Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.04.2017, 02:05   #141
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,244
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 21 godz 42 min 50 s
Domyślnie

Pany i Panie, mata pseudo samopompująca każda dobra, nawet ta z demobilu w necie za 5-6 dyszek, też ją złożysz w pół (tyle że więcej roboty przy składaniu) i też wejdzie w kufer. Za to polecam puchowy śpiworek (np Yeti - wyrób PL, szyją pod wymiar delikwenta), dziś przy +2C było elegancko - koniecznie wełniane ukraińskie skarpety z rynku w BBI (Bielsk Podlaski)
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2017, 10:45   #142
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pirania Zobacz post
potwierdzam, tak to działa!
Jak suche . Jak wilgotne lub mokre nie działa i nie idzie tego wysuszyć.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2017, 12:11   #143
Geolog


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 53
Motocykl: CRF 1000 L;WR 250R;KTM EXC200
Geolog jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 3 godz 14 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał melon1968 Zobacz post
Pytałem konkretnie o tą MATA SAMOPOMPUJĄCA BIWAKOWA / TURYSTYCZNA / TREKKINGOWA FORCLAZ 400 XL QUECHUA
http://www.decathlon.pl/mata-samopom...d_8363045.html
Odradzam tę matę.
W poprzednim sezonie pojechałem na Nordkapp i po tygodniu rozkleiła się wewnątrz, efekt był taki, że od dupy w dół miałem poduszkę napompowaną 20cm grubości, a plecami spałem na prześcieradle z tej maty.
Nie skakałem po niej i nie ważę więcej niż 70kg.
Dobrze że zabrałem folię NRC dla izolacji. Dziadostwo i tyle.
Geolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2017, 12:27   #144
Gawrys
 
Gawrys's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Obecnie wszędzie, gdzie sie da
Posty: 415
Motocykl: już nie AT ;)
Galeria: Zdjęcia
Gawrys jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 18 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Jest puch i puch... Śpiwory puchowe zabiera się w rejony mroźne, gdzie nie będzie miał do czynienia zbytnio z wilgocią i oczywiście będzie używany w namiocie a nie pod chmurką. Czyli regiony wysokogórskie. A to z tego względu, że przed mrozem może Cie uchronić tylko konstrukcja puchowa. Im bardziej materiał "na pompowany" tym cieplej. To jak ze spaniem w zaspie śnieżnej Nad zaspą -25C a pod nią spoko klimat. Puch niestety ma to do siebie, że kiedy złapie wilgoć jego właściwości spadają o 50% i ciężko go dosuszyć co może skończyć się pleśnią.
Cała reszta śpiworów z wypełnieniem syntetycznym to świetne rozwiązanie do użytku przeciętnego, ale trzeba zadbać o odpowiednia modyfikację dostosowaną do miejsca i klimatu w jakim będzie używany. Czyli wkładka bawełniana do spania, bielizna (bajeczna sprawa merino z odpowiednia gramaturą) plus polary i ect... Za 300pln mamy szereg naprawdę fajny "kilogramówek"
Śpiwór nie ma za zadania grzania, tylko utrzymywania temperatury ciała. To ciało produkuje ciepło, a podczas snu metabolizm spada a wraz z nim ciepło. Przy zakupie zawsze patrzymy na strefę komfortu!!! To najlepszy zakres utrzymywania temperatury wyprodukowanej przez organizm. Ekstremum jest tylko do sytuacji awaryjnych. Ze spaniem będzie miało to mało wspólnego, ale nie wyziębimy organizmu.
Trzeba tez pamiętać o odpowiednim przechowywaniu śpiwora. Nie trzymamy go w worku kompresyjnym tylko wieszamy, bądź luźno składamy. Dzięki temu zachowa on dłużej swoje właściwości izolacyjne. No i śpiwór nie jest na długie lata!!! Trzy sezony(przy na prawdę intensywnym użytkowaniu to maks) w zależności od firmy i użytkowania.
Unikajcie jak ognia śpiworów Campusa. Ich produkt to maks 2lata użytku jako takiego rekreacyjnego ;(

Ostatnio edytowane przez Gawrys : 24.04.2017 o 12:54
Gawrys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2017, 13:07   #145
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 20 s
Domyślnie

