Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.11.2009, 11:58   #11
emil


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: marki
Posty: 13
Motocykl: RD07a
emil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 22 godz 56 min 15 s
Domyślnie

Witam.Jesli wszystko pojdzie zgodnie z planem,a bedziecie w poblizu,zapraszam na nocleg do miejscowosci oppdal(przy E6).Jak co roku od maja-czerwca do pazdziernika tzn na robolowy sezon wynajmujemy tam maly domek lub mieszkanie.Tak ze czym chata bogata zapraszam
emil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2009, 13:09   #12
JARU
 
JARU's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Wrocław / Grenoble
Posty: 1,188
Motocykl: RD07a
Przebieg: ~60kkm
Galeria: Zdjęcia
JARU jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 9 godz 45 min 18 s
Domyślnie

polecam stronkę fotografa Adama Ławnika:

http://www.adamlawnik.pl/podroze.php

super relacje z dwóch podróży samochodem po skandynawii oprawione pieknymi zdjęciami. Na ich podstawie spokojnie można ułożyć trasę..

dodatkowo można pełno super fotografii pooglądać na stronie, mam nadzieję że się przyda..
JARU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2009, 13:18   #13
Zoltan
 
Zoltan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Chojnice/drogi Europy
Posty: 1,039
Motocykl: RD07a
Przebieg: hgw
Zoltan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
A masz juz konkretne plany Jesli chodzi o wspólne latanie to ja bardzo chetnie.

Plan taki:
Płyniemy z Gdyni do Karlskrony, przez Szwecję na Lofoty- tam 2-3 dni, i potem północnym wybrzeżem na dół zaliczając wszystkie możliwe atrakcje, i w końcu spowrotem do Karlskrony, na łódkę i do domu

Stena daje możliwość wykupu biletu w dwie strony z możliwością elastycznego terminu powrotu- szczegółów nie znam jeszcze, ale będę się orientował co i jak, bo nie chce mieć jajec ściśniętych, że koniecznie na łódkę muszę zdążyć.

Nie wiem jeszcze jak do góry jechać, z Karlskrony na Lofoty, czy wybrzeżem, czy na szago prosto na północ 1800 km bez specjalnych atrakcji. Może ktoś doradzi..
A gdzie ten lodowy hotel, może to zdecyduje jak jechać..
__________________
openSUSE.org
Zoltan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2009, 13:47   #14
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

Hmm - taka propozycja

jak juz się człowiek telepie tyle km i za tak drogie paliwo to grzech nie wstapic na Lofoty - jak dla mnie to najlepsze miejsce w calej Norwegii

I druga sugestia - jak jedziecie na północ warto jechac trasa RV 17

http://www.rv17.no/ - tu jest link ze wszelkimi info - ceny promów, rozklady jazdy itd

Jest to dużo ciekawsze - oczywiście droższe poprzez kilka przepraw promowych - niż pchac się na północ głowna trasa wgłębi ladu

jak byście zdecydowali się na Lofoty - to proponuje z Bodo przeprawić sie promem do A. Prom trochę kosztuje ale .... nie lecimy dwa razy przez narwik tą samą droga. a jak się policzy oplaty i koszt paliwa to wychodzi że promem jest tak samo albo nawet taniej. A zuskuje się czas - plynie coś koło 6 godzin. A z Bodo do A jest coś c.a. 1000 km.

Na Lofotach można tez zaliczyć Safari na wieloryby - tzn bez krwawe - z aparatem - wiadomo koszt - ale ..... ile razy zdarzy się wam jeszcze okazja na takie coś - zobaczyć na zywo wieloryby, porobic zdjęcia
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2009, 15:18   #15
FELIX


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: psary
Posty: 181
Motocykl: nie mam AT jeszcze
FELIX jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 18 godz 18 min 58 s
Domyślnie

hey!
w lipcu przejechałem dookola skandynawie podobnie do twojej do 1 wersji...
2 tygodnie to za mało....mam duży niedosyt ,mogłem więcej zobaczyć gdybym miał tydzien więcej....
a tak w 2010 musze jechac jeszcze raz dorobic pld/zach część norwegii....
sugeruje dopasowac sie do prognozy pogody (czyli jechac wtedy kiedy bedzie pogoda)tak zrobilismy w tym roku i udało sie !!!!lało tylko 2 dni!!!
warto tez pojechac kiedy sa białe noce tj. do 15 lipca...
moim zdaniem od pogody zależna jest radość i piekno jazdy po skandynawii
ps. dotarlismy do kirkenes i bylo 5 st ....ale polak pracujacy w porcie powiedział" przez 3 ostatnie dni padał deszcz ze śniegiem.....ale teraz sie wypogodziło"
powodzenia !
może sie spotkamy..
FELIX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2009, 15:21   #16
FELIX


