Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat AfricaTwin > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT Dyskusje techniczne o innych motocyklach niż AT.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.11.2016, 11:04   #8971
szynszyll

szynszyll's Avatar

Miasto: Popapracie!
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 21 godz 3 min 4 s
Domyślnie

szach mat! wyjmij baterie z TDM 4TX!
Stary 18.11.2016, 11:06   #8972
CeloFan

CeloFan's Avatar

Miasto: Warszawa
Motocykl: brak
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Z 4TX? Z łatwością.
Ale co Wy tak z tą baterią? Przecież nie robi się tego codziennie
Stary 18.11.2016, 11:08   #8973
szynszyll

szynszyll's Avatar

Domyślnie

codziennie!
Załączone Grafiki
Typ pliku: png battery-has-been-removed-5986840.png (120.6 KB, 237 wyświetleń)
Stary 18.11.2016, 11:55   #8974
falcon500

falcon500's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Motocykl: KTM990Adv+DR650RE+FLHTCI Electra Glide ULTRA
Przebieg: <50km
falcon500 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 7 godz 54 min 33 s
Domyślnie

ot taka nowość ..

http://motovoyager.net/2016/11/nowe-...h-wyposazenia/
falcon500 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2016, 13:39   #8975
szynszyll

szynszyll's Avatar

Domyślnie

Szykuje sie rewolucja! Szczegolnie wersja Rally z agresywna stylistyka moze namieszac. Jedziesz - bloto! A tu stylistyka i hop! jak pisal moj ulubiony polski pisarz: buch bachem
Stary 18.11.2016, 14:23   #8976
Arkan

Arkan's Avatar

Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 10 godz 47 min 24 s
Talking

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
Zmien sobie sprzeglo w bmw albo cieknacy simer w ukladzie napedowym to pogadamy. Wszystko przemyslane - ok. Zapamietam

Zrywanie nozem grzanych manetek? Jakie Ty filmy ogladasz?

Co do cudownych opasek BMW to rozepnij je 3 razy i zepnij... zobaczysz jakie sa swietne.
Kolega dalej nie rozumie jak to działa...Co mnie to wszystko obchodzi? Niech się mechanik z tym bawi - to jego zawód. Większość posiadaczy r1200gs leje wachę i jedzie. Jak nie jedzie to mechanik robi i kierownik furmanki dalej jedzie..kosztuje? Tak. Ale jak się kupuje konia, to trzeba mieć na bat...Żyjemy w kraju gdzie każdy jest lekarzem, prawnikiem, mechanikiem. Efekt jest taki, że nikt nie dba o zdrowie, banki dymają nas na umowach, a sprzęty psują się drugiego dnia wyprawy. Moje motocykle są pod stałą opieką Szparaga. Niezależnie od ilości najechanych kilometrów przed każdym wyjazdem przechodzą poszerzony przegląd i wymianę wszystkiego co tylko budzi cień podejrzenia(czyli np. u mnie w xt660z zawsze sprzęgło). Nie wchodzi w rachubę "zrobiłem i powinno do powrotu wytrzymać"
Oczywiście umiem uruchomić i dojechać do cywilizacji oba moje motocykle w przypadku typowych awarii i części uszkodzeń mechanicznych. Jeśli coś się zwali tak, że skończę wyjazd? Zdarza się (choć od kiedy sprzedałem KTMa to nie ), a wtedy Szparag zrobi, a ja wrócę i spróbuję ponownie. Co się stanie jeśli sprzęt będzie sprawiał ponownie niespodzianki na wyjazdach? Sprzedam i kupię co innego - bez zbędnych emocji i całego tego pierd...lenia na temat wyższości jednej marki/modelu nad innym. Co kupię? To zależy tylko od tego ile mam na to kasy i gdzie zamierzam jeździć..
Stary 18.11.2016, 15:06   #8977
deftones

Miasto: Galway
Motocykl: RD07a
deftones jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 48 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
co trzeba zrobic zeby w f650 dakar dostac sie do akumulatora? wersja z kufrem tylnym i gmolami

1. zdjac kufer (!)
2. zdemontowac plyte kufra
3. otworzyc schowek
4. pociagnac za dzyndzel - najczesciej urwany
5. zdjac siedzenie
6. zdjac prawy gmol
7. zdjac prawy plastik
8. zdjac srodkowy plastik z baku

gotowe

przemyslane rozwiazania BMW zawsze na czasie!

p.s. polecam na deser zdejmowanie cewkofajek ze swiec w serii F800 niezapomniane przezycie
Miałem Dakara, bez kufra wystarczyło zdjąć kanapę i zdjąć środkowy plastik. Boczki wystarczyło odchylić. Lepszy dostęp niż mam teraz w Ktm 990. Za to pomysł z puszczeniem przewodów od grzanych manetek w kierownicy mega kupa gdy chcesz wrzucić aluminiową. Mocowanie podnóżkow wysunięte do przodu też głupi pomysł. Na stojąco ledwo skręcał przy balansowaniu...
deftones jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2016, 15:56   #8978
szynszyll

szynszyll's Avatar

Domyślnie

widze Arkan ze mamy inne zdanie na pewne tematy - ja przedstawie swoje.

cieszy mnie, ze radzisz sobie w zyciu i stac Cie i na konia i na bat. z pewnoscia wielu zauwazylo ze w tym watku od samego poczatku jestem po stronie uzytkownikow... BMW. dlaczego?

dlatego, ze moim zdaniem firma BMW jakis czas temu wybrala droge podobna do wielu innych korporacji - droge ktora ja nazywam MERKANTYLNYM CYNIZMEM.

