Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.03.2012, 12:32   #11
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,255
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 23 godz 58 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał next22 Zobacz post
Dobrze gadasz zawsze i wszędzie trzeba wiedzieć jak się zachować aby nikogo nie urazić .
Pojadę i w tym roku ale coraz bardziej mi nie leży ta impreza

To po co jedziesz i w tym roku?

Nie leży, bo coraz bardziej patriotyczna?
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2012, 12:53   #12
don_Pedro
 
don_Pedro's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: EL
Posty: 106
Motocykl: RD04
Przebieg: 4równik
don_Pedro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 9 godz 52 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
Przypominam że podczas trwania zlotu, na Jasnogórskich Błoniach i na Górce Przeprośnej, niedopuszczalny jest jakikolwiek handel i promocja polityczna.
Rozpoczęcie sezonu na Jasnej Górze robi ogromne wrażenie. Za pierwszym razem. Pielgrzymowałem tu 4 razy z rzędu. Byłem zawiedziony, że ubiegłoroczna homilia nie uczyła, jak stać się lepszym (duchowo) motocyklistą. Nie spodobało mi się, że ktoś interpretuje moje intencje. Osoba głoszącego kazanie daje nikłą nadzieję, że w tym roku będzie inaczej. Z całym szacunkiem dla organizatorów, chętnie ustąpię miejsca innym i pojadę uczestniczyć we mszy św. w cichym, wiejskim kościółku.
don_Pedro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2012, 13:42   #13
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,592
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 40 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał robertG7 Zobacz post
To po co jedziesz i w tym roku?

Nie leży, bo coraz bardziej patriotyczna?
Z patriotyzmem to raczej niezbyt wiele ma wspólnego... To ma być msza święta i chwila wyciszenia, a nie bełkot w kazaniu i wciskanie propagandy.
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2012, 14:46   #14
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Po ostatniej mszy w Częstochowie i małym niesmaku myślę, czy nie pogadać z księdzem motocyklistą z Prudnika i nie zorganizować mszy.
Klimat fajny, bo msza odbywa się w grocie. Byłoby raczej kameralnie dla niewielkiej ilości motocykli, bo miejsca tam dużo mniej niż w Częstochowie.
Co roku są tam zloty i takie msze się odbywają.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2012, 15:39   #15
Daroo


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Kalisz WLKP
Posty: 146
Motocykl: R1200GS
Przebieg: rośnie
Daroo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 3 min 24 s
Domyślnie

Panowie ostatnio było w nawiązaniu do Smoleńska, wiec mysle że w tym roku bedzie ok.
Daroo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2012, 16:50   #16
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał don_Pedro Zobacz post
... Nie spodobało mi się, że ktoś interpretuje moje intencje. Osoba głoszącego kazanie daje nikłą nadzieję, że w tym roku będzie inaczej...
Cieszę się, że zwróciłeś na to uwagę.
Dla tych, co jadą na kazanie:
W zeszłym roku był to ks Małkowski. Wystarczyło czytać ze zrozumieniem i nie byłoby nagle zawodu z jego stałych socjologicznych wywodów.
To nie jest wątek z żalami, jak było w 2011.

W tym roku zaproszony jest ks. płk. Żarski, Zastępca Biskupa Polowego WP. Znam go od lat osiemdziesiątych i do dziś szanuję za stałość poglądów i wartości.
Nie wiadomo, jaki będzie temat kazania.
Wiemy, jakie konsekwencje poniósł za homilię w czasie mszy z udziałem prezydenta, w Święto Niepodległości w 2010. Warto posłuchać tego kazania, wiedzieć, co się po nim stało i samemu ocenić.

http://youtu.be/080NZ0uW8qI

Agitacja na zlot, ani polemika o wartościach nie jest moim celem.
Wątek czytają Ci, których to interesuje i chodzi mi o ich świadomy wybór.
Życzę wszystkim, żeby znaleźli właściwą sobie formę uczestnictwa i wrócili z powiewem wiosennej świeżości.
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2012, 23:33   #17
mirass
 
mirass's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 32
Motocykl: TRIUMPH TIGER 800
Przebieg: rośnie
mirass jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 1 godz 49 min 51 s
Domyślnie

my z Bydzi się tyż wybieramy
mirass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2012, 00:54   #18
Ikar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Kraków
Posty: 52
Motocykl: RD07a
Przebieg: 46000
Ikar jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 23 godz 5 min 40 s
Domyślnie

jak nie sypnie śniegiem albo lunie dyscem to się wybieram, z KRK w niedzielę rano
Ikar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2012, 01:06   #19
Leon


Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 14
Motocykl: RD07
Leon jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 16 godz 55 min 11 s
Domyślnie

ATomek, z całym szacunkiem ale biskup polowy, kapelan, cała instytucja kościoła + wojsko coś nie ten teges... to tak off top trochu

Ostatnio edytowane przez Leon : 06.03.2012 o 02:55
Leon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2012, 11:48   #20
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Leon. Nie mam patentu, ni monopolu na wiedzę w tych tematach. Po prostu obserwuję i interesuję się długo, zanim zbuduję swoją postawę wobec jakichś wartości. Lubię wzorce osobowe i akurat w tym wątku pojawiają się postacie księży 'fachowców'.
Samo słowo 'ksiądz' jest nietypowe, trudne na tym Forum. Dobrze, jak się pojawia w kontekście dalekiej wyprawy motocyklowej. O! Przyjmie po nocy, gdzieś, poza cywilizacją, gdzie da schronienie, jeszcze flaszkę postawi, bo jest . Zresztą, sam dziduje na motocyklu i nawet zrobi zlota . A na kazaniach powie o trudach motocyklowego życia. Swój chłop!
Fajny temat na inny temat, bo tak wielu jest wśród nich podróżników, pasjonatów przeżyć lub wiedzy. Jak jest Człowiekiem- mówić o nim, brać przykład, jak Dziadem-


Pomysłodawcą Rajdów Katyńskich i w konsekwencji Jasnogórskiego Rozpoczęcia sezonu jest Ks. Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski.
To jego zawołanie miałem w swojej forumowej stopce od pierwszego dnia na tym Forum, do niedawna. W jego ustach "Alleluja i do przodu" brzmiało należycie. Niestety mocno nadużyte w czasie przez innych, straciło swój pierwotny wydźwięk, który zawsze będę pamiętał z pierwszych zlotów na Jasną Górę od 2oo4. To Ks. Peszkowski witał nas herbatą z wojskowego termosu, na częstochowskim rynku, gdzie w deszczu się spotkaliśmy. Wystarczyło zamienić z nim zdanie i było wiadomo, że to wielki Polak. Dawny ułan, więzień Kozielska, żołnierz Andersa na całym wojennym szlaku i dopiero po latach ksiądz, kapelan domowy papieża, duszpasterz harcerzy, inicjator pamięci Rodzin Katyńskich w Golgocie Wschodu i budowy Memoriałów w Katyniu, Charkowie, Miednoje.. Do końca człowiek, z którym każda rozmowa była lekcją dobrego wychowania i patriotyzmu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zdzis%C5%82aw_Peszkowski

Tak zwykle jest, że komuś trzeba zaufać.

To też trochę odpowiedź na mieszanie się , powiązanie kościoła z codziennym życiem. I odpowiedź na pytanie, czy choćby samo miejsce zlotu, mocno zakotwiczone w naszej historii upoważnia do nawiązania do ważnych tematów. Później robi się z nich agitację polityczną, patriotyzm inaczej i takie tam.
Kiep ten, kto nie ma swego zdania i daje się urobić.
Są wartości ponad wszystkie, które każdy z nas musi wybrać, bo jesteśmy ludźmi wolnymi. Amen
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
jansna góra 2012


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jasna Góra 2013 ATomek Imprezy forum AT i zloty ogólne 54 20.04.2015 22:17
Jasna Góra 2011 ATomek Imprezy forum AT i zloty ogólne 56 11.05.2011 08:40
Rozpoczęcie sezonu Jasna Góra 2009 Zoltan Imprezy forum AT i zloty ogólne 60 20.04.2009 22:18
Rozpoczęcie sezonu Jasna Gora Częstochowa 20.04 JOJNA Imprezy forum AT i zloty ogólne 30 28.04.2008 22:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.