Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Mapy

Mapy Wektor/raster i inne tamty...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.04.2013, 23:52   #1
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie Zdjęcia satelitarne na Garminie

Jest jakiś domowy sposób aby sobie takie zdjęcia wgrać do nawigacji czy może jedyny sposób to wykupienie Birdseye?
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2013, 08:00   #2
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

zaznaczam, że sam nigdy nie próbowałem ale w sumie takie zdjęcie w odpowiedniej rozdziałce to to samo to skan mapy - odpowiednia kalibracja załatwi sprawę.
myślę, ze koledzy biegli w garminie się zaraz tu ozwą i wszystko będzie wiadomo
tak wogle to napisz za chwilę jak wrażenia z użytkowania tego nowego wynalazku i czy brak slotu SD będzie dla Ciebie jakimkolwiek ograniczeniem.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2013, 09:24   #3
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

No to odzywa się kolega nie tyle 'biegły w garminie', co taki który testował te zdjęcia

"Domowy" sposób to chyba tylko tak jak pisze Matjas - skan i kalibracja. Nawet nie podchodziłem do tego, bo wcześniej sprawdziłem przydatność takich zdjęć korzystająć z BirdsEye i wniosek mam taki: bardzo ograniczona użyteczność, szkoda się w to bawić.
Oto dlaczego:
1. jakość tego samego zdjęcia wyświetlanego na ekranie kompa i gpsa bardzo mocno się różni. Elementy terenu, które widzisz dobrze na ekranie kompa, zacierają się na gpsie. Na gpsie jest słabszy kontrast i wyraźnie gorsza rozpoznawalność szczegółów (nie wnikając w rzeczywiste rozdzielczości ekranów). Piszę tu o Montanie, która ma ekran bardzo dobrej jakości!

2. To co napisałem w pkcie 1. dotyczy zdjęć chyba najlepszej możliwie jakości, z terenu Niemiec, gdzie zwiedzałem pieszo stare miasteczka. Uliczki, skrzyżowania, bloki kamienic, parki, kościoły były dobrze widoczne i przyzwoicie kontrastowe. Tereny poza miastami - dużo gorzej, bo mniej kontrastowych obiektów. Oglądałem też zdjęcia sat z PL, CZ, SK i H. I tu, przy generalnie nieco gorszej jakości samych zdjęć satelitarnych, na gpsie w ogóle mało co było widać - bezużyteczne! Każda z popularnych map jest lepsza niż takie zdjęcie.

3. Zdjęcia satelitarne nieźle mogą się nadawać do planowania trasy na kompie. Natomiast zamiast męczyć się z nimi na gpsie, najlepiej używać dobrych map wektorowych, których jest przecież masa! Ewentualnie, jak ktoś to lubi, zeskanowanych map papierowych.

Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2013, 22:28   #4
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

No i mam rozjaśnione
Dzięki za zaoszczędzony czas
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2013, 06:48   #5
rubin
Afryka zawsze w sercu i na tatuażu :)
 
rubin's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Bytom
Posty: 631
Motocykl: BMW F800GS
Przebieg: 29167 M
rubin jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 12 godz 28 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miszel Zobacz post
No to odzywa się kolega nie tyle 'biegły w garminie', co taki który testował te zdjęcia

"Domowy" sposób to chyba tylko tak jak pisze Matjas - skan i kalibracja. Nawet nie podchodziłem do tego, bo wcześniej sprawdziłem przydatność takich zdjęć korzystająć z BirdsEye i wniosek mam taki: bardzo ograniczona użyteczność, szkoda się w to bawić.
Oto dlaczego:
1. jakość tego samego zdjęcia wyświetlanego na ekranie kompa i gpsa bardzo mocno się różni. Elementy terenu, które widzisz dobrze na ekranie kompa, zacierają się na gpsie. Na gpsie jest słabszy kontrast i wyraźnie gorsza rozpoznawalność szczegółów (nie wnikając w rzeczywiste rozdzielczości ekranów). Piszę tu o Montanie, która ma ekran bardzo dobrej jakości!

2. To co napisałem w pkcie 1. dotyczy zdjęć chyba najlepszej możliwie jakości, z terenu Niemiec, gdzie zwiedzałem pieszo stare miasteczka. Uliczki, skrzyżowania, bloki kamienic, parki, kościoły były dobrze widoczne i przyzwoicie kontrastowe. Tereny poza miastami - dużo gorzej, bo mniej kontrastowych obiektów. Oglądałem też zdjęcia sat z PL, CZ, SK i H. I tu, przy generalnie nieco gorszej jakości samych zdjęć satelitarnych, na gpsie w ogóle mało co było widać - bezużyteczne! Każda z popularnych map jest lepsza niż takie zdjęcie.

3. Zdjęcia satelitarne nieźle mogą się nadawać do planowania trasy na kompie. Natomiast zamiast męczyć się z nimi na gpsie, najlepiej używać dobrych map wektorowych, których jest przecież masa! Ewentualnie, jak ktoś to lubi, zeskanowanych map papierowych.

Zdrówko,
Miszel
Ja testowalem birdseye na gpsmap 62s i mam podobne odczucia co kolega.nie widac za duzo na urzadzeniu.szkoda wg mnie tych 30euro chyba
__________________
Jazda na dwóch kółkach jest jak chodzenie po bagnach - bardzo wciąga.
rubin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2014, 08:16   #6
aliciarohail


Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1
Motocykl: RD03
aliciarohail jest na dystyngowanej drodze
Online: 16 min 17 s
Domyślnie

jakby ktoś potrzebował jakieś inne to dajcie znaka - mam już coś tam pozbierane i skalibrowane ...
__________________
ALICIAROHAIL
aliciarohail jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
nawigacja dla motocyklisty [update: sporo o garminie] korba Hardware 28 15.08.2011 22:22
Zdjęcia z Indii i Nepalu klanol Trochę dalej 21 19.11.2008 17:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.