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: psary
Posty: 181
Motocykl: nie mam AT jeszcze
FELIX jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 18 godz 18 min 58 s
Domyślnie

Kajman święta prawda.....................
FELIX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2009, 20:33   #17
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zoltan Zobacz post
A gdzie ten lodowy hotel, może to zdecyduje jak jechać..
Szwecji w Kirunie jest pod dachem
Bynajmniej na koniec czerwca w 2006 jeszcze był, wiec teraz tez powinien ale co do niego to sie jeszcze dowiem dokładnie i oczywiście dam znać
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2009, 20:41   #18
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał kajman Zobacz post
Hmm - taka propozycja

jak juz się człowiek telepie tyle km i za tak drogie paliwo to grzech nie wstapic na Lofoty - jak dla mnie to najlepsze miejsce w calej Norwegii

I druga sugestia - jak jedziecie na północ warto jechac trasa RV 17

http://www.rv17.no/ - tu jest link ze wszelkimi info - ceny promów, rozklady jazdy itd

Jest to dużo ciekawsze - oczywiście droższe poprzez kilka przepraw promowych - niż pchac się na północ głowna trasa wgłębi ladu

jak byście zdecydowali się na Lofoty - to proponuje z Bodo przeprawić sie promem do A. Prom trochę kosztuje ale .... nie lecimy dwa razy przez narwik tą samą droga. a jak się policzy oplaty i koszt paliwa to wychodzi że promem jest tak samo albo nawet taniej. A zuskuje się czas - plynie coś koło 6 godzin. A z Bodo do A jest coś c.a. 1000 km.

Na Lofotach można tez zaliczyć Safari na wieloryby - tzn bez krwawe - z aparatem - wiadomo koszt - ale ..... ile razy zdarzy się wam jeszcze okazja na takie coś - zobaczyć na zywo wieloryby, porobic zdjęcia
bardzo ciekawa sugestia -na pewno uwzglednie ją w planach
no to po takiej wyprawie bedzie trzeba opisać jak to fiordy i wieloryby jadły nam z reki
a tak na poważnie to w weekend postaram sie poszukac ile takla wyprawa na wielorybie safari by kosztowała bo brzmi kusząco
Dzieki za podpowiedż
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2009, 20:53   #19
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał cheniek Zobacz post
Czyli w sumie jaki budżet planujesz na taką wycieczkę ?
w sumie chce sie zmieścić miedzy 4500-5000zł
samo paliwo wychodzi koło 2500zł reszta to noclegi, promy, wyżywienie,a wszystko zapowiada że jednak stane na głowie by mieć 3 tygodnie na podróż bo szkoda by było zmarnować taką podróż na przejazdy od punktu A do punktu B i przelatywanie wszystkiego w biegu bo trzeba zdążyć przed nocą.
Jaką nocą co ja pisze heheh -bynajmniej wiadomo o co chodzi
pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2009, 08:30   #20
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
w weekend postaram sie poszukac ile takla wyprawa na wielorybie safari by kosztowała bo brzmi kusząco
Dzieki za podpowiedż

Podeśle Ci linka jak jeszcze mam na domowym kompie
Nie pamietam dokładnie ale to wychodziło coś koło 600 zeta za dwie osoby
Pół dnia - i jeżeli akurat miałes pecha i nie było wielorybów to masz na nastepny dzięń za darmo wyjazd

Te wyjazdy sa na północy lofotów
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tour the Pologne 2010 consigliero Polska 4 31.08.2010 13:33
Góry Przeklęte - Albania 2010 paku Trochę dalej 30 17.06.2010 13:01
Startujemy w Góry Przeklęte - Albania 2010 paku Kwestie różne, ale podróżne. 12 18.05.2010 00:36
czy warto skandynawia?? BartekBBI Przygotowania do wyjazdów 11 05.04.2009 14:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.