Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.07.2022, 08:49   #1221
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Mam pytanie i prośbę o poradę - w głowie klamka raczej zapadła, że nie będzie obok GSa lżejszego enduro a e-rower. Lubię ciszę, lubię jeździć po lesie nie wkurzając ani leśniczych ani sarenek.

Czy moglibyście poradzić - ktoś zna tą firmę? Przypadkiem trafiłem. A chłopaczek na osiedlu jeździ czymś takim, tylko jakiś potwór 2000w czy tam więcej i robi traski lasami, piachami po 100km na manetce jak motocyklem. I ma silnik właśnie w kole. Sam sobie złożył.

https://energy-bike.pl/kategoria-pro...y-elektryczne/

Tego typu (chyba) w przyszłości by mnie interesowało:

https://energy-bike.pl/produkt/ebike...-bateria-20ah/

https://energy-bike.pl/produkt/ebike...20ah-979wh-lg/

https://energy-bike.pl/produkt/ebike...696wh-samsung/

https://energy-bike.pl/produkt/cube-...1500watt-20ah/

Ten ostatni drogi ale bardzo fajny i chyba mocny.

Podpowiecie coś, czy to dobre rozwiązanie? Przy czym - nie posiadam roweru do konwersji, nie będę się sam w to bawił. NIE będę miał budżetu x2 czy x3 względem wyżej podanych, no chyba że bym się pozbył GSa a wolałbym tego nie robić. A przynajmniej na razie, póki mam pomysły i ochotę na jazdę motorkiem, choćby sporadycznie. Ale kto wie, może kiedyś pod deklem się pozmienia i w tej kwestii.

Przede wszystkim, NIE wiem jeszcze czy taki e rower to coś dla mnie. Kiedyś jeździłem dość dużo na typowej szosie, ale to lata temu było, potem siadło kolano i odpuściłem.

Powyższe rowery są w cenie szrota enduro jaki może kiedyś bym sobie dokupił. Wydaje się, że na moje jeżdżenie e-rower miałby dużo więcej zastosowań, mniejsze koszty użytkwoania itp itd.

Temat na pewno nie na teraz, może na zimę - ale co nieco rozeznaję. Nie ukrywam - ten wątek jest w tym ogromną inspiracją

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2022, 16:46   #1222
Tomasa
Zrośnięty.
 
Tomasa's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 714
Motocykl: RD07a
Tomasa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 5 godz 38 min 41 s
Domyślnie

Ze swojej strony powiem, że rowery o których piszesz, to kompletnie inna bajka od roweru na którym jechałem w Alpach. Tu masz manetkę, działa to tak jak w motocyklu. Nie trzeba pedałować, maszyna sama jedzie. Bliżej takiemu rowerowi do Surrona, niż do roweru ze wspomaganiem.

Mój rower Speca miał silnik do wspomagania pedałowania. Brak manetki, a wspomaganie zależnie od tego jak sam mocno pedałujesz i jakiego ustawienia używasz.

Nie oceniam co lepsze czy gorsze, tylko chciałem zaznaczyć, że rower ze wspomaganiem, a rower z manetką, to dwie zupełnie inne rzeczy.

Na chwilę obecną żaden znany producent rowerów nie produkuje rowerów z manetą, ale tylko ze wspomaganiem. Rowery z manetą to zestawy jak ze strony którą podałeś i inne cuda od chińczyków.

Czy to jest dobre rozwiązanie? Dla mnie osobiście nie ma to sensu, zupełnie nie o to chodzi w jeździe na rowerze, żeby mieć manetkę. Poza tym - z tego co wiem - poruszanie się takim pojazdem np po ścieżkach rowerowych jest niezgodne z prawem, bo taki pojazd osiąga zbyt dużą prędkość. Wszystkie e-bike mają ograniczenie wspomagania do 25km / h w Europie.
Najlepiej wypożyczyć sobie e-bike i popróbować, żeby mieć własne zdanie.
__________________
"To jest Afryka. Muszą być straty."
XRV 750 '96 | AJP PR5 Extreme '16 | Suzuki DR 650 SE '00
Tomasa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2022, 20:05   #1223
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Jeździłem takim rowerem z manetką, gps pokazał 43 km/h w porywach. Jak chciałbym się gdzieś przejechać bez pedałowania to preferuję Vespe. Rower jest po to żeby się zmęczyć jeżdżąc po górach jak na enduraku, wjechać do parku, rezerwatu i tam gdzie nic innego wjechać nie może. Dla mnie to jest piękno i przyjemność z jazdy rowerem, wspomaganie jest dobre jak się nie ma kondycji, siły, albo jak w moim przypadku jest się sponiewieranym przez motory.
W mojej ocenie taki rower z manetką , pomijając że to chińska chujnia co dla mnie dyskwalifikuje taki produkt, nie jest rowerem skoro ma możliwość jazdy bez pedałowania Ale to jest moje zdanie, ktoś inny napisze że jest zajebisty i oczywiście będzie miał racje. Każdy ma prawo kupić sobie na co ma ochotę i jeździć.
Powodzenia
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2022, 21:09   #1224
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

