Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.01.2020, 12:08   #91
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,145
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 34 min 37 s
Domyślnie

Czujnik stopki to wywal na 100%, bo ja już w lesie przez niego stałem.
To żółte to pierwszy raz widzę, a o tym to pierwsze słyszę: "czujnika temperatury do podgrzewania gaźników"... trzeba się doszkolić w tym temacie.

A jednak:
https://ktmtwins.com/products/ktm-95...r-de-icing-kit
Gdzie ten Austrijak jeździł? Po kole podbiegunowym

Ostatnio edytowane przez lukasz_vip : 21.01.2020 o 12:14
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2020, 12:35   #92
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 19 godz 7 min 46 s
Domyślnie

image.jpeg

image (3).jpeg
Następne kroki to wysprzęglik oberona i zmiana tylnego amortyzatora.
KTM jako, że nie ma ma kiwaków w wahaczu, tylko amor przykręcony bezpośrednio to wahacza, (dla oszczędności masy) musiał wymyślić coś aby zachować odpowiedną progresje w pracy tylnego zawieszenia.
Tak więc KaTeeMowe PDS to nic innego jak Progresive Damping System, co oznacza tyle że za progresje odpowiada sam amortyzator.
W teorii odpowiedni setting amortyzatora powinien załatwić sprawę jednak w praktyce, toza mało i przy dużych skokach samo tłumienie nie wystarcza i tył zwyczajnie dobijał.
WP rozwiązało to w ten sposób, że amortyzatory z PDS mają dodatkowy tłok który spowalnia przedlyw oleju przy maksymalnym dobiciu niwelując tym 'dobijanie' tyłu.
Amortyzator z PDS jest w ADV za to w SE ktm użył amortyzator taki sam jak w SM który nie posiada PDS... gratulacje zrobiliście najbardziej offroadowy, najlżejszy dwucylindrowego dualsporta i daliście mu gorsze zawieszenie niż w ADV...
Aby zapobiec dobijaniu tyłu w SE ktm dał mu twardą sprężynę 140nM czyli taką samą jak w znacznie cięższym ADV który jest przystosowany do jazdy w dwie osoby+bagaż. Do tego setting jest b.sztywny. Mimo tych zabiegów przy sotrej jeżdziezdarza się dobijanie tyłu, a sam amor przez to, że jest sztywny nie wybiera małych nierówności, nie klei przez co nie ma trakcji tyłu i znaczna część "pary idzie w gwizdek".
Rozwiązaniem jest przeszczep tylnego amora od ADV990 po 2009 (wcześniejsze nie pasowały bo miały za duży zbiornik gazu który kolidował z subframem).
SE ma z tyłu skok 255mm
W ADVw zależności od rocznika i modelu mamy 210, 245, 265.
Ja kupiłem 210 w którym muszę zmienić odpowiednią "blaszkę"(130zł) w środku, żeby uzyskać 265mm skoku oraz dobrać sprężynę. W ktm dostępnę są spręzyny 130nM(540zł) i właśnie taką spręzynę wszyscy polecają. Oczywiście muszę wysłać amor na serwis żeby to wszystko zamontowali.
Dzięki temu, że amor jest wyposażony w PDS amor ustawiony jest znacznie miękcej dzięki temu lepiej wybiera i klei. Dodatkowo amor z ADV posiada hydrauliczne napinacz sprężyny(w SE kręcimy nakrętką, żeby napiąć spręzynę)
Sam amor ma większy skok i podnosi kanapę o ok 7mm ale dzięki temu, że jest miekki po wskoczeniu na moto nie czuć różnicy wysokości.

PS.
Można też zrobić przód z 250 na 265mm ale teraz kanapa w SE jest 960mm to mimo moich 192cm, mógłbym nie ogarnąć wysokości...
Ludzie wkładają też na przód słabsze spręzyny od SM ori jest 5.9 w SM 5.6 podobno znacznie lepiej w terenie wybiera.
Jakby ktoś chciał sobie poczytać
https://advrider.com/f/threads/950-s...shock.1168020/
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2020, 14:23   #93
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 20 s
Domyślnie

Niezły zapierdalacz będzie
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2020, 21:06   #94
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,320
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 2 godz 12 min 7 s
Domyślnie

Witka

Z moich (przykrych) doświadczeń z PDSem w sporo lżejszym EXC: jak byś nie ustawiał tył zawsze ma gorsza trakcje niż układ z progresją kinematyczną na "kiwaczce". Progresja na samym amortyzatorze tam była słabo wyczuwalna, progresji na sprężynach, na twoich fociach chyba nie ma, wiec jak piszesz para idzie w gwizdek (może tu to akurat ma sens?). Jak dasz miękką sprężynę która powoduje wieksze "przysiadanie" zadu pod obciazeniem to już wchodzisz teoretycznie w większe tłumienie amora a to nie wróży czułości wybierania. Trochę błędne koło. Niemniej życzę powodzenia w setingu.

