Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.07.2010, 02:05   #21
Kuler
 
Kuler's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa - Tarchomin
Posty: 105
Motocykl: RD03
Przebieg: ~70 000
Kuler jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 3 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Panowie, podłącze się pod temat. Czyli o ile dobrze zrozumiałem, to oprócz podpięcia drugiej lampy (razem z pierwszą) przez przekaźnik, trzeba jeszcze koniecznie zmienic szkło w tej drugiej lampie? Czy trzeba kupic komplet lamp dedykowanych do swiatel z "podwójnym" mijania, czy mozna zmienic sam jeden klosz? Czy ewentualna przekładka na lampy polonezowskie wiąże się z dużą rzeźbą?
Ja w swojej RD03 mam oczywiscie wersję z jednym światłem mijania i takie dziwne żaróweczki, bodajże BA20D

a i jeszcze pytanko o różnicę w widoczności w nocy między tymi światłami które mam, a po przekładce np tych polonezowych, lub oryginalnych Afri z dwoma mijania na H4.
Kuler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2010, 22:36   #22
LukaSS
 
LukaSS's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Biała Podl./Warszawa
Posty: 368
Motocykl: Afryka? Nie, dziękuję. ;)
Przebieg: 60000
LukaSS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 37 min 9 s
Domyślnie

Mijania i krótkie na osobnych przekaźnikach (przewód pradowy na bezpieczniku). Jeśli chcesz mieć 2xH4 czy inne podwójne, to muszą być oba klosze takie same. Jeśli zastosujesz stary (który uprzednio był tylko do długich), w tym kloszu krótkie będą tylko świecić, a nie oświetlać drogę, także bez sensu będzie, a diagnosta nastacji może się czepiać (policja również).
W postojówki wsadz diody LED by zbilansować ew. część strat mocy (można też do tylnego światła dać diodowe oświetlenie).
__________________
Yamaha XTZ 800 Super Tenere

Ostatnio edytowane przez LukaSS : 07.07.2010 o 22:39
LukaSS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2010, 19:11   #23
Kuler
 
Kuler's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa - Tarchomin
Posty: 105
Motocykl: RD03
Przebieg: ~70 000
Kuler jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 3 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Ratunku bawię się właśnie z podłączeniem drugiej lampy (oba klosze są takie same a pali się tylko jedno mijania) Niechcący zrobiłem zwarcie i stracilem wszystkie światła - i mijania i drogowe. Coś "pstryknęło" ale bezpieczniki są wszystkie ok. Przynajmniej te pod licznikami, chyba ze gdzies sa jeszcze inne. Było to na wylaczonym silniku. Co to moze byc ?
Kuler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2010, 21:34   #24
PUFF
Very Old Member ;)
 
PUFF's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2004
Miasto: Kielce
Posty: 316
Motocykl: RD04
PUFF jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 25 min 9 s
Domyślnie

Sprawdz jeszcze glowny bezpiecznik obok rozrusznika
__________________
Pawel RD04 '92
PUFF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2010, 11:19   #25
Kuler
 
Kuler's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa - Tarchomin
Posty: 105
Motocykl: RD03
Przebieg: ~70 000
Kuler jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 3 godz 15 min 48 s
Domyślnie

ok, mój błąd, okazało się iż miernik cuś mi zwariował i dopiero wzrokowe obadanie wykazało przepalony bezpiecznik przy kierownicy. Swoją drogą to ładną mam zabawę ze swoimi lampami a raczej żarówkami. Mam jakieś takie ustrojstwo którego nigdzie dostać nie można. I nie jest to BA20D jest to coś jeszcze zupełnie innego (ogrągła bańka i trzy bolce na trzpieniu żarówki rozstawione symetrycznie) W Hondzie powiedzieli mi cenę 70zł ale prawdopodobnie brak na stanie i co teraz? Da radę zmienić jakoś same mocowania żarówek by zaadoptować np te BA20D które są wszędzie dostępne?
Kuler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2011, 14:24   #26
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
najlepiej pociągnąć przewód 2,5mm spod regulatora napięcia aż do przekaźnika
Czy chodzi o jeden z czerwonych przewodów wychodzących z 5-cio kablowej wtyczki? Te dwa idące do przekaźnika rozrusznika?
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2011, 20:22   #27
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

...halo?
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2011, 15:19   #28
Kisiel
 
Kisiel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wieś pod W-wą
Posty: 665
Motocykl: RD04->ATAS
Kisiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 3 godz 44 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
...halo?
Ale co "halo" ? Pociągnąć przewód prądowy z + akku przez dodatkowy bezpiecznik, dociągnąć pod stelaż, tam sobie rozprowadzić w zależności od potrzeb - np. na przekaźniki świateł. Przekaźniki sterowane przewodem, który do tej pory zasilał żarówki reflektorów mijania/drogowe. Daje to znacznie mniejsze spadki napięcia niż przez całą instalację, co daje lepsze światło a przede wszystkim można sobie zasilać oba reflektory naraz (przydatne dla wersji z Włoch po wymianie odbłyśników na 2xH4). Tak sobie zrobiłem i na jasność nie narzekam
__________________
pozdrawiam!
Kisiel
------
RD04 -> ATAS
Kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2011, 16:07   #29
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

No to była moja pierwsza myśl, ale klanol przestrzegał przed podłączaniem się pod aku i pisał coś o podprowadzaniu prądu spod regulatora.

Też mam Włoszkę i od 4 lat jeździ 2xH4 w seryjnej instalacji, bez przekaźników. Wymieniał kable fazowe na nowe to i o to mogę w końcu zadbać .
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2011, 17:06   #30
Kisiel
 
Kisiel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wieś pod W-wą
Posty: 665
Motocykl: RD04->ATAS
Kisiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 3 godz 44 min 4 s
Domyślnie

Elou,

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
No to była moja pierwsza myśl, ale klanol przestrzegał przed podłączaniem się pod aku i pisał coś o podprowadzaniu prądu spod regulatora.

Też mam Włoszkę i od 4 lat jeździ 2xH4 w seryjnej instalacji, bez przekaźników. Wymieniał kable fazowe na nowe to i o to mogę w końcu zadbać .
Przestrzegał przed podłączeniem pod akku? Hmm, na końcu tych czerwonych przewodów od reglera, które łączą się zresztą po drodze w jeden, jest bezpiecznik główny 30A i właśnie akku. Wsio rawno, na obu końcach masz de facto ten sam punkt instalacji. Podłączenie bezpośrednio przy reglerze eliminuje odcinek regler <-> akku, no i nie dajesz dodatkowego bezpiecznika.

Jak podciągniesz zasilanie do H4 porządną średnicą zamiast oryginalnej instalacji włoszczyzny, to ich jasność wyraźnie podskoczy.
__________________
pozdrawiam!
Kisiel
------
RD04 -> ATAS

Ostatnio edytowane przez Kisiel : 22.02.2011 o 17:12 Powód: takie tam...
Kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Podłączenie przekaźnika do pompy - łopatologicznie MaRP Uklad paliwowy i wydechowy 57 04.07.2022 19:52
Elektronika przekaznika.... Scorpi Układ elektryczny i zapłonowy 5 31.03.2014 21:17
Podłaczenie wskażnika cieczy puszek Inne tematy 5 05.03.2011 22:57
osłona reflektorów barthez Wszystko dla Afryki 24 24.12.2008 21:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.