Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.02.2023, 22:12   #381
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 20 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
O tym właśnie piszę Pałeł.
Ładowanie kwasiaka "na full" w niskich temperaturach zimowych także może szkodzić akumulatorowi.
obstawiam na trochę inna technologie aku pewnie litówka jakaś one tak maja takie cuda chociaż diabli tam wiedza cos sobie merc wymyślił pewnie w stosownej "knidze serweiosowej" do tego samochodu gdzies to jest opisane ale kto być chciał tego szukać
pałeł jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2023, 07:12   #382
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,288
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 31 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
Może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem.
Układ ładowania auta nie chciał ładować akumulatora do pełnej pojemności z powodu zbyt niskiej temperatury. WYDAJE MI SIĘ, że jest to celowy zabieg, aby przedłużyć życie aku.
Nowy mercedes z końcówki zeszłego roku (bo takim z kamerami zamiast lusterek przyszło mi mieć nieprzyjemność) już nie pokazuje napięcia w instalacji a tylko pokazuje ikonę z stanem % naładowania aku.
No i mój wyświetlał ikonę, że nie naładuje do pełna, bo jest zbyt zimno. Doładowywał tylko do ok. 80%.

Postaram się to zobrazować, jak wrócę do pracy ( a nie wiem, kiedy wrócę).
Ja bym bardziej obstawił technologię szybszego zniszczenia akumulatora, kolejny jest już wyprodukowany i czeka na zakup.
Podałeś przykład odcinania ludzi od wszelkich informacji by nie mogli ich wykorzystać do zarzutów o złe działanie i reklamowania uszkodzeń.
Użytkowanie nienaładowanego kwasowego akumulatora to jakaś herezja.
Może masz tam inną technologię akumulatorów a wtedy może być to możliwe.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2023, 16:29   #383
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,545
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 20 godz 33 s
Domyślnie

Są to zwykłe akumulatory kwasowe z korkami do kontroli stężenia/poziomu elektrolitu.

Dogrzebałem się do instrukcji obsługi:
-Akumulatory ładować w temperaturze otoczenia powyżej 0 . Optymalna temperatura otoczenia wynosi od 10 do 25 .

Ponadto dzwoniłem do serwisu i pogadałem sobie z serwisantem. Jego zdaniem nie ma przeciwskazań do ładowania akumulatorów z zewnętrznego źródła (prostownik). Niemniej pan potwierdził mi, że poniżej 7-8 C auto doładuje akumulatory tylko do ok. 80% pojemności. Ponoć robi się to w celu przedłużenia życia akumulatorów.


Swoją drogą powiem, że rzadko wymieniało się w mojej firmie akumulatory w mercedesach (auta są sprzedawane po ok. 5-6 latach). Scania wsadza akumulatory, które wytrzymują od nowości rok, dwa ( auta robią 100 tyś km. rocznie). Potem aku mocno tracą na pojemności.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2023, 18:37   #384
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 20 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
Są to zwykłe akumulatory kwasowe z korkami do kontroli stężenia/poziomu elektrolitu.

Dogrzebałem się do instrukcji obsługi:
-Akumulatory ładować w temperaturze otoczenia powyżej 0 . Optymalna temperatura otoczenia wynosi od 10 do 25 .

Ponadto dzwoniłem do serwisu i pogadałem sobie z serwisantem. Jego zdaniem nie ma przeciwskazań do ładowania akumulatorów z zewnętrznego źródła (prostownik). Niemniej pan potwierdził mi, że poniżej 7-8 C auto doładuje akumulatory tylko do ok. 80% pojemności. Ponoć robi się to w celu przedłużenia życia akumulatorów.


Swoją drogą powiem, że rzadko wymieniało się w mojej firmie akumulatory w mercedesach (auta są sprzedawane po ok. 5-6 latach). Scania wsadza akumulatory, które wytrzymują od nowości rok, dwa ( auta robią 100 tyś km. rocznie). Potem aku mocno tracą na pojemności.
załóżmy ze akumulator jest naładowany na te 100 % jest plus 15 jak temp spadnie to pojemność akumulatora teoretycznie tez i ma prawo pokaz np. 80% ale jak temp wróci do 15 stopni to i nam wróci do 100% bez ładowana nawet. może to cos w rodzaju ochrony przed przeładowaniem nie wiem nie będę mądrował.
pałeł jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
1 kask - kilka nazw bouli Kaski 3 30.04.2015 18:47
Kilka wskazówek - kilka dni w Alpach flippy Przygotowania do wyjazdów 4 23.08.2014 00:28
kilka fotek deptul Inne tematy 3 01.03.2009 15:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.