Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.04.2008, 16:10   #11
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 53 min 10 s
Thumbs down

A moja Afri przyjechała na Metzelerach chyba 8 letnich...pomimo ze to dobra firma to nie dało sie na tym jeździć. Bieżnika im nie brakowało ale były strasznie twarde i na boku miały mnóstwo pęknięć , guma już była sparciała. Mysle ,że im starsza opona tym gorsza...I po jakimś czasie Anaki zrównują sie przyczepnością z Majtasami...Ale kiedy to następuje? po jakim czasie i jakie warunki nie wiem.... Jedna gleba na asfalcie kosztuje dużo dróżej niż oszczedność na starej oponie. W moim przypadku rozwalone spodnie (200zeta) uszkodzony gmol(100) rozwalone kolano(bezcenne) pękniety plastik(okaze sie przy sprzedaży jak taka nastąpi)lusterko, kierunek... I czy wartko oszczędzać? Może na nówkach nie byłoby uślizgu przodu przy hamowaniu.....
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.04.2008, 10:49   #12
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JANEK Zobacz post
Jak wymieniłem je na mitasy e07 to jak pierwszy raz wyjechałem na asfalt(troche mokry) to sie prawie wyje....
A jak wyjeżdżałeś na ten afalt to miałeś już rozjeżdżone te opony W zasadzie to każda świeża opona jest bardzo śliska szczególnie na deszczu. Ostatnio zmieniałem opony w Cebuli Magdy i gdy w deszczu wracałem do domu to praktycznie każde hamowanie było z uślizgiem ...
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2008, 12:52   #13
JANEK
 
JANEK's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Pomorskie
Posty: 82
Motocykl: RD03
Przebieg: 76
JANEK jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 8 godz 29 min 26 s
Domyślnie

Hubert przyznaje oponki były świeżutkie i przyznaje że nie wiedziałem że to morze być przez to że są nie rozjezdzone
JANEK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2008, 17:09   #14
tomasz_1006
 
tomasz_1006's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Norwegia-Kristiansand
Posty: 50
Motocykl: RD07
tomasz_1006 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 9 min 37 s
Domyślnie

hej czy mozecie doradzic mi w sprawie opono do at?aktualnie mam zalozone opony bardziej terenowe i na asfalcie sa one berdzo sliskie przy bocznym wietrze przekonalem sie dopiero w skandynawii.Moze ktos napisze jakie opony zalozyc do jazdy szosowej i czy takie problemy jak przesuwanie sie motoru w bok pod wplywem silnego wiatru znikna?
pozdrowionka dla wszystkich
tomasz_1006 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2008, 17:45   #15
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Co do problemów z przesuwaniem -> nie znikną. Wpływ tarcia opona-asfalt w tym przypadku jest statystycznie pomijalny . 98% wpływu na to ma zwyczajne przechylenie motocykla w stronę przeciwną do wektora wiatru napierającego nań
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2008, 11:20   #16
tomasz_1006
 
tomasz_1006's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Norwegia-Kristiansand
Posty: 50
Motocykl: RD07
tomasz_1006 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 9 min 37 s
Domyślnie

ooo dzieki za odpowiedz na pytanie ale czy to znaczy ze taki motor jest az tak poddatny na boczne wiatry?Jesli tak to jak wy radzicie sobie z tym problemem czy zmiana opon pomoze choc w malym stopniu?W czasie tak silnego wiatru nie moglem jechac nawet 100km/h a obok mnie przemnknal inny motor jakby orzyklejony do asfaltu.Czy kazda AT ma taki problem i czy mozna cos z tym zrobic?
Pozdrawiam Tomek
tomasz_1006 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2008, 11:29   #17
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Redukcja powierzchni bocznej pomoze, obnizenie środka ciężkości. Wywalenie topcase, zostawienie tzw." plecaczka" w domu itp. Opony w mniejszym stopniu.

Dodajemy kufry , topcase , worki na siedzenie ,podwyzszamy szyby.
Wszystko działa jak żagiel.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 11.06.2008 o 11:34
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2008, 12:26   #18
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 53 min 10 s
Domyślnie

To prawda...gdy jechałem z synem - on na cebrze, to duzo mniej reagował na podmuchy boczne. Cebra jest krótka, niska stawia mały opór boczny.. Afryka jako krówka jest bardziej na to wrazliwa...Ale...czym sie przejmujesz? Jadac wolniej wiecej zobaczysz...A jak bedziesz miał kostke to jeszcze podziczysz po trawce, błocie czy piachu...A na anakach bedziesz tesknie wodził oczkami za kolegami co sie w radości nurzają ... Przemysl to...
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2008, 17:05   #19
tomasz_1006
 
tomasz_1006's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Norwegia-Kristiansand
Posty: 50
Motocykl: RD07
tomasz_1006 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 9 min 37 s
Domyślnie

z tym ogladaniem widokow pewnie masz racje ale te podmuchy i problemy z wiatrem sa troche meczace,zastanawialo mnie tylko czy kazdy ma takie same odczucia bo jezdze AF od nie dawna i troche mnie to zdziwilo niby taki motor a wiatr nim rzuca na boki?
Czyli zalozenie wiekszej przedniej szyby pomoze czy raczej powinna byc mniejsza?
Uzywam motor raczej na codzien dojezdzajac do pracy a na jakies wypady szykuje sie raczej rzadko ostatnio przejechalem z Polski do Norwegii i wlasnie dlatego te boczne wiatry wywarly na mnie zle wrazenie poza tym niezla frajda z jazdy pomijajac dwa razy zlapana guma na autostradzie w Danii.

Rozmiar opon jakie teraz sa na motorze to przod-90/90/21
tyl-140/80/17
Czy kupujac opony szosowe powinienem zmienic rozmiar szerokosci albo czegos a jesli tak to jakie nalepiej beda pasowaly do mojego uzytkowania.
Dzieki za wszystkie odpisy na forum to fajnie ze ktos moze doradzic poczatkujacym.

Juz pisalem o moim malym problemie z przesowaniem przodu podczas jazdy w silny boczny wiatr,wiec wbilem w przdnie teleskopy 1 atmosfere i niby jest lepiej no albo nie ma takiego wiatru hehe.
Mam nadzieje ze to pomoglo bo nawet nie wiem co innego moglbym jeszcze zrobic ,a co do obnizenia srodka ciezkosci to jeszcze nic nie regulowalem jak pojezdze wiecej to podejme inne kroki
Jeszcze raz dzieki za pomoc i pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 22.02.2013 o 09:27
tomasz_1006 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2008, 00:23   #20
EGON
R.Capt.
 
EGON's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Beeftown
Posty: 171
Motocykl: RD07
EGON jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomasz_1006 Zobacz post
Witam ponownie
wiec wbilem w przdnie teleskopy 1 atmosfere i niby jest lepiej no albo nie ma takiego wiatru hehe.
...........brawo.. to kiedy wymieniasz uszczelniacze w zawieszeniu
........ spuszczaj szybko ten wiater z zawiechy... 0,2 można tam dać.... ale nie 1 at
__________________
EGON jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
doradzcie prosze elaela Wszystko dla Afrykańczyka 30 13.11.2016 02:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.