wedlug mnie wyprodukowanie niezawodnego motocykla w oparciu o benzynowy silnik spalinowy w pierwszej polowie XXI wieku nie jest niczym nieosiagalnym. co wiele firm japonskich udowadnia od lat a i BMW ma w tym temacie spore zaslugi. tak, tak. BMW robilo kiedys niezawodne motocykle. moze nie tak nowoczesne i innowacyjne jak japonska konkurencja ale z pewnoscia niezawodne.

potem ktos wpadl na pomysl, zeby za wzrostem skomplikowania konstrukcji szedl spadek standardow i jakosci. BMW w tej kwesti nie wymyslilo nic nowego. wiekszosc firm poszla ta jak dla mnie kiepska droga.

z czego to wynika? tak jak napisalem wyzej - z MERKANTYLNEGO CYNIZMU. czego my nie wydamy w fabryce to TY kliencie wydasz w serwisie. a nasi marketingowcy tak skonstruuja przekaz zebys sie jeszcze z tego cieszyl i swoja moznosc zaplacenia NAM za NASZE bledy, oszczednosci i lekcewazenie CIEBIE uznal za SWOJ atut. radze sobie, stac mnie wiec place za serwis i naprawy, ktore nie powinny miec miejsca. czy mozna sobie wymyslec lepszego odbiorce? parafrazujac klasyka - gdyby go nie bylo nalezaloby go wymyslec.

i tu dochodzimy do magicznego slowa ETYKA. Niemcy potrafia zrobic niezawodny motocykl ktory nie wygrywalby w rankingach awaryjnosci. oni po prostu takiego motocykla nie chca zrobic. to jest chlodno wykalkulowana strategia. motocykl drogi w zakupie o - zawsze to przyznawalem - doskonalych wlasciwosciach drogowych, podlany sosem marketingu i umowmy sie plebejskiego sznytu kupuje jeden z nas. mam uwierzyc, ze sprawia Ci radosc placenia za naprawy tylko dlatego ze wiesz ze Cie stac? nie masz refleksji w stylu - ja pierdole, place i wymagam! robia mnie w konia!

na polskim forum BMW znalazlem zdanie: tylko BMW robi skuter klasy premium. dlaczego? bo jest drogi i nikt takiego drogiego nie robi. a to ze to tajwanskie Kymco to juz jakos umyka... jest premium bo jest drogi.

reasumujac. tak dlugo jak klienci beda sie cieszyc z tego ze sie na nich oszczedza polityka BMW sie nie zmieni. beda z usmiechem placic za naprawy czegos co nie powinno sie zepsuc i udawadniac sobie tym swoja zaradnosc zyciowa.

Makjawel by tego nie wymyslil, a BMW sie udalo

ku pokrzepieniu serc:

https://www.facebook.com/wymiensilnikpl/

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 18.11.2016 o 16:22
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2016, 17:25   #8979
Arkan

Arkan's Avatar

Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 10 godz 47 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
widze Arkan ze mamy inne zdanie na pewne tematy - ja przedstawie swoje. ...
Zdanie mamy zbliżone, tylko Ty walczysz z rzeczywistością i jej ułomnościami, a ja staram się wybrać te kawałki obrazka, które mi pasują. Ze względów o których mówisz, aby nie sankcjonować zarobków korporacji na serwisie, z zasady nie serwisuje sprzętów w autoryzowanych serwisach. Nawet na gwarancji.
Korporacje pracują dla zysku, a etyka jest dla nich jedynie hasłem z zakresu poprawności polityczno-biznesowej. Dotyczy to wszystkich korporacji. BMW nie jest tu wyjątkiem. I OK. Taki mamy świat. Tylko, że np BMW przestało produkować w 2013 motocykle, które się do czegoś nadawały -ostatni wypust r1200gs olejaka (mówię o segmencie adv-enduro, bo na innych się nie znam). LC to ponury żart, a o modelu gs800, już pisałem wielokrotnie, że dopóki można kupić zadbana LC8, to kupowanie gs800 mija się z celem. NAT to kolejny dowcip...I tyle.
Stary 18.11.2016, 17:36   #8980
mdxmd

Miasto: Lubartów
Motocykl: R1200GS
Przebieg: 103005
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 22 godz 28 min 45 s
Domyślnie

cóż Szynszyll ma racje, ale takie robienie w konia to tylko w łuni jeuropejskiej jest możliwe bo tutaj zrobi się wszystko aby tylko zarobić kasę... jak nie można inaczej to zwiększyć obrót towaru przez szybszą rotację, jeżeli będzie robił doskonałe podzespoły to nikt tego nie kupi od ciebie bo i po co...szkoda, nie znam się specjalnie na marketingu ale zasada, że każdy rok musi być lepszy od poprzedniego bo jak nie to cały pion poleci w firmie... więc jak ma być lepiej nie będzie... co rok więcej sprzedać i taniej wyprodukować a jak już się nie da to obniżyć jakość aby tylko gwarancję przetrwało jako tako w całości..

klient kupuje i co dalej... trzyma się gwarancji jak rurki z tlenem podczas nurkowania - też interes... bo wykupi przedłużenie gwarancji do 6lat i o to chodzi...a później sprzeda mniej zamożnym, którzy będą dalej dorabiali firmę ale już na częściach zamiennych, coś tam dołożą do motocykla i jak już będą mieli dość sprzedadzą dalej, następny szczęśliwy też będzie dokładał itd... itd... taki to łańcuch pokarmowy pasożyta

W japończykach wcale nie jest lepiej...ale lepiej, mniej usterek typu pierdoły, ale jak skończy pewien przebieg to równia pochylna. W BMW jakby odwrotnie jak dotrwał w dobrym stanie do 100.000km to już przeszedł wszystkie choroby i można brać

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 18.11.2016 o 17:49
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania