Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.10.2021, 12:34   #51
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,226
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 9 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Pompa ciepła 1 kW bierze a oddaje różnie w zależności od temperatur zewnętrznego źródła, czasami cztery czasami 1. Mocno się to zmienia np. przy powietrznych pompach ciepła jak jest 7 stopni na plusie to ma moc 12 kW, jak jest minus 7 to już jest tylko 6 kW. Cop 4,5 albo 2,5.. Przy gazie jak ma 12 kW czy 24 kW to masz je zawsze. Dużo ludzi nie ma o tym pojęcia i się dziwi zimą. Można dogrzać grzałkami ale się okazuje, że zabezpieczenie w płocie za małe na wszystko.
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 12:39   #52
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,405
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 12 godz 59 min 32 s
Domyślnie

Dubel - jak masz wiedzę to się podziel, bo na wiarygodne info z netu ciężko liczyć.

A jeśli o cwaniaka z miodem w uszach chodzi to myślę, że na pewno się tym bardzo przejąłeś
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 13:32   #53
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Wszystko chyba jasnym jezykiem jest opisane w linku ktory wstawilem powyzej. Sposob dzialania jest praktycznie taki sam jesli chodzi o wymienniki, rozni je efektywnosc. Np. zakopane w gruncie maja bardziej stabilne warunki pracy (roznica skrajnych temperatur jest duza mniejsza) od wymiennikow powietrznych. Im nizsza temperatura tym wymiennik mniej efektywny i wiekszy pobor pradu do uzysku ciepla. Kiedys juz poruszalem ten temat tu ale to pare lat temu.

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
A jeśli o cwaniaka z miodem w uszach chodzi to myślę, że na pewno się tym bardzo przejąłeś
Tak, nabrlem mysli samobojczych, zycie stracilo sens, a moj psychoterapelta nie chce ze mna rozmawiac tylko na wejscie wodki nalewa ....
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 13:49   #54
kanuj


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: LPA-LU
Posty: 134
Motocykl: nie mam AT jeszcze
kanuj jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 16 godz 39 min 14 s
Domyślnie

tak z ciekawości
koś ma wentylator?
https://nowinky.pl/wentylator-piecow...ilany-cieplem/
kanuj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 14:35   #55
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał kanuj Zobacz post
tak z ciekawości
koś ma wentylator?
https://nowinky.pl/wentylator-piecow...ilany-cieplem/
ten z juli troche tanszy i dziala na bank
https://www.jula.pl/catalog/artykuly...inkowy-002047/
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 15:44   #56
steve69
 
steve69's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Gorzów wlkp
Posty: 200
Motocykl: RD04
steve69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 5 godz 47 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Widmo80 Zobacz post
Tygrys- nie chcę tego poprawiać, chcę z tego zrezygnować. Upierdliwe to jest trochę. To co wydam na lepszą instalację do kominka , wystarczy na porządną kozę np jotul . I mam bez komplikacji- zepsuć się nie ma co.
Obecnie mam sterownik , jak przy piecach CO. Temp wody skoczy do powiedzmy 50 st pompka sie włącza , pcha częściowo w podłogówkę , częściowo w grzejniki , pochodzi z minutę , temperatura spada , logiczne i znowu 50 i znowu się włącza aż wypompuje ciepło z wkładu itd. Pewnie jest coś nie tak , ale używam tego tak żadko że bez znaczenia mi to. Wolę cos co nie potrzebuje prądu i w każdej chwili będę mógł to rozpalić , nie tylko dla nastroju, ale i jako awaryjne źródło ciepła, np przy zaniku prądu w mrozy.
Nie Masz termostatu na powrocie wody, temp. na powrocie wody do kotła nie może być niższa niż te 55stopni, bez termostatu na powrocie to nigdy nie będzie działać! Nie wspomnę o punkcie rosy, kiedy z wymiennika leje się woda jak jest za niska temp. powrotu.
steve69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 16:55   #57
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał aadamuss Zobacz post
Pompa ciepła 1 kW bierze a oddaje różnie w zależności od temperatur zewnętrznego źródła, czasami cztery czasami 1. Mocno się to zmienia np. przy powietrznych pompach ciepła jak jest 7 stopni na plusie to ma moc 12 kW, jak jest minus 7 to już jest tylko 6 kW. Cop 4,5 albo 2,5.. Przy gazie jak ma 12 kW czy 24 kW to masz je zawsze. Dużo ludzi nie ma o tym pojęcia i się dziwi zimą. Można dogrzać grzałkami ale się okazuje, że zabezpieczenie w płocie za małe na wszystko.
bo to trzeba wiedzieć co sie kupuje
np
zobacz np mitsubischi ecodan
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 17:58   #58
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał NaczelnyFilozof Zobacz post
A robią jeszcze teraz taaaaakie wielkie piece kaflowe na pół ściany? :-)
Robią, ja taki mam. Dużą duńską koze też miałem. Grzała mocno, ale wokół niej było okrutnie gorąco, gdzie indziej zimno. Wysuszała powietrze, przypalała kurz. To niezdrowe i niekomfortowe.
Za to piec kaflowy to cudo. Palisz chwilę i grzeje 20h bardzo przyjemnym, zdrowym ciepłem
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2021, 07:55   #59
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

W tym roku pękło już ok .250-300 pomp Mitsubishi Heavy
Żadnych buforów CO żadnych grzałek, żadnych problemów.
10kw z montażem 37 tysięcy brutto.
Do tego fotowoltaika za 4 tysiące za 1 KW z montażem.
Wnioski o zwroty piszą za 350 zł.
Użytkownik ma tylko zapłacić i wypić szampana w Limasol na nowy rok.
Pozdrawiam.

Ps.od grudnia 10% podwyżki za sprzęt…
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2021, 20:40   #60
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

nie wszędzie jest gaz
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
piec gazowy c.o. Melon Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 41 09.08.2023 06:52
Koza z piekarnikiem przemo77390 Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 2 11.08.2021 12:26
Ma ktoś doktorat z centralnego ogrzewania ? NaczelnyFilozof Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 14 16.05.2021 22:11
garaż wolnostojący - jaki, z czego Ludwik Perney Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 17 11.09.2018 16:44
Potrzebna porada fachowca od kotłów centralnego ogrzewania. piotreklodz Inne tematy 7 29.07.2013 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.