Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.09.2016, 13:17   #1
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie Jak zrobić ciekawy film z wyjazdu?

Pokażę w krótkim wpisie jak można w dość łatwy sposób stworzyć film z dowolnego wyjazdu mając niewiele czasu i brak chęci do poznawania zaawansowanych aplikacji. Temat jest szeroki, rozwinę go bardziej jeśli znajdzie zainteresowanie.

Specjalnie w tym celu przejechałem się popołudniu z Łodzi, opłotkami w stronę Strykowa i z powrotem mając ze sobą kamerę sportową SJCam M20 wyposażoną - co ważne - w pilota zdalnego sterowania. Nakręciłem w sumie kilkanaście minut materiału włączając co jakiś czas nagrywanie w czasie jazdy. Raz przełożyłem mocowanie kamery na widelec aby zmienić perspektywę. Pilot szalenie ułatwia operowanie kamerą ponieważ przyciski sterowania mam w okolicy lewego kciuka. Komfort i bezpieczeństwo znacznie lepsze gdy nie trzeba odrywać rąk od kierownicy.

Po powrocie do domu przeniosłem cały materiał z kamery na tablet. SJCam M20 ma WiFi ale transfer trwa niemiłosiernie długo, lepiej pliki zgrać z karty. W moim przypadku jest to iPad Air 2 ale aplikacja jest dostępna również w sklepie Google dla Androida.
Kolejnym krokiem było wybranie z poszczególnych ujęć do zestawu który posłuży jako podstawa filmiku. Korzystając z wbudowanego w system tabletu edytora wyciąłem 15 fragmentów liczących od 4 do 15 sekund długości.

Do tego momentu od rozpoczęcia pracy nie minęło pół godziny. Pora uruchomić główne narzędzie - program Quik. Jest to aplikacja stworzona jakiś czas temu przez grupę przejętą niedawno przez firmę GoPro.

Quik poprosi o wskazanie zestawu ujęć z których ma być zmontowany finalny produkt. Po zatwierdzeniu od razu zobaczymy na ekranie propozycję montażu wraz z podłożoną muzyką. Aplikacja posługuje się swoimi zestawami muzycznymi, ponieważ dostosowuje sposób montażu do dynamiki utworu. Mimo bardzo dużej automatyzacji (dla leniwych) możemy przejść w tryb edycji poszczególnych elementów wpływających na efekt finalny. Mogę napisać coś więcej jeśli temat i program wyda się wam interesujący.

Na koniec zapisujemy plik wynikowy który można wrzucić na przykład na YouTube:

https://youtu.be/FqWwlT-XrLM

https://quik.gopro.com/v/CKlESUO8aU/

Ostatnio edytowane przez Neo : 14.09.2016 o 14:50 Powód: Dodałem link do innej usługi z tym samym filmem
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2016, 13:21   #2
grohot
 
grohot's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: FZG
Posty: 289
Motocykl: RD07a
Przebieg: 22000 +
Galeria: Zdjęcia
grohot jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 10 godz 48 min 41 s
Domyślnie

Ło panie...
ale nie działa;/
---------
edit:

DZIAŁA
__________________
Africa Twin, w języku czarnych stóp "Ta, na której nie posiedzisz"
http://forum.transalpclub.pl/viewtop...?f=183&t=20686
grohot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2016, 14:27   #3
Pinki
 
Pinki's Avatar


Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Kraków
Posty: 32
Motocykl: Transalp i XT600
Pinki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 32 min 35 s
Domyślnie

Wygląda to ciekawie, ja dopiero raczkuje z GoPro o i taka apka będzie super jak dla mnie
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2016, 14:46   #4
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Pokażę w krótkim wpisie jak można w dość łatwy sposób stworzyć film z dowolnego wyjazdu mając niewiele czasu i brak chęci do poznawania zaawansowanych aplikacji. Temat jest szeroki, rozwinę go bardziej jeśli znajdzie zainteresowanie.

