Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.11.2020, 13:22   #61
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał sudden Zobacz post
No to trzeba się pospieszyć, bo od 1 stycznia 2021 KAŻDA przesyłka z Aliexpress ma mieć w Polsce doliczany VAT, więc jeśli nie dotrze do końca roku, to do cen trzeba dodać jeszcze 23%.
To ciągle może być taniej, ale trochę mniej taniej
Dotarcie z vatem nie ma nic wspólnego. VAT będzie naliczany przy zamówieniu automatycznie i będziesz widzieć jego wysokość w koszyku. W wielu krajach już tak jest, np. W norwegii
Np.
Screenshot_20201111_122141_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2020, 14:20   #62
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,417
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 31 min 16 s
Domyślnie

Możliwe, że masz rację ale wydaje mi się, że przy imporcie spoza UE moment dostawy ma dość sporo wspólnego z momentem naliczenia Vatu.
Szczegółów chyba jeszcze nie ma, ale do poboru Vatu od przesyłek z Aliexpress miała być wyznaczona Poczta Polska. To powoduje że Aliexpress raczej nie pokaże mi go w koszyku, bo musiałby go pobrać, a potem wysłać do Polski (?). Nie wydaje mi się, żeby ten mechanizm miał tu zadziałać, ale może się faktycznie dogadają z Chińczykami. Dowiemy się już bardzo niedługo.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2020, 14:22   #63
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Alli coraz więcej wysyła inpostem. Dochodzi dużo szybciej niż pocztta.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2020, 14:34   #64
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał sudden Zobacz post
Możliwe, że masz rację ale wydaje mi się, że przy imporcie spoza UE moment dostawy ma dość sporo wspólnego z momentem naliczenia Vatu.
Szczegółów chyba jeszcze nie ma, ale do poboru Vatu od przesyłek z Aliexpress miała być wyznaczona Poczta Polska. To powoduje że Aliexpress raczej nie pokaże mi go w koszyku, bo musiałby go pobrać, a potem wysłać do Polski (?). Nie wydaje mi się, żeby ten mechanizm miał tu zadziałać, ale może się faktycznie dogadają z Chińczykami. Dowiemy się już bardzo niedługo.
Nie wiem jak to będzie w Polsce ale Norwegia ma podpisana umowę z Ali eBay itd. Ponad 350 witryn. Jest to chyba ja prostsze i najbardziej skuteczne choć fakt że w Polsce może to wyglądać zupełnie inaczej.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2020, 08:04   #65
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 17 godz 59 min 59 s
Domyślnie

Ja się nadziwić nie mogę, że z tym VAT-em tak długo zwlekali. Nie żebym się cieszył z podatków... Ot, tak po prostu się zastanawiam...
Na szczęście, wszystkie grubsze zagadnienia, co od dawna planowałem kupić do mojego Hibernaculum, zdążyłem już u Kitajców tanio kupić.
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.