Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.10.2020, 15:40   #21
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 49 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jabolos Zobacz post
Siwy niestety nowoczesne silniki z bezpośrednim wtryskiem, często z głowicami i zaworami jak z plasteliny nie są przystosowane do zasilania lpg. A jak już można instalację założyć to koszt jest nieopłacalny.
To wiem ale mimo wszystko na drogach większość benzyniaków to te nadające się do lpg. Mimo to jak jest kolejka na stacji to właśnie przy lpg bo najczęściej na 8 dystrybutorów 1 z gazem. Na węgrzech np czy sąsiednich krajach coraz trudniej o stację z gazem a te co są to widać że swoje lata już mają.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 15:47   #22
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Jak jest czas ładowania ,jaka ładowarka i jakiej mocy masz przyłącze el. do domu ?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 15:48   #23
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie ID.3 1st

Wszystkie niemieckie auta z automatycxnym rozpoznawaniem znaków i ograniczeń czy super luksusowe czy podstawowe maja ten sam feler, że w Polsce rozpoznają do dupy i ciągle wprowadzają w błąd, Pertyno tym z kilkanaście razy wspominał.
Mój tylko pokazuje i nie wiesza na pasach
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 16:16   #24
honda_honda

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 501
Motocykl: nie mam AT jeszcze
honda_honda jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 22 godz 25 min 48 s
Domyślnie

Może zostawmy opis i uwagi eksploatacyjne twórcy wątku a dyskusje na temat "wyższości Świąt Wiekiejnocy nad..." lepiej wydzielić w osobny temat
honda_honda jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 19:17   #25
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,791
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 21 min 13 s
Domyślnie

Nieważne co piszą, ważne, że piszą, ja nie mam z tym problemu może sam się czegoś dowiem. Dziś wymyśliłem sobie jazdę do Kielc, bo zrobiłem papiery do WFOŚ i może bym trochę kasy przygarnął za tą pompę, wentylację oraz łącze elektroenergetyczne, cokolwiek to ostatnie znaczy. Powoli próbuję ogarnąć ten system, ale lepiej będzie chyba jak zrobią upgrade co mamy obiecane na 2021 styczeń. Może wtedy zacznie działać prawidłowo i poprawnie. Jest dużo gadżetów a ja oczywiście nie przeczytałem instrukcji. Rozpoznaniem w boju próbuję dojść do ładu z adaptacyjnym tempomatem, nawet działa tylko nie wiem jeszcze dlaczego. System jak napisano, rozpoznaje znaki ale wystarczy tylko przytrzymać go na pedale przyspieszenia i można jechać, nie hamuje wbrew naszej woli, choć się stara. To nie tak że bez trybu online nie da się jechać, wsiadając do auta mamy wybór, offline czy online, ja daję online. Znalazłem przycisk na kierownicy po którego włączenie powoduje że możemy gadać z autem, ale nie jest do do końca funkcja sprawna. Nie udało mi się wypowiedzieć prawidłowo, prowadź do Kielce, zrozumiał a w zasadzie zrozumiała bo to kobieta była, całkiem inne rzeczy, jedynie wiedziała że mi chodzi o nawigację. Podczas rozmowy gdy wypowiadała swoją odpowiedź, wyświetla się dyskretne białe podświetlenie w rytm wypowiadanych zdań, taka personifikacja. Fajnym bajerem jest ledowe podświetlenie które gdy mamy skręcić to pokazuje nam kierunek w ładnym niebieskim. Próba zadzwonienia do Beatka, przeważnie kończyła się propozycją wybrania numeru do „metalowa kratka” po czym pada propozycja czy ma wybrać i mogę odpowiedzieć tak lub nie, no to mówię nie i mnie łączy. Babka często się zawiesza, ale auto dalej jedzie. Gdzieś przy 80 km zasięgu włącza się komunikat, naładuj baterię, nie ma żadnych negatywnych zmian, moc pozostaje bez zmian i można wyciągnąć sok z baterii prawie do zera, ale ja na razie tego jeszcze nie zrobiłem. Zasadniczo zalecają ładowanie pomiędzy przy 20 procentach do 80 %. PO przyjeździe do domu podłączyłem do gniazdka około 17 i chyba jutro o 10.26 ma być gotowy do jazdy. Niestety nie mam jeszcze zamontowanego wallboxa i posiłkuję się normalnym gniazdkiem. Żona donosi z Krakowa że w centrum wrze, pewnie będzie więcej zachorowań, w Kielcach spokojnie tylko WFOŚ jest zamknięty dla petentów, można wrzucić do pudełka podawczego.
Napisano że ID.3 to mały wariat i taka sytuacja, wyjazd z Chmielnika, ostatnie rondo przed nami czarne BMW z indywidualną tablicą BLACK mu było przed nim jakiś suv oraz autobus. Po wyjeździe BLACK się zawahał bo coś się pojawiło na horyzoncie, nie było na co czekać po wyprzedzeniu tych dwóch stwierdziłem że i na ten niezamulający autobus wystarczy mi czasu i miejsca. Później BLACK mnie wyprzedził bo nie miałem zamiaru się ścigać i po chwili jechałem za nim przez kilka kilometrów bo przed nami jechały ciężarówki, co niestety jest normą na tej drodze.



