Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.08.2017, 19:20   #1
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie Asfalt, coraz więcej asfaltu

Wybrałem się właśnie na popołudniową wycieczkę po otulinie Łodzi. Przerwa wypadła na tzw. Górce Ślimaka (nazwa raczej nieoficjalna) położonej tutaj.

Zdziwiłem się świeżo wytyczonym na nią szlakiem, najpewniej pod drogę asfaltową. Tyle lat te okolice funkcjonowały bez takich udogodnień. Najwyraźniej dochód z rozrastających się centrów logistycznych w okolicach Strykowa pozwolił na znaczne inwestycje w infrastrukturę.

Kręciłem sporo kilometrów po leżącym tu Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich jeszcze na rowerze przez okres studiów, ostatnio mniej na to czasu ale nie sądziłem że te tereny zostaną "ucywilizowane". Chociaż pewnie gdybym miał tu dom, to cieszyłbym się z takiego obrotu spraw.

Mam wrażenie że wszystko dzieje się trochę za szybko. Albo ja nie nadążam za bardzo za resztą cywilizacji: kiedyś pojechałem połazić po górach Atlas w Afryce. W kolejnym roku zabrałem tam znajomych chcąc pokazać im kilka zagubionych w górach wiosek. Tak jak poprzednio dotrzeć można było tylko czymś 4x4 lub osiołkiem, to rok wystarczył aby zagościły tam drogi asfaltowe.

Zanim przesiądę się na większy motocykl, wszędzie w "okolicy" będzie asfalt. Pozostanie kierunek: wschód

Nie tyle chodzi mi o asfalt jako taki ale to co ze sobą niesie: większy ruch, znikanie pewnego rodzaju wyłączności czy "tajemniczości" miejsc w które nie dotrze się bez odrobiny samozaparcia.

Podobno to samo wrażenie mają bywalcy rumuńskich szlaków, wliczając w to najpopularniejsze drogi których wygładzenie przyniosło wielką falę motocyklistów.

Takie tam przemyślenia w oczekiwaniu na zachodzące Słońce. Lecę zobaczyć czyje motocykle słychać za laskiem, może ktoś znajomy?





__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2017, 19:31   #2
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Mieszkam w cenrum Wrocławia. Off zaczyna mi się tam, gdzie kończy sie osiedle. Lecę przez działki na obrzeża miasta, a potem to już pola i lasy po horyzont. Nadmiernego asfaltowania nie odczułem dotkliwie.
Zdjęcie z dziś.

IMG_20170830_164658964.jpg
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2017, 21:26   #3
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,626
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 16 godz 47 min 43 s
Domyślnie

Przybywa, przybywa ale nie w takom tempie, zeby sie jakos z tego powodu martwic. Wiecej drog powstaje moim zdaniem w lasach, twardych szutrow na piaszczystych czy blotnistych wczesniej sciezkach. Przypomina to expresowke z poboczami, rozjazdami. Fajnie sie popyla, ale wczesniej bylo duzo lepiej, wolniej, technicznie.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2017, 21:47   #4
pete17
 
pete17's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: Pabianice
Posty: 39
Motocykl: nie mam AT jeszcze
pete17 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 30 min 7 s
Unhappy

Cytat:
Napisał Powolniak Zobacz post
Wybrałem się właśnie na popołudniową wycieczkę po otulinie Łodzi. Przerwa wypadła na tzw. Górce Ślimaka (nazwa raczej nieoficjalna) położonej tutaj.

Zdziwiłem się świeżo wytyczonym na nią szlakiem, najpewniej pod drogę asfaltową. Tyle lat te okolice funkcjonowały bez takich udogodnień. Najwyraźniej dochód z rozrastających się centrów logistycznych w okolicach Strykowa pozwolił na znaczne inwestycje w infrastrukturę.

Kręciłem sporo kilometrów po leżącym tu Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich jeszcze na rowerze przez okres studiów, ostatnio mniej na to czasu ale nie sądziłem że te tereny zostaną "ucywilizowane". Chociaż pewnie gdybym miał tu dom, to cieszyłbym się z takiego obrotu spraw.

Mam wrażenie że wszystko dzieje się trochę za szybko. Albo ja nie nadążam za bardzo za resztą cywilizacji: kiedyś pojechałem połazić po górach Atlas w Afryce. W kolejnym roku zabrałem tam znajomych chcąc pokazać im kilka zagubionych w górach wiosek. Tak jak poprzednio dotrzeć można było tylko czymś 4x4 lub osiołkiem, to rok wystarczył aby zagościły tam drogi asfaltowe.

Zanim przesiądę się na większy motocykl, wszędzie w "okolicy" będzie asfalt. Pozostanie kierunek: wschód

Nie tyle chodzi mi o asfalt jako taki ale to co ze sobą niesie: większy ruch, znikanie pewnego rodzaju wyłączności czy "tajemniczości" miejsc w które nie dotrze się bez odrobiny samozaparcia.

Podobno to samo wrażenie mają bywalcy rumuńskich szlaków, wliczając w to najpopularniejsze drogi których wygładzenie przyniosło wielką falę motocyklistów.

Takie tam przemyślenia w oczekiwaniu na zachodzące Słońce. Lecę zobaczyć czyje motocykle słychać za laskiem, może ktoś znajomy?





No niestety,wyasfaltują niedługo dróżki leśne,jak w Germanii
__________________
lubię wszystkie motory...nawet ruskie
pete17 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2017, 17:54   #5
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Taka kolej rzeczy. Zresztą czy na miejscu mieszkańców chcielibyście np. na co dzień do roboty jechać po polnych drogach i osobówką przeprawiać się przez rzeki czy taplać w błocie ?
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2017, 00:02   #6
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Chyba odwołam to co napisałem wczoraj. Dziś jadę sobie szutrem już któryś tam kilometr i nagle, pośrodku pola wyrósł przede mną betonowy wiadukt z asfaltową nawierzchnią. Dojechać do niego można tylko szutrem, za nim też tylko szuter. Wiadukt znajduje się tu: https://goo.gl/maps/6HVVixAbxmG2

IMG_20170831_180218144.jpg
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2017, 07:37   #7
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

no nie wiem, ja tam nie cierpie off roadu
czekam, az wyasfaltują cala pamir hajłej, to wtedy się wybiorę ponownie dopiero!!
yeuop jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2017, 09:41   #8
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 938
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 15 min 7 s
Domyślnie

Yeuopie herezja!
Zgłaszam zara. Niech to usuną szybko! :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2017, 16:26   #9
Shrek07


Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 5
Motocykl: CRF1000
Shrek07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 godz 25 min 12 s
Domyślnie

To może do absurdów drogowych zgłoś w TVN Turbo.
Shrek07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2017, 20:09   #10
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

@chemik
Za jakiś czas wyasfaltują te 2 odcinki

Ostatnio edytowane przez ARG : 01.09.2017 o 20:11 Powód: ...
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tydzien bez asfaltu w PL jamarjan Umawianie i propozycje wyjazdów 7 21.05.2017 21:27
Rumunia 05-20.08 asfalt szuter ferdek Umawianie i propozycje wyjazdów 8 02.08.2016 12:36
Coraz bliżej święta... lena Inne tematy 30 02.01.2009 23:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.