Specjalnie w tym celu przejechałem się popołudniu z Łodzi, opłotkami w stronę Strykowa i z powrotem mając ze sobą kamerę sportową SJCam M20 wyposażoną - co ważne - w pilota zdalnego sterowania. Nakręciłem w sumie kilkanaście minut materiału włączając co jakiś czas nagrywanie w czasie jazdy. Raz przełożyłem mocowanie kamery na widelec aby zmienić perspektywę. Pilot szalenie ułatwia operowanie kamerą ponieważ przyciski sterowania mam w okolicy lewego kciuka. Komfort i bezpieczeństwo znacznie lepsze gdy nie trzeba odrywać rąk od kierownicy.

Po powrocie do domu przeniosłem cały materiał z kamery na tablet. SJCam M20 ma WiFi ale transfer trwa niemiłosiernie długo, lepiej pliki zgrać z karty. W moim przypadku jest to iPad Air 2 ale aplikacja jest dostępna również w sklepie Google dla Androida.
Kolejnym krokiem było wybranie z poszczególnych ujęć do zestawu który posłuży jako podstawa filmiku. Korzystając z wbudowanego w system tabletu edytora wyciąłem 15 fragmentów liczących od 4 do 15 sekund długości.

Do tego momentu od rozpoczęcia pracy nie minęło pół godziny. Pora uruchomić główne narzędzie - program Quik. Jest to aplikacja stworzona jakiś czas temu przez grupę przejętą niedawno przez firmę GoPro.

Quik poprosi o wskazanie zestawu ujęć z których ma być zmontowany finalny produkt. Po zatwierdzeniu od razu zobaczymy na ekranie propozycję montażu wraz z podłożoną muzyką. Aplikacja posługuje się swoimi zestawami muzycznymi, ponieważ dostosowuje sposób montażu do dynamiki utworu. Mimo bardzo dużej automatyzacji (dla leniwych) możemy przejść w tryb edycji poszczególnych elementów wpływających na efekt finalny. Mogę napisać coś więcej jeśli temat i program wyda się wam interesujący.

Na koniec zapisujemy plik wynikowy który można wrzucić na przykład na YouTube:

https://youtu.be/FqWwlT-XrLM
Kontynuuj, jestem bardzo zainteresowany.

Intersuje mnie rowniez czy mozna jakos dodawac zdjecia, bo wszystkie aplikacje jakie widzialem nie mialy tego. Mozna np. w programie GoPro zrobic ze zdjecia film (jakas masakra) i go wkleic.

Chyba stanalem na tym ze Movie Maker z Windowsa najlepszy byl dla mnie.

Chetnie sie dowiem o jakims prostej alternatywie - szczegolnie na smartfon czy tablet.

PS. Filmik nie dziala.
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2016, 14:52   #5
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał QrczaQ Zobacz post

PS. Filmik nie dziala.
Dodałem link do innych serwerów. U mnie YouTube działa bez problemu, nie zakładałem też ograniczeń na kraje.

https://quik.gopro.com/v/CKlESUO8aU/

Aplikacja ma możliwość dodawania zdjęć, filmów i materiałów z Facebooka ale tego nie sprawdzę ponieważ nie mam konta na fejsie. Postaram się napisać szerzej o programie i opisać więcej jego funkcji.

Ostatnio edytowane przez Neo : 14.09.2016 o 14:55
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2016, 17:45   #6
Pinki
 
Pinki's Avatar


Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Kraków
Posty: 32
Motocykl: Transalp i XT600
Pinki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 32 min 35 s
Domyślnie

Ja nie mam również problemu z otwarciem go na YT
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2016, 21:23   #7
Qter
 
Qter's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Reguły
Posty: 772
Motocykl: Husqvarna FE 350
Qter jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 4 godz 26 min 52 s
Domyślnie

Te przejścia krzaczkowate po chwili oglądania robią się męczące. Program warty dalszej uwagi. Dzięki za info.

