gust nie przepuszcza w ogóle. W powyższej kurtce jest wypinana membrana może da radę….. Na motobajzlu w Łodzi widziałem firmę z Lipna FUNT. (Mieli dość przystępne ceny.) Przymierzałem kurteczkę jedną z wyższych modeli ich produkcji również wypinaną membraną oraz wypinanym ocieplaczem polarowym. Wrażenia całkiem dobre, membrana activtec po w/w teście dawała oznaki oddychania.
Ja jeżdżę w komleciku firmy Funt model Kr11 już 3 sezony.Jestem zadowolony z ciuszków i uważam że w cenie , w której je proponują ciężko będzie znależć coś lepszego.
http://www.sklep.funt.pl/product_inf...87d72d79a94f6a
Klas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2009, 14:55   #5
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Membrana Reissa Modeki i Retbike`a to dwie różne membrany. Do Modeki nie mogę nic zarzucić... nie jeździłem nigdy w gore ale Reissa się sprawdza u mnie
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2009, 15:03   #6
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Jak reklamowałem swoją Modeke z membraną wszytą reisa, to jako argument użyłem argumentu, że membrane to może i ta kurtka ma. Ale wszytą odwrotnie. Przemakała zawsze, a w druga strone pary wodnej nie wydalała,wiec jak w kondonie
Goście oddali kase, i przyznali że nie ja jeden miałem takie refleksje. Za oddaną kasę kupiłem 3 miesięczną HG od kumpla z kieratu, na również nie wypinanym
(wtedy jeszcze nikt na to chyba nie wpadł) Goretexie, i nie sądziłem że miedzy jedną niemiecką marką a drugą de facto, może być taka różnica. W każdym zakresie.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2009, 15:34   #7
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Tu nie przeczę HG i goretex to już wyższa liga, ale porównując moją Modekę i ubrania znajomych używanych w takich samych warunkach... retbike i innych, wypada na to że ja byłem suchy a oni mokrzy. Moja modeka melville ma już 3 lata, nadal nie przemaka, nadal się nie pocę jak w Retbike`u Jest juz trochę ściorana i za rok będę wymieniał, pewnie już na coś Gore który tak wszyscy chwalą.

Modeka to też jeden główny atut: można przymierzyć każdy rozmiar w salonie, mają mnogość różnych konfiguracji rozmiarowych (jakieś tam przedłużane, skracane), w ten sposób można dobrze dopasować kurtke do własnych wymiarów. Hein gericke nie zauważyłem nigdzie we Wrocławiu. pozdr
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2009, 15:49   #8
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Ramires miał mieć ale oni mają takie kurwa wymagania że huhu. Nie ma żadnego sklepu w Pl. Jak jakiś ma to jakieś po wyprzedażowe
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2009, 16:20   #9
kiub
outsider
 
kiub's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rumia
Posty: 370
Motocykl: drz
kiub jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 9 godz 18 min 7 s
Domyślnie

Ja mam modekę model obok texas pro i uważam, że w tej kategorii cenowej jest niezła. Po wyjęciu membrany i "włączeniu" całej wentylacji można śmiało jechać nawet przy niezłym upale, tylko ten czarny kolor
Membraną bym się nie przejmował w momencie gdy jest wypinana (i to jest najważniejsze), tzn. jej oddychalnością bo o wodoszczelność raczej byłbym spokojny (moja nigdy nie przemokła).
__________________
"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach"
kiub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2009, 16:48   #10
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
Membrana Reissa Modeki i Retbike`a to dwie różne membrany. Do Modeki nie mogę nic zarzucić... nie jeździłem nigdy w gore ale Reissa się sprawdza u mnie
To jak to w końcu jest ? Kupując coś z goreteksem jestem pewien że membrana będzie trzymała swoje parametry, z Reissą tak nie ma ?
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
kupić, nie kupić - oto jest pytanie? norweg Hamulce, kola, opony 31 24.05.2013 20:00
Klr 650 czy warto kupic ? gerardgrodzisk Inne - dyskusja ogólna 22 17.04.2012 22:01
czy warto MODEKA MELVILLE fazi Ciuch Afrykańczyka 41 06.01.2009 19:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.