__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 19:48   #26
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,153
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 8 godz 35 min 31 s
Domyślnie

Super opis "relacji z autem" - jak tez czesto tak mam ze instrukcja lezy nietknieta, a auto robi czynnosci rozne, niekoniecznie te o ktore mi chodzilo (a jeszcze swojego elektryka nie mialem.

Pisz prosze dalej, bardzo jestem ciekawy odczuc po paru tygodniach jazdy - ja zawsze po testach roznymi elektrykami bylem zachwycony, ale to byly jazdy tylko po kilka godzin.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 20:46   #27
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 831
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 15 godz 40 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jabolos Zobacz post
Natomiast samochody wodorowe to technologia znana od lat - BMW pokazało wodorową 7-kę około 2000 roku. Teoretycznie każdy silnik spalinowy można przystosować do zasilania wodorem jak ma to miejsce z lpg.. Fakt wodór bardzo wybuchowe paliwo, ale to samo mówiono kiedyś o lpg..
Porównywanie LPG i wodoru jest bardzo wielkim skrótem myślowym
To tak jak powietrze atmosferyczne i tlen
A co do BMW to czy ono spalało wodór ? czy miało ogniwo wodorowe ?
next22 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 21:05   #28
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Toyota ma w ofercie jednego wodorowca: Mirai. Kosztuje powyzej 200 tys. Nie ma silnika spalinowego, ale jak ktos wspomnial ogniwa paliwowe pozyskujace energie elektryczna z reakcji wodoru z tlenem.

Mialem okazje rozmawiac z czlowiekiem z Toyoty w Polsce. Mirai sprzedal sie w ilosci... 1 egzemplarza w PL. I jest wlasnoscia jednego z dealerow jako "showcar". Najwiekszym problemem jest calkowity brak stacji tankowania, sa tylko planowane. Wspomniany Mirai jezdzi tankowac na najblizsza stacje, w Niemczech.

Rowniez jestem za wodorem, bo postep w elektrykach jest delikatnie mowiac "pelzajacy" Ale do upowszechnienia wodoru jestesmy jeszcze dalej niz do upowszechnienia elektrykow.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 21:13   #29
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

wiadomo, że wodór w ogniwie paliwowym moze mieć sens większy, niż kosztowne i ciężkie baterie. Mirai daje rade, poza tym, że stacji malo a wodor swoje kosztuje, ALE:
wodor ma głęboki sens, jako swego rodzaju akumulator energii dla ogniw elektrycznych. No bo jeśli będziemy przy farmie fotowoltaicznej stawiali prosty jak rozum posła Suskiego generator wodoru, to mamy w dupie bilansowanie energii... jak swieci, to produkujemy wodor i go zbieramy.

No dobra, sprezanie wodoru nie jest ani proste, ani tanie. ale wierzę w Chińczyków

A spalanie wodoru w silniku tłokowym ma mały sens, niby emisji co2 nie ma, ale 50% wydajność silnika plus jego skomplikowanie i duże koszty eksploatacji to taka sama przyszłość, jak hybrydy. Na chwilę, na upartego, może być.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 21:21   #30
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,755
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 39 min 46 s
Domyślnie

Consi, gratuluje zakupu i ciekawy jestem wniosków, a bardziej kosztów eksploatacji.

Nikt nie odpowiedział mi do dziś pytania. Skąd wezmiemy prąd do aut elektrycznych w styczniowy, bezwietrzny pochmurny dzień/tydzien/miesiac
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.