Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.03.2013, 12:41   #11
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Jest, ale nie pisałem, że nie ma, napisałem by zamontować zgodnie z oznaczeniem , a to już chyba jest banalne .
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2013, 12:47   #12
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 26 min 22 s
Domyślnie

wiem tylko chciałem zwrócic uwage ze na czesci napisano jak to przykrecac mechanicy wiedza dlaczego sa te strzałki i napisy UP tylko często nawet o tym nie mysla bo to jest oczywiste
__________________
Kowal zawinił - cygana powiesili
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2013, 12:50   #13
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Oczywiste i owszem, jak założyć, ale już nie jak przykręcić, też kiedyś robiłem to na krzyż, bo tak jest logicznie, posprawdzajcie w swoich motocyklach to sobie odpowiecie, czy jest to problem. Na 9 motocykli na które przed chwilą zerknąłem, 2 mają dobrze .
Nie walmy postów nic nie wnoszących, bo ciężko będzie się przebić, ma być tak jak napisałem i tyle, jak ktoś uważa inaczej, to chętnie przeczytam dlaczego. Amen

Ostatnio edytowane przez szparag : 11.03.2013 o 12:53
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2013, 19:06   #14
torak
 
torak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 953
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
torak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 9 godz 49 min 51 s
Domyślnie

Dzięki szparag.
Dużo staram się robić sam i wydawało mi się, że tak banalne rzeczy jak mocowanie koła to ja już umiem. Widzę że jeszcze muszę się wiele douczyć, na co mocno liczę.
torak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2013, 20:53   #15
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

Bardzo ciekawa inicjatywa Szparag!
Gratulieren Sich - Jorge dobrze napisalem?

Jako ze pytania na pewno beda sie powtarzac, dobrze byloby przeniesc pozniej tresc do konkretnego watku.


No to zaczynamy;

1. Gdzie tzn w jakiej odleglosci i jak gleboko nacinamy klamki sprzegla i hamulca przedniego? Wykonujemy 1 naciecie czy moze np 2, a jesli tak to dlaczego?

2. Czy przykrecenie orginalnego reglera poprzez aluminiowa podstawe z reglera Rafwro moze wplynac negatywnie na oddawanie ciepla, przewodnictwo czy co inne?

3. Podlaczenie grzanych manetek - gdzie jest lepiej wlutowac kable do sterownika. Czy bezposrednio pod stacyjke, a jesli tak to ktory kabel, czy poprzez swiatla przednie.

4. Jaka farba mozna zabezpieczyc wahacz aluminiowy?

5. Znasz jakis sensowny sposob ochrony kabli, glownego bezpiecznika i wszystkiego innego co znajduje sie z lewej strony pod pod boczkiem? Bardzo irytuje mnie ze zawsze jest tam sporo syfu, wody itp


Powiedzmy ze to co mnie najbardziej nurtuje na ta chwile

PS. Czy mozna w tym watku zadawac pytania odnosnie sprzetu warsztatowego?


Dzieki

Ostatnio edytowane przez banditos : 11.03.2013 o 21:35
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2013, 21:17   #16
sluza
 
sluza's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bialystok I Akalice
Posty: 1,694
Motocykl: AT RD07a; XR600R
sluza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 11 godz 42 min 58 s
Domyślnie

nie powinienem zabierać głosu, ale ad 4 aż się na usta ciśnie odpowiedź: "Farbą ameliniową..... do amelinium"
sluza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2013, 21:30   #17
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

1. Gdzie tzn w jakiej odleglosci i jak gleboko nacinamy klamki sprzegla i hamulca przedniego? Wykonujemy 1 naciecie czy moze np 2, a jesli tak to dlaczego?
Jedno nacięcie w odległości około 1-1,5 cm od "kulki" zakańczającej klamkę wystarcza, tak na głębokość 1-1,5 mm w zależności od grubości klamki.

2. Czy przykrecenie orginalnego reglera poprzez aluminiowa podstawe z reglera Rafwro moze wplynac negatywnie na oddawanie ciepla, przewodnictwo czy co inne?
Na pewno nie pogorszy pod warunkiem, że będzie to zmasowane, można również użyć specjalnej pasty pomiędzy regulator a płytkę by lepiej przewodziło ciepło. Ale pamiętaj, spalony regulator to często skutek nie przyczyna.

3. Podlaczenie grzanych manetek - gdzie jest lepiej wlutowac kable do sterownika. Czy bezposrednio pod stacyjke, a jesli tak to ktory kabel, czy poprzez swiatla przednie.
Każde z podanych przez ciebie rozwiązań jest nie do końca właściwe, walnę wieczorkiem dokładny opis jak to zrobić.