To się wypowiem, bo ecobike rx500 ma wspomaganie przy pedałowaniu ORAZ manetke. ORAZ 1 kW silnik.
Pomijając spory definicyjne i ryzyka prawne, to jezdzi zajefajnie. Manetka się przydaje do technicznego przejeżdżania przez wyjeby a tak bez sensu tego używać, bo żre baterie w okrutnym tempie.
Dziś trzasnąłem sobie po pracy traske 50 km wkoło komina w niecałe 2h; glownie szutry, las i trochę wiejskiego asfaltu. Mimo tego 1kW, jezdzilem na 350W wspomagania, co dawało przelotowa na asfalcie w okolicach 40 km/h i średnią z całej trasy 27 km/h. Spociłem się porzadnie, poskakałem na torze enduro i ogólnie banan nie schodził z gęby.

takze ten...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2022, 21:54   #1225
Romano
 
Romano's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Białystok
Posty: 148
Motocykl: CRF 1000 DCT '18
Przebieg: 80 000
Romano jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 34 min 4 s
Domyślnie

Potwierdzam powyższe, jako użytkownik RX500, latam od maja i manetki użyłem dwa razy stojąc na pedałach w bardzo kopnym piachu
__________________
Bądź takim rodzajem człowieka, że gdy twoja stopa dotyka rano podłogi, diabeł w piekle mówi "Ooo kurwa, wstał..."
Romano jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2022, 23:07   #1226
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Pany - z tymi rowerami jak ze wszystkim: pierwsze pytanie - do czego to ma służyć?
1. Jeśli do przemieszczania się po asfaltach, szutrach, ścieżkach i po płaskim i kierownik ma się za bardzo nie zmęczyć -> hardtail z silnikiem w kole, ale o rozsądnej mocy bo szybsza jazda na hardtailu podobno boli.
2. Jeśli po to by się zmęczyć (jak pisał Adagio), więcej pojeździć w górach lub po piachu, technicznym terenie, singlach -> middrive full, opuszczane siodło jest super.
3. Jeśli substytut moto ale z pedałami i nie ważne góry nie góry -> Falcon i temu podobne.

Jest jeszcze kategoria 0:
0. EMTB ale superlight jak Levo SL, albo nowość od Treka z filmiku poniżej. To są prawie analogi z lekkim wspomaganiem.

Testowałem 0 i 2. 1 i 3 mocno analizowałem. I po 1,5 roku i 4,5 kkm na 2. wybrałbym to samo. Ale to co kto lubi 😀


https://youtu.be/p1OWteS5Gzs
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2022, 00:00   #1227
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,730
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 6 godz 35 min 2 s
Domyślnie

No cena ciekawa ��
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2022, 06:39   #1228
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

To są klimaty dal których pomocny jest elektryk, 3 kilometry przewyższenia i nadal chce się jeździć .
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 1.jpg (370.4 KB, 21 wyświetleń)
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2022, 09:35   #1229
cyryl

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Wlkp.
Posty: 410
Motocykl: CRF1000, MT-01, WSK
Przebieg: Rośnie
cyryl jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 8 godz 30 min 55 s
Domyślnie

Patrze od dawna na te rowery, popróbowałem co nieco i temat jest przedni ale niestety obecne ceny skutecznie mi go dosłownie obrzydzają.

Okolice 15tys to absolutny max co mógłbym zaakceptować.

Ci co siedzą w rowerach mogliby się wypowiedzieć w kwestii takiego modelu?
https://sport-emocje.com.pl/strona-g...021-1-215.html

Nie mówię o wygodzie i ergonomii bo to indywidualne ale o podzespołach.

Warto, czy lipa i rozchodzić temat albo dołożyć dolarów?
cyryl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2022, 11:27   #1230
Tomasa
Zrośnięty.
 
Tomasa's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 714
Motocykl: RD07a
Tomasa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 5 godz 38 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał cyryl Zobacz post
ce 15tys to absolutny max co mógłbym zaakceptować.

Ci co siedzą w rowerach mogliby się wypowiedzieć w kwestii takiego modelu?
https://sport-emocje.com.pl/strona-g...021-1-215.html

Nie mówię o wygodzie i ergonomii bo to indywidualne ale o podzespołach.

Warto, czy lipa i rozchodzić temat albo dołożyć dolarów?
Wygląda jak znalezisko roku, szukam i nie wiem do czego tam się można przyczepić. Duża bateria, silnik Panasonic, pełna amortyzacja.
__________________
"To jest Afryka. Muszą być straty."
XRV 750 '96 | AJP PR5 Extreme '16 | Suzuki DR 650 SE '00
Tomasa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.