Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.06.2008, 22:42   #21
-RaF-
 
-RaF-'s Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Żary
Posty: 24
Motocykl: Transalp XL650V
-RaF- jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 56 min 29 s
Domyślnie

Ja mam przy sobie zawsze coś z zestawu. Jak dla mnie tylko SureFire (www.surefire.com) + czołówka Petzl XP - ale ja zboczony jestem Przy włączeniu na minimalnej mocy z nakładką rozpraszającą albo czerwonym filtrem doskonale sprawdzają się jako oświetlenie namiotu (głównie L1 i E1B).

Surefire E1L (dioda luxeon), L1 (dioda cree - jak dla mnie doskonałe EDC - filmik http://pl.youtube.com/watch?v=soyj2Wgg-WI ), G2 (żarnik - filmik http://pl.youtube.com/watch?v=b-A_fH5GBKw ), 6P (żarnik zamieniony na diodę ze stajni LumensFactory - 110 lumenów - filmik http://pl.youtube.com/watch?v=qObNk8QOsMA ) i E1B Bacup (dioda cree, równie doskonałe EDC) - fotki nie zrobiłem - filmik http://pl.youtube.com/watch?v=kFyqbXQXpIo



Przy aktualnym kursie dolara - POLECAM! Wyleczcie się z MagLite'ów
__________________
"Kto uważa ludzi za stado i ciągle przed nim ucieka, ten musi liczyć się z tym, że to stado dogoni go i weźmie na rogi" /Nietzsche/

A niech mnie chuje biorą na rogi, ja ich pierdole! .™ :>

Ostatnio edytowane przez -RaF- : 23.06.2008 o 22:46
-RaF- jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2008, 09:37   #22
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chomik Zobacz post
Tylko uważaj Franek, bo od zabawy ogniem podobno się sika w nocy....w śpiwór.... a z sikaniem jak wiemy to u Cię tak se....
Nie w śpiwór. Jaki mi się chce lać to otwieram ino wejscie. Jako ze ptak duży i ciśnienie - to też to to wystarcza. Zdarzyło się jednak raz że namiot był pod górkę i płyn się cofnął pod namiot. Trochę podmoczyło ,ale że na karimatce dmuchanej śpię to tragedii nie było.Bujało trochę jak na łagodnej fali i usypiało do snu
Od tamtej pory Pastor tragedię Posejdona z tego zrobił. Posejdon utonął ja nie
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 24.06.2008 o 09:39
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2008, 09:54   #23
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Posejdon utonął ja nie
Ale Posejdon nie walił szczynami do końca wakacji
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2008, 10:06   #24
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pastor Zobacz post
Ale Posejdon nie walił szczynami do końca wakacji
Pastorku kochany, moje szczyny zmyłem na drugi dzień, natomiast robale z Twoich butów miały pożywkę i w następny sezonie.
Buziaki i pozdrowienia od krówki która spotkałem wczoraj .Opowiadałem je trochę o Twojej Beemie Kazała pozdrowić Ciebie i Twój motocykl.
Jakby co to jest do Twojej dyspozycji. Mówiła ,ze robi wszystko. Nie sprawdzałem
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg av-22013.jpg (2.6 KB, 118 wyświetleń)
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 24.06.2008 o 10:14
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2008, 10:57   #25
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

miałem petzla i parę innych - oczywiście zgubiłem, zostawiłem i powiem tak; nie ma sensu kupować czegoś droższego niż 40 PLN - więc patrz chińszczyzna. na diodach 3 lub wiecej ale bez przesady 5 to max i nie ma co przesadzać. Wydajne to jest jhak cholera ostatnio w górach na czołówce całą noc chodziłem z zapasem trzech małych paluszków i ... było to rok temu a paluszki zapasowe wsadziłem do piltów w odmu
Czołówka jest naprawdę cool bo i czytać możesz i zaglądać gdzieś, a w namiocie zawsze się da jakoś zaczepić ...
czołówki sa OK tylko musisz sprawdzić jaki platik, czy są uszczelki, i czy nie ma za dużych udziwnień ... Swoją ostatnią kupiłem w OBI
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2008, 12:44   #26
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 40 s
Domyślnie

