Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.11.2012, 00:03   #1
norweg
 
norweg's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: wawa
Posty: 13
Motocykl: nie mam AT jeszcze
norweg jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 6 min 41 s
Domyślnie kupić, nie kupić - oto jest pytanie?

Jak w temacie:

http://allegro.pl/opona-130-80-17-13...775383068.html

Kupilibyście? czy za duże ryzyko?
__________________
RD03 HRC----MROCZNY PRZEDMIOT POZĄDANIA!

Jak krasc - to miliony
jak ruchac - to ksiezniczki
jak jezdzic - TO NA AFRYCE!!!
norweg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2012, 00:08   #2
kraft90


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Skalmierzyce
Posty: 246
kraft90 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 godz 10 min 49 s
Domyślnie

było już troszkę na temat takich opon poszukaj
kraft90 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2012, 00:22   #3
slafo
Are we truly alone? The Truth is Out There
 
slafo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Urzut
Posty: 661
Motocykl: obecnie brak
slafo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 1 godz 2 min 6 s
Domyślnie

Witam

Jak dla mnie jakiekolwiek boczne uszkodzenie opony, wybrzuszenie czy też przecięcie kwalifikuje oponę do kosza. Powierzchnia toczna opony jest przystosowana do tego by ją kołkować i łatać. Brzegi już nie. Tą zasadę stosuję od lat w samochodzie, a w motocyklu opony są przynajmniej 2 razy ważniejsze. Nie masz jak sprawdzić jak głęboko sięga to nacięcie. Jak też dokładnie nie wiadomo jak ono powstało. Z zewnątrz czy też już coś puściło od środka... ?
Dla 2 czy 3 stówek w kieszeni nie warto umierać ....

Decyzja oczywiście jest Twoja. Możesz się ze mną nie zgadzać.

pozdrawiam
slafo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2012, 02:34   #4
norweg
 
norweg's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: wawa
Posty: 13
Motocykl: nie mam AT jeszcze
norweg jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 6 min 41 s
Domyślnie

uczę się cały czas
i oczywiście przyjmuję werdykt

dzięki
__________________
RD03 HRC----MROCZNY PRZEDMIOT POZĄDANIA!

Jak krasc - to miliony
jak ruchac - to ksiezniczki
jak jezdzic - TO NA AFRYCE!!!
norweg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2012, 09:45   #5
MOTOMYSZA
 
MOTOMYSZA's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: B Y D G O S Z C Z
Posty: 604
Motocykl: KTM ADV 990 "S"
MOTOMYSZA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 38 min 4 s
Domyślnie

Zgadzam się ze Slafo. Z autopsji wiem, że jak załapiesz z przodu "kapcia" to krucho może być. Na moje szczęście na poboczu nie było drzew i innych przeszkód więc skończyłem na polu. A i prędkość była tylko 70km/h!!! Ale już nigdy bym sobie życzył (i Wam wszystkim również) nie złapać "gumy " z przodu. A taka opona o której mowa w tym wątku, zapewne została celowo przecięta w fabrycznym dziale jakości, żeby ją wykluczyć z użytkowania.
Więc fabrycznie już z nią coś jest nie tak a poza tym ma pewnie dziurę po nożu czy coś takiego(może podklejona od spodu?).
Podwójna dyskwalifikacja. Życie i zdrowie masz tylko jedno, a podnosisz sobie znacząco współczynnik ryzyka. Dla stu złotych? Nie warto!!!
MOTOMYSZA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2012, 10:12   #6
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,288
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 31 min 33 s
Domyślnie

Wszystko zależy czy został uszkodzony oplot.
Od razu zakładacie , nie mając opony w reku, że jest ciachnięta na wylot.
Zgadzam się że należy podchodzić do uszkodzeń ostrożnie ale w takim razie należy wywalać do kosza każdą przebitą/przeciętą nawet na bieżniku.....bo już jest uszkodzona przecież i może się rozejść.
Ja bym ją obejrzał i jeśli kord jest nie zniszczony a nacięcie powierzchowne to spokojnie można ją porządnie zwulkanizować.
Żeby nie było że dla 200zł zaryzykuję życie, ale podchodzę do takich rzeczy technicznie i kwalifikuję użyteczność produktu.
Uszkodzenie kordu kwalifikuje ją do utylizacji lekkie nacięcie gumy do reperacji.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2012, 10:21   #7
slafo
Are we truly alone? The Truth is Out There
 
slafo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Urzut
Posty: 661
Motocykl: obecnie brak
slafo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 1 godz 2 min 6 s
Domyślnie