Puch mozna prac, czesto jest tak ze po praniu odzyskujesz 100% pierwotnego rozprezenia, wiec i parametrow... Zuzywa sie zamek, rzepy, popruc sie moze worek, ale puchu wbrew pozorom tak latwo nie zuzyjesz i jest to w opini wielu uzytkowinkow walsnie najtrwalsze rozwiazanie.
Zeby nie miec wilgotnego spiwora, wystarczy odrobine uwagi: wozic skompresowany w szczelnym worku. Trafiac do namiotu... a po spaniu dac mu chwile pooddychac. Po biwaku rozwiesic, przesuszyc itd.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2017, 14:34   #146
Gawrys
 
Gawrys's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Obecnie wszędzie, gdzie sie da
Posty: 415
Motocykl: już nie AT ;)
Galeria: Zdjęcia
Gawrys jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 18 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Kurcze Zwariować można jak ta technologia idzie do przodu..... Masz na myśli jakiś konkretny puch? Czy mówisz o ogóle? Może to jakaś mieszanka...? Dasz jakiegoś linka......?
Gawrys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2017, 15:20   #147
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał gawrys Zobacz post
Kurcze Zwariować można jak ta technologia idzie do przodu..... Masz na myśli jakiś konkretny puch? Czy mówisz o ogóle? Może to jakaś mieszanka...? Dasz jakiegoś linka......?
Wejdz na strone Pajaka... ale to powielenie ogolnych informacji... puch pierzemy w specjalnym plynie, ktory nawet polepsza hydrofoowosc... generalnie dobre spiwory puchowe sa wypelnione puchem odpowiednio zaimpregnowanym. Kolega ostanio wypral swoje dwie puchowki i chwalil sie ze sa wieksze niz nowe (bardziej rozprezone)
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2017, 18:51   #148
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,308
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 4 godz 26 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Geolog Zobacz post
Odradzam tę matę.
W poprzednim sezonie pojechałem na Nordkapp i po tygodniu rozkleiła się wewnątrz, efekt był taki, że od dupy w dół miałem poduszkę napompowaną 20cm grubości, a plecami spałem na prześcieradle z tej maty.
Nie skakałem po niej i nie ważę więcej niż 70kg.
Dobrze że zabrałem folię NRC dla izolacji. Dziadostwo i tyle.
Kolega Dzieju namówił mnie na to http://allegro.pl/lekki-materac-gumo...316024648.html .Zobaczymy co to warte.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2017, 23:32   #149
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Mój z lat 70/80ych jest nadal w pełnej sprawności w stanie idealnym .
Motogodzin użytkowania może nie ma mnóstwa ale gdy musiałem wyrzucić 2 materace współczesne z powodu rozklejanych szwów i pęknięć doceniłem tym bardziej PRLowski produkt z niepisaną gwarancją na pewnie z 50 lat.
Jak systematycznie talkować to i dłużej.
Bo kiedyś guma była gumą a nie jak teraz tworem z odpadów i resztek przerobionych na masę gumoplastikową.
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 28.04.2017 o 23:34
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2018, 20:04   #150
Dżeferson


Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 116
Motocykl: czarna szczała
Dżeferson jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 14 min 11 s
Domyślnie

Używam od 3 lat śpiwora w wersji syntetycznej 4f ultralight. Kupiłem bo mało miejsca zajmuje, jest lekki i nawet zamawiając x2 nie odczułem finansowo. Na lato ideał. Jednak majówka w Rumunii czy to w Bieszczadach zweryfikowała możliwości śpiwora i teraz nosze się z zamiarem zakupu puchowego .
Myślę o Cumulusie LL300 i jak zwykle chodzi o masę plus względny komfort podczas snu w górach latem, na wiosenne eskapady na moto też pewnie bardziej zda egzamin.

Napisałem w górach, bo wymyśliłem sobie dwudniowy trekking w Tatrach z noclegiem pod chmurką. Wziąłbym do tego tarpa, no i zastanawiam się co pod tyłek. Może ktoś z obecnych uskuteczniał wędrówki z plecakiem i mógłby coś podrzucić lajkowi?
Dżeferson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Materac/mata dla dwojga. Arkadius Szpej turystyczny - Produkty i Porady 29 29.12.2012 19:33
Mata samoprzylepna dwustronna ??? krystek Inne tematy 11 20.09.2010 09:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.