Mam dwie czołówki Petzla, jedną, starą 3 diody, ułamałem gdzieś mocowanie paska, pękła mi obudowa. W drugiej, takiej z jedną, zajebistą żarówką (Tikka chyba) nic się niedobrego nie dzieje. Kupiłem jak zaczynałem łazić po dziurach, na dole musisz mieć podwójne, niezawodne światło. I dlatego płacisz tyle kasy za Petzla, bo nie chcesz w worku jaskiniowym nosić 4 czołówek i kartonu baterii. A na moto możesz sobie coś dorzucić, poza tym ktoś Ci pomoże. A na dole jest kiepsko jak zgaśnie światło. I chyba dlatego takie drogie są zabawki Petzla.
Chyba głupoty piszę ale kaca giganta mam.
pozdr,
laska
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2008, 13:02   #27
-RaF-
 
-RaF-'s Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Żary
Posty: 24
Motocykl: Transalp XL650V
-RaF- jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 56 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał laska Zobacz post
Mam dwie czołówki Petzla, jedną, starą 3 diody, ułamałem gdzieś mocowanie paska, pękła mi obudowa. W drugiej, takiej z jedną, zajebistą żarówką (Tikka chyba) nic się niedobrego nie dzieje. Kupiłem jak zaczynałem łazić po dziurach, na dole musisz mieć podwójne, niezawodne światło. I dlatego płacisz tyle kasy za Petzla, bo nie chcesz w worku jaskiniowym nosić 4 czołówek i kartonu baterii. A na moto możesz sobie coś dorzucić, poza tym ktoś Ci pomoże. A na dole jest kiepsko jak zgaśnie światło. I chyba dlatego takie drogie są zabawki Petzla.
Chyba głupoty piszę ale kaca giganta mam.
pozdr,
laska
Kiedyś chlałem z Łysym, Diabłem i "laską" przy okazji łazęgowania po dziurach w speleo-chacie "Bobrów" w Wojcieszowie - może to Ty (wypad połączony był z zimowymi kąpielami w wyrobisku )

Sorki za offtopa.
__________________
"Kto uważa ludzi za stado i ciągle przed nim ucieka, ten musi liczyć się z tym, że to stado dogoni go i weźmie na rogi" /Nietzsche/

A niech mnie chuje biorą na rogi, ja ich pierdole! .™ :>
-RaF- jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2008, 13:12   #28
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał -RaF- Zobacz post
Kiedyś chlałem z Łysym, Diabłem i "laską" przy okazji łazęgowania po dziurach w speleo-chacie "Bobrów" w Wojcieszowie - może to Ty (wypad połączony był z zimowymi kąpielami w wyrobisku )

Sorki za offtopa.
To nie ja. Ale może ktoś z wktj? Nie wiem dlaczego wszystkie te grotołazy tyle piją....
pozdr,
laska
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2008, 19:38   #29
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 godz 54 min 22 s
Domyślnie

a na trzezwo znajdziesz kogos kto bedzie chcial po grotach lazić?


ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2008, 20:01   #30
MrHW
 
MrHW's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Żernica prawie Gliwice
Posty: 108
Motocykl: RD07a
MrHW jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 14 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał laska Zobacz post
Nie wiem dlaczego wszystkie te grotołazy tyle piją....
1. Boją się w te dziury włazić.
2. W dziurach jest zimno.
3. Mają chu..owe czołówki i nie widzą co piją.
4. Dla zdrowotności.
MrHW jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam namiotu hero Szpej turystyczny - Produkty i Porady 254 18.11.2018 21:13
Arai XD-3 wymiana wnetrza na wieksze??? wrubel Inne tematy 0 08.02.2012 16:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.