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2020, 13:39   #95
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Załącznik 93210

Załącznik 93211

Załącznik 93212

Załącznik 93213

Załącznik 93214

Oprócz tego zamawiam paczki z KTM z 'kilkoma' drobiazgami...
Pompę paliwa wymieniam od razu bo w 950 zawsze robiła mi psikusy, starą będę woził pod kanapą jako zapas(ta sama pompa co xrv)
do tego muszę przenieść regulator na bok ramy bo w oryginale jest zaraz nad trójnikiem od wydechów i się gotuje, gotująć przy okazji akumulator i poł instalacji...
Załącznik 93215

Regulator też będę dawał nowy...

Jednak SE ma wiele wspólnego z XRV...

Mada to żółte to podgrzewanie gaźników, wypierdol razem z tym co masz w gaziory wkręcone. U siebie miałem, po usunięciu zero różnicy w odpalaniu a kilka kabli mniej.
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2020, 13:52   #96
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 19 godz 7 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
Witka

Z moich (przykrych) doświadczeń z PDSem w sporo lżejszym EXC: jak byś nie ustawiał tył zawsze ma gorsza trakcje niż układ z progresją kinematyczną na "kiwaczce". Progresja na samym amortyzatorze tam była słabo wyczuwalna, progresji na sprężynach, na twoich fociach chyba nie ma, wiec jak piszesz para idzie w gwizdek (może tu to akurat ma sens?). Jak dasz miękką sprężynę która powoduje wieksze "przysiadanie" zadu pod obciazeniem to już wchodzisz teoretycznie w większe tłumienie amora a to nie wróży czułości wybierania. Trochę błędne koło. Niemniej życzę powodzenia w setingu.

Pozdr rr
Nie przesadzajmy z miekką sprężyną. zmieniam z 140 na 130, więc kosmetyczna różnica. KTM przewiduje do tego amora 3 rodzaje spręzyn 130, 140 i 150 obstawiam, że na każdym amor uda się ustawić odpowiednio.
Nie oczekuje cudów, ale na zawias w ADV nigdy nie narzekałem i to raczej jeden z lepszych zawiasów montowanych w cywilnych sprzętach. Nie ma co porównywać do wyczynów.

Bicio taki własnie mam plan
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2020, 14:06   #97
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

To podgrzewanie gaźników to pseudoekologiczne pierdolenie ekozjebów. Miałem to g....o w jednym z banditów 1200. Miało służyć niby szybszemu wyłączeniu ssania po odpaleniu na zimnym silniku. Porównałem z innym banditem kolegi z tego samego roku który nie miał tego podgrzewania. Dysze wolnych obrotów były mniejsze w gaźnikach z tymi podgrzewaczami. Efekt gorsze wyjście z wolnych obrotów po założeniu przelotowego tłumika i notoryczne strzelanie w wydech (przelotowy). Po wymianie dysz wolnych obr na większe problem ustał.
Jak jest w super enduro z tymi podgrzewaczami nie wiem ale sprawdziłbym w specyfikacji dysze.
A moto zajebiste.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2020, 14:25   #98
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 34 min 30 s
Domyślnie

W TDR125 było podgrzewanie gaźnika płynem z chłodnicy. Chodziło o grzanie gaźnika aby w niskich temperaturach benzyna nie skraplała się po rozpyleniu.

Może to jakiś patent na austriackie jazdy w śniegu, tylko o ile grzanie płynem chłodniczym faktycznie "grzeje", to nie jestem pewien jak bardzo grzeje taka mała blaszka

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2020, 14:33   #99
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 19 godz 7 min 46 s
Domyślnie

Patrze w fiszkach i od 2005 ktm wprowadził podgrzewanie w każdym 950 dysze są takie same jak w adv.
Nie za wiele pojeździłem, ale nie ma mowy o wolnym wkręcaniu się na obroty ale w tłumik strzela mocno... ciekaw jak są iglice ustawione... wiem, że do przelotów podnosiło się o 1 ząbek.

Ogólnie to trochę się boje tego motocykla... pod każdym względem, afra mnie trochę rozpieściła. Tutaj mały bak+duże spalanie, brak osłony przed wiatrem, do tego taki dzikus... mam tremę, czy się ogarnę na nim.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.

Ostatnio edytowane przez madafakinges : 22.01.2020 o 14:38
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2020, 20:20   #100
Sub
 
Sub's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Południe
Posty: 988
Galeria: Zdjęcia
Sub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 20 godz 34 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Ogólnie to trochę się boje tego motocykla... mam tremę, czy się ogarnę na nim.
Szwagry pomogą
__________________
https://imgur.com/bvK9oxa
*ADViet Ride 2023*
Sub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Husqvarna super enduro Cibor klv Inne tematy 1 22.12.2011 09:46


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.