Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.08.2009, 18:34   #51
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

A u mnie ładowanie teraz jest poniżej 13V. Myślę - wsadzę nowy, mam przecież zapasowy... I dupa, to samo. Podczas jazdy skacze, czasem sięga 14V, ale zazwyczaj nie przekracza 13V. Oczywiście potrzebuję jutro jeździć motocyklem... Murwa kać.

Eny sadżeszczyns?
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.08.2009, 18:44   #52
Dejvid
 
Dejvid's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych
Posty: 154
Motocykl: RD04
Przebieg: 99999
Galeria: Zdjęcia
Dejvid jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 1 min 33 s
Domyślnie

a u mnie też dziwne dziwy sie dzieją ostatnio. taki przyklad: odpalam moto, rozrusznik kręci sie żwawo i wszystko gra. jezdze troche po offie, czyli nie za wysokie obroty, 2,3 bieg. po krotkiej takiej jezdzie wylaczam silnik i nie moge juz go odpalic, tzn oznaki jak wyladowany aku, czyli slychac tylko dygotanie stycznika puszczającego prąd na rozrusznik :/ jedyne wyjscie to odpalenie na pych lub przewodami rozruchowymi od innego aku, pogazuje troche wylaczam silnik i juz mozna odpalic go normalnie. dzis tak mialem oczywiscie tez, lecz na szczescie pod domem.
po odpaleniu silnika przewodami rozruchowymi pomierzylem napięcia, i tak: wszelkie odbiorniki elektr. wylaczone, na postoju mam 12,4V na akumulatorze. na wolnych obrotach napiecie ładowania to 13,4V a przy odkrecaniu manetki czasem wzrasta do max 13,8V. Czyli za mało...? Moze to powodowac że podczas jazdy rozladowuje mi aku i dlatego nie mogę odpalic silnika gdy mi zgasnie? Wkurzam sie, bo akumulator mam nówkę kupiony w kwietniu :/
__________________
Pozdrawiam
Dejvid jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.08.2009, 18:54   #53
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

To go oddaj na gwarancji. Tuż po zalaniu wychodzą wady produkcyjne. Może jesteś ich ofiarą...? Jaka marka aku?
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.08.2009, 19:02   #54
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dejvid Zobacz post
=
po odpaleniu silnika przewodami rozruchowymi pomierzylem napięcia, i tak: wszelkie odbiorniki elektr. wylaczone, na postoju mam 12,4V na akumulatorze. na wolnych obrotach napiecie ładowania to 13,4V a przy odkrecaniu manetki czasem wzrasta do max 13,8V. Czyli za mało...?
Podładuj aku, i zrób pomiary z włączonymi i wyłączonymi światłami. Wartości, które podałeś są do zaakceptowania.
pzdr
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.08.2009, 19:03   #55
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

W międzyczasie pomierzyłem u mnie - między fazami na jałowych 20V, przy 5000rpm 80V. Czyli tak jak powinno być.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2009, 11:14   #56
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dejvid Zobacz post
a u mnie też dziwne dziwy sie dzieją ostatnio. taki przyklad: odpalam moto, rozrusznik kręci sie żwawo i wszystko gra. jezdze troche po offie, czyli nie za wysokie obroty, 2,3 bieg. po krotkiej takiej jezdzie wylaczam silnik i nie moge juz go odpalic, tzn oznaki jak wyladowany aku, czyli slychac tylko dygotanie stycznika puszczającego prąd na rozrusznik :/ jedyne wyjscie to odpalenie na pych lub przewodami rozruchowymi od innego aku, pogazuje troche wylaczam silnik i juz mozna odpalic go normalnie. dzis tak mialem oczywiscie tez, lecz na szczescie pod domem.
po odpaleniu silnika przewodami rozruchowymi pomierzylem napięcia, i tak: wszelkie odbiorniki elektr. wylaczone, na postoju mam 12,4V na akumulatorze. na wolnych obrotach napiecie ładowania to 13,4V a przy odkrecaniu manetki czasem wzrasta do max 13,8V. Czyli za mało...? Moze to powodowac że podczas jazdy rozladowuje mi aku i dlatego nie mogę odpalic silnika gdy mi zgasnie? Wkurzam sie, bo akumulator mam nówkę kupiony w kwietniu :/
Ale masz klemy wyczyszczone i dokręcone?
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2009, 21:04   #57
Dejvid
 