@Dzieju, oczywiście masz rację. Nie zawsze coś co na pierwszy rzut oka wydaje się złe takie naprawdę jest. Nie wywalam wszystkiego od razu do kosza. Ale akurat mając na uwadze, że jest to jedna z dwóch tylko opon w motocyklu, bardzo bym się zastanowił. Nawet gdyby okazała się zdatna do wulkanizacji, to cały czas późniejszego jej użytkowania miałbym przed oczami to przecięcie. I włączony program : czy to już ? czy teraz właśnie puści oplot ?
Sam nie wiem, może zbyt ostrożny w tym temacie jestem, ale ja bym zakup takiej opony odpuścił.

pozdrawiam
slafo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2012, 10:55   #8
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,288
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 31 min 33 s
Domyślnie

Czy kiedykolwiek widziałeś pękniętą oponę dętkową?
Czy pewniejsza jest opona którą przydzwoniłeś np w krawężnik czy inna dziurę z krawędziami i w której zagiął się kord czego oczywiście nie jesteś gołym okiem stwierdzić.
Nitki uszkodzone ale na zewnątrz ładnie wygląda do tego dochodzi wiek i przebieg.
Bardziej zaufam sprawdzonej i dobrze naprawionej nowej niż zjeżdżonej po przygodach w dziurach.
Jak wspomniałem tylko konkretne uszkodzenie kordu eliminuje oponę z użytkowania.
A dlaczego jeździmy na łatanych dętkach przecież łatki lepione klejem też mogą puścić , dętka może pęknąć.
To podobne ryzyko a wszyscy to robią.
Ale każdy robi co uważa.

Jeszcze jedno , dwa razy wracałem do domu z konieczności bez powietrza w tylnej. Raz na 150ce ( idealnie się układała na feldze na prostych spokojnie 80km/h )75km do domu a ostatnio na 140ce ( trudniej z powodu spadania z felgi i predkość 40-50km/h przy zarzucaniu tyłem po 50cm na boki) 20km powrotu.
Po tym ostatnim powrocie opona zrobiła kolejne parę tyskm i nie wykazuje najmniejszych objawów krzywizny czy uszkodzeń.
Opona to nie konstrukcja z tektury żeby się miała tak szybko rozlecieć , chyba że została naprawdę uszkodzona.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2012, 11:24   #9
Kudłaty91


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Radom
Posty: 167
Motocykl: RD04, RD07, Tramp, EXC 450
Kudłaty91 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 5 godz 43 s
Domyślnie

Śmieszna sprawa z tą ceną za uszkodzoną oponkę bo mam takową, kupiłem rok temu z DOT 2011 za 50zł..nie jeżdżę wokół komina więc jej nie zakładałem w dalekie trasy bo..nie chciałem ryzykować. Jeżeli ktoś chce mogę za tyle samo odsprzedać. Pozdrawiam!
Kudłaty91 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2012, 12:30   #10
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie

Widziałem taką oponę z tym że w tym przypadku sprzedający na allegro zataił fakt że ma nacięcie. Dodatkowo "naprawił" nacięcie wklejając od wewnątrz łatę wykonaną z kawałka dętki. Efekt był to że po po założeniu opony i napompowaniu w miejscu przecięcia pojawił się bąbel w postaci tej łaty wyłażącej na zewnątrz pod wpływem ciśnienia.

Teoretycznie można by to naprawić specjalną łatą do opon diagonalnych ale żaden uczciwy wulkanizator Ci tego nie zrobi z prostej przyczyny - nie chce mieć kłopotów w razie czego.

BTW Mam nadzieję że kiedyś nadejdzie ten moment że przestanie do nas trafiać cały śmietnik zza zachodniej granicy bo ta opona na pewno została wyciągnięta ze śmietnika
__________________
Hubert


Ostatnio edytowane przez hubert : 13.11.2012 o 12:37
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego nie kupić DL-650 Pils Suzuki 83 30.08.2021 23:14
jak kupić Afri... luki.gd Inne tematy 21 07.06.2010 01:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.