4. Jaka farba mozna zabezpieczyc wahacz aluminiowy?
Powiem szczerze na tym się nie znam, tzn są tu mądrzejsi ode mnie np Cynciu wywołam go do tablicy

5. Znasz jakis sensowny sposob ochrony kabli, glownego bezpiecznika i wszystkiego innego co znajduje sie z lewej strony pod pod boczkiem? Bardzo irytuje mnie ze zawsze jest tam sporo syfu, wody itp
To temat na konkretną i dość długą wypowiedź, zrobię to niebawem.


Powiedzmy ze to co mnie najbardziej nurtuje na ta chwile

PS. Czy mozna w tym watku zadawac pytania odnosnie sprzetu warsztaowego?
Tak. Ale na destylacji się nie znam
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2013, 21:36   #18
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

Szparag szybszy niz blyskawica!

Dzieki
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2013, 21:52   #19
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cynciu, jak już zajrzałeś to pisz o amelinium
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2013, 23:00   #20
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Kolejna porada szparaga :

Podpinamy dodatkowe wyposażenie. Czyli, gniazda, volto-mierze, olejarki, manetki, nawigacje i inne takie.
Zasada nr 1, jak najmniej ingerencji w oryginalną wiązkę !!!
Zasada nr 2, najlepiej by wszystko działało po przekręceniu kluczyka i taką metodą się zajmiemy, inna jest według mnie zła i już .

Zgodnie z zasadą nr 1 musimy zbudować całą instalację od podstaw.
Nasza instalacja będzie się składać z trzech przewodów , bezpiecznika i przekaźnika. Zamiast budować możemy kupić gotową która występuje jako dodatek do de-facto fajnego gniazda zapalniczki, dostępna jest w sieci sklepów zaopatrywanych przez firmy: Olek Motocykle, lub Inter Motors, nasi PID-owcy też zapewne mają to w ofercie.
Jeśli nie chcemy kupować możemy stworzyć taką wiązkę sami. Ma ona wyglądać następująco : plus i minus ( + zabezpieczony bezpiecznikiem w zależności od potrzeb 5-10 amper ) trafiają do przekaźnika, plus jako nasz główny zasilający akcesoria, minus jako sterowanie, po czym dalej zmierza do zasilania akcesoriów. Plus wychodzi dalej po przekaźniku na zasilanie akcesoriów, by jednak mógł wyjść musimy dostarczyć zasilanie do przekaźnika które go załączy. Przepraszam, ale staram się pisać najprościej jak potrafię.
Na schemacie ma to wyglądać tak :

Jak ktoś ma dar do rysowania to niech zrobi ładniejszy , podmienię

Teraz najważniejsze gdzie to popodpinać.
plus i minus możemy podłączyć pod akumulator tak jak na rysunku ( kiedyś tak robiłem ), ale ostatnio zaczęły mnie bardzo irytować te dodatkowe kable na klemach i podpinam to następująco :
+ do przekaźnika rozrusznika, razem z grubym kablem który idzie wprost do akumulatora. W RD 03 i 04, nakrętka M6 w 07 i 07A śrubka M5 na imbus 4.
- do masy w 03 i 04 do wzmocnienia ramy pod bakiem zaraz obok fabrycznego podłączenia masy, w 07 i 07A do śruby M6, na klucz 8 mocującej cewkę WN tylnego cylindra.
i najważniejsze sterowanie, można je podpiąć do kabli ze stacyjki ( kiedyś tak robiłem ) ale można i lepiej, ( teraz tak robię ) do zasilania wentylatora.
Dlaczego ? Otóż jest to najmniej obciążany na co dzień układ a jak spojrzycie w schemat jest on stworzony tylko dla wentylatora. ( bodajże czarno niebieski kabel wtyczka przy ramie obok wentylatora. Przy takim podpięciu uzyskujemy dodatkowo kontrolkę wentylatora, jeśli nagle podczas jazdy zgasną nam wszystkie nasze gadgety, to najpierw sprawdzamy bezpiecznik wentylatora, inaczej sprawdzilibyśmy go dopiero jak wywali płyn, albo wskazówka wejdzie na czerwone.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania na ten temat lub coś jest nie jasne to pisać.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez szparag : 12.03.2013 o 00:26
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moskity, robale i inne... jak się chronić (poradnik) chomik Przygotowania do wyjazdów 20 10.03.2013 18:10
Woda - jak pić, aby się dobrze napić (poradnik) chomik Przygotowania do wyjazdów 33 25.02.2013 00:59
Poradnik: Jak przetrwać na pustyni Elwood Kwestie różne, ale podróżne. 10 05.06.2011 23:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.