Pzdr

Qter
__________________
Pije bro i palę sziszę...
Qter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2016, 22:00   #8
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Qter Zobacz post
Te przejścia krzaczkowate po chwili oglądania robią się męczące.
Aplikacja w tej chwili oferuje 28 motywów, a do każdego zestaw proponowanej muzyki. Zwykle automatyczny montaż ładniej wychodzi na ich propozycjach dźwiękowych niż na utworach z własnej biblioteki. Według mnie warto poklikać i sprawdzić która kombinacja będzie się nam wydawała najładniejsza.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2016, 08:20   #9
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 49 min 28 s
Domyślnie



Moim zdaniem nie da się zrobić ciekawego filmu a nawet nieciekawego, jeśli cały materiał to ujęcie skierowane na drogę do przodu. Wyjątkiem mogą być bardzo atrakcyjne i egzotyczne miejsca. Ale do takiego filmu też się nie wraca.
I nie ma takiej aplikacji która zrobi wszystko za nas.
Po prostu coś lepszego od przeciętności wymaga jakiegokolwiek, choćby niewielkiego wysiłku. Lepiej już nauczyć się prostego Windows Movie Maker.
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2016, 08:44   #10
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CeloFan Zobacz post


Moim zdaniem nie da się zrobić ciekawego filmu a nawet nieciekawego, jeśli cały materiał to ujęcie skierowane na drogę do przodu. Wyjątkiem mogą być bardzo atrakcyjne i egzotyczne miejsca. Ale do takiego filmu też się nie wraca.
I nie ma takiej aplikacji która zrobi wszystko za nas.
Po prostu coś lepszego od przeciętności wymaga jakiegokolwiek, choćby niewielkiego wysiłku. Lepiej już nauczyć się prostego Windows Movie Maker.
Filmik zrobiłem jako coś a la demo pod kątem osób którym - jak mi czasem - kompletnie nie chce się siedzieć przed ekranem komputera. W niecałą godzinę po powrocie z dowolnego wyjazdu mogę wrzucić jakiś filmik aby zaspokoić pierwszą ciekawość znajomych. Potem można to sobie doszlifować w czym innym.

Na YouTube jest nieprzebrana ilość filmów z bardzo ciekawych miejsc do których autorzy dotarli na motocyklach, a ich relacje są... takie sobie, żeby nie napisać dosadniej. Nie pomaga tam nawet montaż w profesjonalnej aplikacji. Masz rację, że sposób montażu zaoferowany przez tą aplikację jest wręcz banalny, kluczem będą ciekawe ujęcia ale odwracając kota ogonem napiszę: co z tego że masz ciekawe ujęcia, skoro po powrocie nic z nimi nie zrobisz, tylko zarosną pajęczynami w ciemnym kącie na dysku? Montaż - nawet w aplikacjach Windows Movie Maker czy Apple iMovie wymaga poświęcenia znacznie większej ilości czasu.

Film na poparcie Twojego argumentu: zestawienie ciekawych miejsc z prostym montażem dało efekt który mi się podoba ale to też rzecz gustu: https://youtu.be/85VErvTqgWc
Skoro nie wracasz do swoich zdjęć czy filmów z wyjazdów, to po co właściwie je rejestrujesz (o ile to robisz)? U mnie znajomi i rodzina wręcz domagają się przy spotkaniach relacji z kolejnych wypadów.

Ostatnio edytowane przez Neo : 15.09.2016 o 08:52
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ciekawy artykuł Adagiio Kwestie różne, ale podróżne. 7 01.05.2016 23:17
''Motoped''za 7000zł.Ciekawy? plaku Inne tematy 11 16.01.2015 19:00
Ciekawy artykul pana Durczoka siupol Inne tematy 57 02.01.2011 21:26
ciekawy komplet Big_Brother Archiwum 0 06.05.2009 16:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.