Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.07.2019, 10:32   #1
JL79


Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: wAw/ Sokołów Podl.
Posty: 21
Motocykl: TransAlp XL650
JL79 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 8 godz 52 min 34 s
Domyślnie Kirgistan - trasa SongKul - Kazarman - Osh.

Witajcie ( bo dawno tu nie zagładałem

Mam pytanie odnośnie traski z tematu, jak wygląda kwestia wody i jedzenia
po drodze? Rozważam czy nie jechać tamtędy rowerem czyli wg internetów trasa zajmie 7 dni. Po drodze patrząc np. na maps.me to widzę, że w zasadzie nic nie mam między Songkulem a Kazarman, i podobnie między Kazarman a Dżalalabadem. Aha i 2 pytanie czy tam jest na tyle ruch, że można złapać stopa w razie czego? Czyli musiałaby być jakaś ciężarówka żeby zabrać nas i 2 rowery
Jeśli ktoś wie to proszę o info
JL79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2019, 10:47   #2
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 8 min 6 s
Domyślnie

Nie jest to totalne odludzie. Największy problem dla rowerzysty może stanowić przełęcz Kaldamo. Jest wysoko i pogoda zmienna. Na dole ciepło, u góry śnieg, wiatr i około zera stopni. Dość długo nie ma nic ale są pasterze, jurty etc. więc herbatą ktoś napoi i pozwoli się ogrzać. Uważaj na psiarnię. Masa tego i agresywna. Ruch tam jakiś jest, na przełęczy sporo tirów stało. Z Song-Kul do Kezarman to wiosek jest trochę więc problemów z zaopatrzeniem nie widzę. Nie patrz na maps-me tylko rzuć okiem na Yandex Maps, wszystko widać jak na dłoni. Właśnie się tam wybieram za 3 tygodnie to rzucę okiem jak to obecnie wygląda.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2019, 13:41   #3
trolik1


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Szczecin
Posty: 464
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 100K+
trolik1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 1 min 5 s
Domyślnie

Są wioski i pojedyncze gospodarstwa. W zeszłym roku nocleg w jednym z gospodarstw na tej drodze okazał się wyjątkowo fajny :-). Ruch też jest spory, szczególnie z Kazarman do J'bad.
pozdrawiam trolik
trolik1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2019, 13:54   #4
JL79


Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: wAw/ Sokołów Podl.
Posty: 21
Motocykl: TransAlp XL650
JL79 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 8 godz 52 min 34 s
Domyślnie

Dzięki bardzo za szybkie odpowiedzi bo właśnie takich potrzebowałem
Lecę jutro! Pomysł na tą trasę wyskoczył w ostatniej chwili, ale myślę że zostawię ją sobie ewentualnie na koniec wyjazdu w zależności od czasu i chęci.
Dzięki i
JL79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2019, 20:03   #5
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 8 min 6 s
Domyślnie

Informacyjnie dla tych co lecą jeszcze do Kirgizji. Przełęcze Kaldamo i Kegety są nieprzejezdne. Mieliśmy jechać ale Kirgiz podzwonił po znajomych, ustalał jak sytuacja i dostał takie info więc odpuściliśmy (jak ktoś jechał ostatnio to niech zweryfikuje te wieści).
Do jeziora Kel-su (potrzebny permit) nie da się dojechać motocyklem. Woda po pas. Do tego praktycznie co 2 dni sypie śniegiem. My odpuściliśmy bo było 20 cm śniegu. Podjechaliśmy 2 dni później jak stopniał a w nocy znów sypało.
Policji w ciul. W każdej większej wsi stoją z radarami. Bardzo chętnie polują na turystów. Ja się tym razem nie dałem ale chłopaki popłacili w ciul mandatów.
Policja stoi z radarami nawet po Biszkeku i nie mówię o przedmieściach. Przypominam że jeśli chodzi o alko to w Kirgistanie jest 0,00 . Amen. Jako że policja wie że turyści lubią popić to stało się to łatwym źródłem zarobkowania.
Nie ma srania po krzakach i łapówka w razie draki to min 30000 SOM czyli niemało.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2019, 21:03   #6
Tomasa
Zrośnięty.
 
Tomasa's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 714
Motocykl: RD07a
Tomasa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 5 godz 38 min 41 s
Domyślnie

Kaldamo przejezdne było jakieś 2 tyg temu.

Łapówka za przekroczenie prędkości 500 som, dużo policji z fotoradarami, sam się zalapalem.
__________________
"To jest Afryka. Muszą być straty."
XRV 750 '96 | AJP PR5 Extreme '16 | Suzuki DR 650 SE '00
Tomasa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2019, 21:58   #7
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 960
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 31 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Informacyjnie dla tych co lecą jeszcze do Kirgizji. Przełęcze Kaldamo i Kegety są nieprzejezdne. Mieliśmy jechać ale Kirgiz podzwonił po znajomych, ustalał jak sytuacja i dostał takie info więc odpuściliśmy (jak ktoś jechał ostatnio to niech zweryfikuje te wieści).
Do jeziora Kel-su (potrzebny permit) nie da się dojechać motocyklem. Woda po pas. Do tego praktycznie co 2 dni sypie śniegiem. My odpuściliśmy bo było 20 cm śniegu. Podjechaliśmy 2 dni później jak stopniał a w nocy znów sypało.
Policji w ciul. W każdej większej wsi stoją z radarami. Bardzo chętnie polują na turystów. Ja się tym razem nie dałem ale chłopaki popłacili w ciul mandatów.
Policja stoi z radarami nawet po Biszkeku i nie mówię o przedmieściach. Przypominam że jeśli chodzi o alko to w Kirgistanie jest 0,00 . Amen. Jako że policja wie że turyści lubią popić to stało się to łatwym źródłem zarobkowania.
Nie ma srania po krzakach i łapówka w razie draki to min 30000 SOM czyli niemało.
2017 w sierpniu pizgnęło śnieżycą przy podjeżdżaniu od południa na Kegety,nie było wesoło

DSC07819.jpg
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2019, 09:51   #8
Hall
 
Hall's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 63
Motocykl: Husky 701, CRF 250L Rally, 1200GS LC Rallye
Przebieg: XX000
Hall jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 25 min 9 s
Domyślnie

Z kolei my niedawno bo w maju (!!!) przejechaliśmy ją bez większych problemów. Jedynie na samym szczycie był snieg, ale ładnie rozgarnięty przez spychacze na pobocze. Pogoda to loteria.
Jeśli chodzi o zapoatrzenie - bywają odcinki po xx km bez niczego, ale generalnie są tam robite jurty pasterzy, albo miejscowości. Nie zginiesz :-D
Prócz znanych map takich jak osmand, mapout czy maps.me (wybierzez co ci spasuje), polecam z calego serca apke iOverlander - tam sa POI dla obierzyswiatow, czesto mozna trafic informacje o dogodnym noclegu, mozliwosci zdobycia wody etc...
Hall jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KIrgistan na SHL M 06 T. Sylwek_76 Trochę dalej 111 27.01.2019 01:06
Kirgistan 2016 z ADV Gilu Trochę dalej 43 26.12.2016 18:36
Kirgistan 3.08 - 15.09 soli Umawianie i propozycje wyjazdów 0 18.06.2015 10:09
Kirgistan 2012 GSC Cynciu Trochę dalej 93 03.03.2013 09:08
Kirgistan Adam Kwestie różne, ale podróżne. 81 22.03.2009 00:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.