Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 04.08.2015, 19:51   #1
Raszu
początkujący szutrowiec
 
Raszu's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 78
Motocykl: 990 ADV
Raszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 25 min 23 s
Domyślnie [990 ADV] Problem z przednim hamulcem

Cześć

Zadałem to pytanie na Pomarańczowym forum, ale tutaj jest też niezła ekipa doświadczonych motocyklistów - to zapytam, może ktoś wpadnie na dobry pomysł...

Objaw:

Do tej pory hamowałem jednym palcem, dozowalność, precyzja i siła były super. Jak skalpel. Ale od jakiegoś czasu klamka w początkowym zakresie ruchu (1/3 ruchu) nie powoduje żadnego działania (do tej pory już w tych 30% zakresu ruchu klamki następował dobrze wyczuwalny nacisk zacisków na tarcze). Dopiero od 2/3 ruchu (gdzie do tej pory już doskonale wiedziałem co się tam dzieje i byłem w połowie zaplanowanego hamowania) następuje załapanie nagłe i dopiero rozpoczyna się hamowanie - przy czym wyczuwalność i precyzja pozostawiają sporo do życzenia.


Odpowietrzyłem przedni układ, płyn wymieniony.

Gdzie szukać dalej? Brudne tłoczki nie suwają jak trzeba? Pompa hamulca? Przewody mam fabryczne.

Pomocy
Raszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
coś krzywego w przednim zawieszeniu Wójcik Rama, zawieszenia, napęd 12 02.05.2013 17:27
4 panewki w przednim zawieszeniu aciu Rama, zawieszenia, napęd 15 31.10.2011 15:29
Mam problem Lewar Układ elektryczny i zapłonowy 48 11.03.2011 10:43
Zbyt bogata mieszanka na przednim garze Misza Uklad paliwowy i wydechowy 6 25.08.2009 10:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.