Dejvid's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych
Posty: 154
Motocykl: RD04
Przebieg: 99999
Galeria: Zdjęcia
Dejvid jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 1 min 33 s
Domyślnie

nie pamietam jakiej produkcji jest ten aku. w kazdym badz razie z tych raczej najtanszych, cos kolo 140zł kosztowal. Został zalany przez sprzedawcę zaraz przed sprzedaniem. Klemy oczyszczalem w trakcie wymiany akumulatora, ale moze powinienem to zrobic raz jeszcze po ostatnich rajdach off ...? skoro powiadacie, że te ponad 13V ładowania jest ok to faktycznie może aku jest jakieś nietrafiony. w przyszlym tygu sie tym zajmę, tzn przeczyszcze, naładuję prostownikiem i zrobię pomiary.
__________________
Pozdrawiam
Dejvid jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2009, 00:23   #58
Henryk-Knox
 
Henryk-Knox's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Siemiatycze
Posty: 209
Motocykl: RD07
Przebieg: 40 000
Galeria: Zdjęcia
Henryk-Knox jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 16 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dejvid Zobacz post
nie pamietam jakiej produkcji jest ten aku. w kazdym badz razie z tych raczej najtanszych, cos kolo 140zł kosztowal. Został zalany przez sprzedawcę zaraz przed sprzedaniem. Klemy oczyszczalem w trakcie wymiany akumulatora, ale moze powinienem to zrobic raz jeszcze po ostatnich rajdach off ...? skoro powiadacie, że te ponad 13V ładowania jest ok to faktycznie może aku jest jakieś nietrafiony. w przyszlym tygu sie tym zajmę, tzn przeczyszcze, naładuję prostownikiem i zrobię pomiary.
Miałem podobne objawy , przy wyłączonych swiatłach zmierzyłem miernikem volty na klemach akumulatora i ładowanie było ponad 14 V , jednak jak załączyłem mijania i długie napiecie spadło do 12 V i po chwili zaczęło spadać poniżej 12V , wprowadzanie silnika na obroty nie poprawiało ładowania . Robiłem cuda oczyściłem wszystkie kostki jakie są w Afri , przewody od regla przy wsuwkach penetrowałem cyną i nic nie dało kupiłem nowy i eureka . Troche mi szkoda obcinać kostki od regla , są czyste i sie nie grzeja ale rozsadek każe mi zlutowac na stałe to najlepsze rozwiazanie . Mierzyłem napięcie elektrowni to na kazdej fazie daje 22V , to spore napiecie .
Henryk-Knox jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2009, 07:21   #59
hans
 
hans's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Krk-NH
Posty: 381
Motocykl: XT 600E stage 2
hans jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 10 godz 32 min 11 s
Domyślnie

jo tysz tak miał......
jeno dzieki woltomieszu wychwycil szybko....

a tak powaznie - te same objawy mialem - naprawa przez wymiane reglera. co ciekawe regler padl dzien (słownie jeden dzień) po powrocie z Rosji....

A sprawdzenie - profilatyczne przy wymiane napec m. fazowych, przebic na mase i masy a aku tez sie zawsze przyda - chocby dla wlasnego spkoju ze to był TYLKO regler
hans jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2009, 07:28   #60
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

U mnie pomimo stałej konserwacji aku się zesrał po 3 latach użytkowania. Padł z dnia na dzień, sruuuu i już. Tak więc najlepiej chyba kupować tanie aku i zmieniać co 3 sezony.
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przypalona wtyczka hero Układ elektryczny i zapłonowy 53 26.07.2021 22:01
Czarny kabelek z reglera sambor1965 Układ elektryczny i zapłonowy 8 30.09.2010 13:14
Wtyczka do pompy potrzebna sambor1965 Uklad paliwowy i wydechowy 2 21.09.2010 23:11
okablowanie reglera Vooytas Układ elektryczny i zapłonowy 3 30.06.2008 20:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.