Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.11.2012, 01:28   #11
luzMarija
 
luzMarija's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Środa Wlkp.
Posty: 511
Motocykl: xr400r, cbr1100xx
luzMarija jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 18 godz 2 min 38 s
Domyślnie

XRka 400 super motor do lasu. Bardzo zwrotny, podjezdza pod naprawde strome gorki. Nie mam zbytnio porownania, jezdzilem z podobnych tylko na drz400e i szalu na suzuki nie bylo a niby ma 12-14 koniow wiecej.
Nie ma rozrusznika, ale jesli wszystko gada to odpala natychmiast. Moze po glebie troche pokopiesz, ale bez przesady.
Na subframe nie narzekalbym, jest stalowa, zalezy jak mocno chcesz ja obladowac, ale to typ pod raczej rogala niz kufry.
Racja ze trudno o 'dziewiczy' sprzet ale przestali je klepac chyba w 2004 wiec nie ma zaskoczenia ze sa uzywane. Zdziwilbym sie gdyby bylo inaczej bo ten sprzet idealnie nadaje sie do lasu.
Klamoty nie sa drogie, w UK czy US&A dostaniesz wszystko co chcesz plus sporo ekstra bajerow, chyba nawet mozna dolozyc za chore piniadze magiczny guziczek, ale waga wtedy rosnie. Vapory, wieksze zbiorniki, widzialem nawet hydrauliczny silownik Magury do sprzegla. A lozyska, uszczelniacze, naped to wlasciwie w kazdym bajku musisz wymienic, cudow nie ma.
W tym roku a wlasciwie juz w przyszlym bede rozbieral cala moja Piekielnice, po tylu latach nalezy jej sie wiekszy serwis, moze nawet wysle rame na piaskowanie i malowanie, troche jest juz poobijana a chce zeby tez oko bardziej cieszyla.
luzMarija jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2012, 04:18   #12
piotreklodz
 
piotreklodz's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Kurowice
Posty: 545
Motocykl: Transalp 600
piotreklodz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 58 min 0
Domyślnie

Vertus, i na TTR i na Dr jeździłem. TTR jak dla mnie nie ma siły jechać i odpada. DR ma zdecydowanie fajniejszą charakterystykę silnika, ale wszystkie fajniejsze sztuki już poszły, a w grę wchodzi tylko SE.
Cała zima przede mną, więc czemu mam nie szukać i porównywać?

Jak w xr wyglądają przebiegi między serwisami?
piotreklodz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2012, 08:03   #13
JarekO
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotreklodz Zobacz post
Vertus, i na TTR i na Dr jeździłem. TTR jak dla mnie nie ma siły jechać i odpada. DR ma zdecydowanie fajniejszą charakterystykę silnika, ale wszystkie fajniejsze sztuki już poszły, a w grę wchodzi tylko SE.
Cała zima przede mną, więc czemu mam nie szukać i porównywać?

Jak w xr wyglądają przebiegi między serwisami?
Wpadaj do W-wy na przejażdżkę. Mam xr 400 w przyzwoitym stanie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2012, 09:38   #14
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotreklodz Zobacz post
TTR jak dla mnie nie ma siły jechać ?
mógłbyś to bardziej rozwinąć o co chodzi z tą siłą bo mnie zaciekawiło
Fakt jest to traktorek ale bez przesady raczej na plus ,pod dobrym poganiaczem nie ma żadnych kompleksów no chyba że chcesz szybować i pamiętaj to ma chyba tylko 40KM
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2012, 11:35   #15
cheniek
 
cheniek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Pszczyna
Posty: 840
Motocykl: CRF1100L DCT + KTM640 ADV
Przebieg: 30237
cheniek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 13 godz 9 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotreklodz Zobacz post
Jak w xr wyglądają przebiegi między serwisami?
W zależności od stylu jazdy ... co 1000 - 1500 km zmiana oleum (i regulacja zaworów przy okazji).

400 ma dodatkową chłodniczkę oleju na główce ramy, w 600 brak (trzeba uważać na temp.)
cheniek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2012, 11:42   #16
buli
 
buli's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Łańcut
Posty: 21
Motocykl: RD07
Przebieg: 70 000
buli jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 21 godz 15 min 15 s
Domyślnie

Xrka mam za nic innego nie zamienie bardzo sprawny motocykl miare lekki. mam porównanie z TTR ponieważ stoi w garażu wraz Xr. TTr dosłowanie to traktor ale nie można powiedzieć że jest słaba. Moc jest odczuwalna od dołu. Bardzo dobre podczas podjazdów. Dwa minusy w TTR waga oraz sprzęgło które pada po 20 tyś
buli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2012, 11:44   #17
luzMarija
 
luzMarija's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Środa Wlkp.
Posty: 511
Motocykl: xr400r, cbr1100xx
luzMarija jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 18 godz 2 min 38 s
Domyślnie

Dodam ze sprawdzanie lub ewentualna regulacja zaworow (srubokretem) trwa maksymalnie pol godziny. Sciagasz bak i o ile sie nie myle odkrecasz piec srub.
luzMarija jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2012, 13:14   #18
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Buli jeszcze zapominałeś na plus ze spalaniem dla traktorka mowa o 600 a sprzęgło pewnie majątku nie kosztuje , a popsuć można w każdym modelu i liczmy bardziej na MTH niż km
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2012, 18:14   #19
Kali89


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Ostrów maz
Posty: 294
Motocykl: Dzik 950
Przebieg: 120000
Kali89 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 23 godz 25 min 7 s
Domyślnie

Xr 400 olej co 1000-1200 km, zawory tak samo odkręcasz 4 śruby rewizyjne i sprawdzasz, regulacja na klucz 8 i plaski śrubokręt. Trzeba uważać na napinacz rozrządu, spreżyna potrafi sie urwac i wtedy jest po głowicy, mozna zalożyć manualny i jest po problemie. Rama pomocnicza wcale nie taka słaba ostatnio swoja wyciągałem pasem transportowym za drzewo z bagna. Zawieszenie przyzwoite, były chyba nawet wersje z Upside down. Waga 119 kg. Niestety brak rozrusznika ale tak jak pisał ktoś wyżej, jeśli jest wszystko ok pali max. po kilku kopach. Podstawowe cześci dostepne w Polsce jakieś szpeje i uzywki raczej w UK albo USA. Jeśli już porównywać Xr 400 to raczej z DRZ, miałem okazje jezdzić DRz i jak dla mnie dupy nie urywa wole Honde. Musisz się przejechać i sprawdzić, takie moje zdanie.

Aaa no i znalezienie czegoś ciekawego graniczy z cudem w PL na aukcjach caly czas te same sztuki.
Kali89 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2012, 18:27   #20
JarekO
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Według instrukcji wymiana oleju co 1500 km. Sprawdzenie i ew. regulacja zaworów tak samo.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
AT 94r. prośba o opinie nalesnikplock Inne tematy 25 17.04.2015 10:38
prośba o opinię techniczną, honda RD02 zgasła w trakcie jazdy marizaga Silnik, sprzęgło, skrzynia 8 23.09.2013 23:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.