Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Hardware

Hardware Opisy sprzętu, porady dotyczące wyboru...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.10.2011, 01:25   #11
Ronin
 
Ronin's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 713
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Ronin jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 22 godz 47 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bartlomiej Zobacz post
podobno można już ściągnąć całe mapy googla na telefon tak aby nie trzeba było ich pobierać przez net.
a czy nie ma ich w link tutaj, poniżej?


Cytat:
Napisał jaro Zobacz post
Ronin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2011, 09:46   #12
tupek
 
tupek's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Mysiadło
Posty: 503
Motocykl: xt660r
tupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 50 min 30 s
Domyślnie

Na Androida jest jeszcze Navigon - w sumie ok.
Ciekawą opcją jest za to Maverick, do którego są do ściągnięcia mapy topo.
Jeszcze nie korzystałem za mocno, ale szlaki i główne szutry w Bieszczadach są.
tupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2011, 10:13   #13
jaro
 
jaro's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Dabrowa G.
Posty: 690
Motocykl: RD07a DRZ 400E
jaro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 9 godz 51 min 22 s
Domyślnie

Tak jak pisałem sygic się sprawdza mapy pobierasz za darmo i nawet trafia do celu(testowałem na desire)
powodzenia
jaro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2011, 18:44   #14
borut
 
borut's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Brzeg
Posty: 10
Motocykl: RD07a
Przebieg: 200.000
Galeria: Zdjęcia
borut jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 59 min 30 s
Domyślnie

Jest wiele programów na Andruta. Większość wymieniona w komentarzach.
Jeżeli potrzebujesz samego nawigowania to te programy są dla Ciebie ale jak tylko przejdziesz na offroad lub pojedziesz gdzieś gdzie nie ma map to będziesz w tyłku.

Osobiście nie uznaje nawigowania chyba, że do znalezienia konkretnego adresu w mieście. Ale "zwykła" mapa w formie elektronicznej pokazująca ukształtowanie terenu, punk gdzie jesteś, kompas, checkpointy gdzie zmierzasz no to więcej chyba nie trzeba.

Na Andruta polecam darmową aplikację Oruxmaps. Jest do pobrania w Android market.

Możliwości tej niewielkiej aplikacji przewyższają wszystkie dotychczasowe programy do nawigacji jakie widziałem. "Wadą" jest (chociaż dla mnie to nie wada), że nawigowanie jest tylko online ale co masz w zamian?

Najważniejsze:
- możliwa całkowita praca offline (przed wyjazdem pobierasz mapy w domu)
- pobieranie map (m.in. google, microsoft - serwerów z mapami jest sporo) na kartę pamięci. Masz wyświetloną mapę z punktem gdzie się znajdujesz.

- pokazywanie podczas jazdy wszystkich wodotrysków związanych z położeniem geograficznym, wysokością, prędkością, średnią i innymi rzeczami dostępnymi w lepszych nawigacjach.

- rejestrowanie tracka z podziałem na sesje (np dni), trasy. Tracka można później zaimportować do programu na kompie i poustawiać lub "przelecieć" się całą trasą w 3D w google earth. (zarządzanie trackami jest spore)

- eksporty i importy do kml (google earth) lub gpx (popularne rozszerzenie dla różnych programów)

- check pointy bardzo rozbudowane (mozna od razu dodać zdjęcia np noclegu)

- automatyczne kopii zapasowych tras więc nawet jak coś pójdzie nie tak to reszta pozostaje.

- bardzo rozbudowane statystyki
- całkowicie modyfikowane menu które umożliwia dostosowanie ekranu do własnych potrzeb

- można współpracować bezpośrednio z serwisami które umożliwiają pobranie gotowych trakców (np. typowy sponton - wyjazd np w Czechy, nie masz najmniejszego planu działania a chcesz pośmigać fajną trasą. Szukasz wifi w jakimś barze, łączysz program z serwisem i pobierasz tracka np moto enduro z tych okolic i zapierniczasz sobie wg niego)

- masa innych funkcji.
- jeżeli ktoś jest maniakiem to może dokupić sobie czujnik tętna na bluetooth ale to bardziej dla rowerzystów lub biegaczy.

- integralność z serwisami np. GPSies, Mytrack.

Wszystko to jest w prostej i intuicyjnej oprawie.
W tym roku grzałem z tym programem przez Albanię i powiem, że ludzikom mapki skończyły się a u mnie wszystko oznakowane pięknie (pięknie jak na Albanię)

Sumując ten program jest wyposażony we wszystko co potrzebne jest na wyprawę offroad lub w rejony gdzie jeszcze nie nawigują przeciętne nawigacje.
Oczywiście jeżeli dysponujesz pakietem internetowym to nawiguje i doczytuje na bieżąco mapy no ale to już tylko przy online.

Więcej info http://www.oruxmaps.com/

W razie gdyby był potrzebny help z pierwszym ogarnięciem programu to chętnie pomogę. Wydaje mi się, że warto.
__________________
Spanie na dziko, żarcie z torebki, prysznic w rzece, kupa w krzakach...
borut jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2012, 17:43   #15
Wolo
 
Wolo's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 950
Motocykl: RD07a
Wolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 23 godz 55 min 51 s
Domyślnie

Witajcie,

Czy możecie polecić jakąś aplikację na Androida pełniącą rolę metromierza? Obejrzałem już kilka, ale chodzi mi o jakąś w miarę prostą, z dużymi cyframi i takowym przyciskiem resetu, żeby łatwo można było w niego trafić w ferworze walki.


Pozdrawiam,


Wolo
Wolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2012, 21:02   #16
bliźniak
droga jest celem
 
bliźniak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,022
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjęcia
bliźniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 18 godz 25 min 35 s
Domyślnie

Aż musiałem zerknąć do htcka co teraz za nawigacje mam zainstalowaną. Już wiem: to Sygic. Całkiem fajna nawigacja, jest po Polsku, możliwość ściągania map z bodajże całego świata, opiera się o mapy zainstalowane w urządzeniu i nie ma potrzeby łącznia się z netem. Testuję ją od jakiegoś miesiąca, jak na razie nie udało mi się jej zawiesić i nie dała się (albo raczej mnie wyprowadzić w pole. Testowałem wcześniej: navigona i automapę i tomtoma ale ta wydaje mi się najbardziej intuicyjna, chyba nawet bardziej niż tomtom, którego używałem dobry rok. Takie sobie moje zdanie Pozdr!
__________________
RideNow!

Ostatnio edytowane przez bliźniak : 28.08.2012 o 21:04
bliźniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.08.2012, 10:21   #17
Wolo
 
Wolo's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 950
Motocykl: RD07a
Wolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 23 godz 55 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wolo Zobacz post
Witajcie,

Czy możecie polecić jakąś aplikację na Androida pełniącą rolę metromierza? Obejrzałem już kilka, ale chodzi mi o jakąś w miarę prostą, z dużymi cyframi i takowym przyciskiem resetu, żeby łatwo można było w niego trafić w ferworze walki.


Pozdrawiam,


Wolo

W razie, gdyby ktoś potrzebował, tu jest ciekawa aplikacja, napisana przez motocyklistę z ADV: http://advrider.pl/viewtopic.php?p=148169#p148169

Wolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.