Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.03.2021, 08:11   #241
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Jakiś czas temu dostaliśmy ostateczną wersje oprogramowania, w światku ID.3 nazywają ją 2.1. Podobno od tego momentu relacje z samochodem mają być całkiem inne. Z ciekawostek to auto ma w końcu działające połączenie bezprzewodowe pomiędzy systemem multimedialnym a telefonem, jednym słowem działa Apple CarPlay i android auto. Przyznam że dużo oczekiwałem po tej zmianie ale jestem trochę rozczarowany. Bo fakt wyświetlania aplikacji z telefonu na ekranie radia nie wniósł wiele poza nowymi drobnymi kłopotami. Muszę się uczyć od nowa rutyny postępowania. Fajnie że mogę sobie wyświetlić waze ale ten program nie do końca jest zintegrowany z oprogramowaniem samochodu, podobnie jak Google maps. Aplikacja pojawia się na dużym ekranie ale już nie ma jej na małym co powoduje że nie ma możliwości przewidywania prędkości i dostosowywania się do warunków na drodze. Działa to tylko w przypadku Apple maps a tych praktycznie nigdy nie używałem i już wiem że nie potrafią dostosować prędkości do rond i skrętów w niektóre boczne drogi, a fabryczna nawigacja potrafi. Dodatkowo aby CarPlay działają trzeba mieć włączoną Siri a zasadniczo nie korzystam z tego rodzaju asystentów, pozostają one dla mnie, przynajmniej na dzień dzisiejszy, ciekawostką która co najwyżej można się pochwalić przed współpasażerami. Spróbujcie wyrazić swoją chęć jazdy do Mielec, musicie wiedzieć jak to powiedzieć po angielsku, zresztą ta kobieta z ID.3 nie jest w tym lepsza. Można też spróbować odczytać wiadomość SMS lub maila i spróbować ją zrozumieć. Najważniejszym dla mnie jest fakt że podobno w tym momencie mamy aktualizacje OTA, co likwiduje konieczność wizyt w serwisie, ale zobaczymy jak to będzie działać. Jeszcze można połączyć się z wi-fi, na pokładzie mamy e-sim który działa ale gdybyśmy chcieli sobie zrobić internet pokładowy to musimy kupić dane, a te są tylko z jednej firmy, zagranicznej firmy. Można sobie zrobić hot-spota z telefonu ale integracja z autem nie działa tak jakbym się tego spodziewał. Może kiedyś będzie można zastąpić tego e-sima własnym ale na razie działa to w ten sposób. Co ciekawe inne funkcje typu nawigacja działają i nie krzyczą głośno, kończy ci się pakiet, kup dane. Wygląda na to że w kontrakcie jest ustawiony jakiś bazowy przydział na obsługę połączeń z serwerami VW, SOS i map albo czegoś tam jeszcze, bo teraz ekran powitalny oprócz opcji offline online ma jeszcze klawisz o RODO. No ale rodo jest dla mie czymś czego staram się nie zauważać.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2021, 10:03   #242
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 22 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Fajnie że mogę sobie wyświetlić waze ale ten program nie do końca jest zintegrowany z oprogramowaniem samochodu, podobnie jak Google maps. Aplikacja pojawia się na dużym ekranie ale już nie ma jej na małym co powoduje że nie ma możliwości przewidywania prędkości i dostosowywania się do warunków na drodze.
Gdzieś na jakimś forum w UK widziałem, że od wersji softu 2.1 Google Maps wyświetla się na obu wyświetlaczach i jest zintegrowane z ACC samochodu. No chyba że piszesz powyżej o Waze, ale Waze to nie jest oryginalny program Google'a więc pewnie nie ma 100% kompatybilności.

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Dodatkowo aby CarPlay działają trzeba mieć włączoną Siri a zasadniczo nie korzystam z tego rodzaju asystentów, pozostają one dla mnie, przynajmniej na dzień dzisiejszy, ciekawostką która co najwyżej można się pochwalić przed współpasażerami. Spróbujcie wyrazić swoją chęć jazdy do Mielec, musicie wiedzieć jak to powiedzieć po angielsku, zresztą ta kobieta z ID.3 nie jest w tym lepsza. Można też spróbować odczytać wiadomość SMS lub maila i spróbować ją zrozumieć.
Praktycznie cały czas używam Android Auto w Tiguanie i działa to idealnie bez włączonego Asystenta Google na fonie. Naciskam przycisk na kierownicy i mówię np "Navigate to Tesco Bursledon" i Google Maps wskazuje to co chcę. Na palcach jednej reki mogę policzyć sytuację kiedy wpisywałem lokalizację celu dojazdu ręcznie z ekranu infotainment. Muszę jednak dodać że telefon mam ustawiony na język angielski nie polski.
Więc mam wrażenie, że albo dane na temat Polski są ubogie, albo spolszczenie tego całego interfejsu głosowego nie zostało zrobione na najwyższym poziomie. Na pewno będę z tej funkcji korzystał jak mi dowiozą mojego ID.3 więc dam znać co i jak.


Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Jeszcze można połączyć się z wi-fi, na pokładzie mamy e-sim który działa ale gdybyśmy chcieli sobie zrobić internet pokładowy to musimy kupić dane, a te są tylko z jednej firmy, zagranicznej firmy. Można sobie zrobić hot-spota z telefonu ale integracja z autem nie działa tak jakbym się tego spodziewał. Może kiedyś będzie można zastąpić tego e-sima własnym ale na razie działa to w ten sposób. Co ciekawe inne funkcje typu nawigacja działają i nie krzyczą głośno, kończy ci się pakiet, kup dane. Wygląda na to że w kontrakcie jest ustawiony jakiś bazowy przydział na obsługę połączeń z serwerami VW, SOS i map albo czegoś tam jeszcze, bo teraz ekran powitalny oprócz opcji offline online ma jeszcze klawisz o RODO. No ale rodo jest dla mie czymś czego staram się nie zauważać.
E-SIM jest tylko i wyłącznie do tego aby działała aplikacja WeConnect i inne podstawowe funkcje online samochodu. Za resztę trzeba jak zauważyłes dokupić jakieś tam pakiety, które tanie nie są. Ja hotspot w Tiguanie rozwiązałem poprzez mały WIFI 4G dongle Huawei E8372 z jakąś kartą Data SIM zamontowany przy tylnej półce, który bierze zasilanie z gniazda zapalniczki w bagażniku poprzez USB. Odpalasz samochód i 10 sek potem jest niezależny hotspot i wszystko pięknie działa.





Jeśli u mnie w ID.3 to będzie działało tak jak piszesz więc przeniosę rozwiązanie Huawei z Tiguana.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2021, 10:08   #243
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 27 min 5 s
Domyślnie

Po co jest hotspot w aucie? Rozumiem że udostępniamy net komus na pokładzie kto go nie ma. Taka opcja jest dostępna z poziomu dowolnego chyba telefonu obecnie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2021, 10:37   #244
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 22 min 14 s
Domyślnie

Emek, ja podam tylko przykład Tiguana i serwisów w UK, ale podejrzewam że w ID.3 jest tego więcej.
W samochodzie jest wiele funkcji, które korzystają z hotspota:
- opcja wyświetlania pogody,
- opcja słuchania podcastów,
- opcja wskazania aktualnych ceny paliw na najbliższych stacjach,
- opcja czytania wiadomości z wybranych serwisów na ekranie infotainment,
- traffic dodatkowo jest też pobierany online (poza TMC, które jest do doopy) do nawigacji VW,
i coś tam jeszcze, ale nie pamiętam, a nie chce mi się iść do samochodu sprawdzać

Owszem samochód może korzystać z hotspota twojego telefonu, ale gwarantuje Ci, że będziesz zapominał go włączyć/wyłączyć na fonie co jakiś czas. A tak wsiadasz do samochodu i jedziesz, bo dongle samo startuje i samoczynnie się wyłącza po "zapłonie".
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2021, 10:42   #245
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 27 min 5 s
Domyślnie

Poniał. Dzięki.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2021, 10:52   #246
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Wszystko ok pod warunkiem że używasz androida, ja mam iPhone chociaż kusi mnie powrót do czystego androida. Używałem kiedyś serii Nexus ale Google lubi często porzucać swoje dzieci i jak się pojawił Pixel to odpuściłem ze względu na cen. Kupiłbym bym sobie Pixela 4 a ale nie za polską cenę, do dzisiaj próżno szukać polskiego sklepu googla. Już po sąsiedzku można 4 a w oficjalnym sklepie kupić za 350 EUR i tyle bym wydał. Można sobie ustawić hot spotami telefonie, tylko mam wrażenie że nie działa on w sposób idealny, trzeba się trochę natrudzić albo może lepszym określeniem będzie znaleźć sposób na bezproblemowe łączenie. Być może taki sposób wczoraj odkryłem, w telefonie mam włączony hot spot ciągle, ale chyba on się dezaktywuje jak jest nieużywany. Wczoraj próbując się połączyć i widząc możliwość połącżenia tylko nieaktywną, wyłączyłem i włączyłem hot spot ponownie i auto połączyło się momentalnie bez żadnych dodatkowych czynności. Zasadniczo jak nie mam połączenia wi-fi to jest tak jak napisał kolega @nabrU, nie mamy internetowego radia, pewnie jeszcze na coś innego to wpływa, ale na razie nie jest to zbyt ważne dla mnie. Myślę że trochę jeszcze zostało do odkrycia, ale mam czas.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2021, 13:41   #247
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Zainspirowany wpisami i wiadomościami zacząłem zgłębiać ustawienia ładowania w domu a w szczególności automatyzacji tego procesu. Czyli chcę wyjechać rano o 7 i bateria powinna być na 100 %, podobno YouTube mamona ten temat filmiki. Nie znalazłem ale wpadł mi w oczy inny, chyba nie jest najgorzej pomimo że się zapalają i są na baterie

consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2021, 14:57   #248
krzysiek_m
HONDZIARZ
 
krzysiek_m's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Gdynia
Posty: 368
Motocykl: RD04 / NAT
Przebieg: 50000km
krzysiek_m jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 20 godz 39 min 45 s
Domyślnie

Fajnie, że ktoś myśli o bezpieczeństwo pieszych.
Miałem kiedyś przyjemność być potrąconym nas pasach przez Focusa I. Nic się nie stało, bo auto jajowate i poleciałem górą. Od tego czasu mam mieszane uczucia jak widzę rury i linki na terenowych autach .
__________________
stary nick: soulsick
krzysiek_m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2021, 15:42   #249
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

No a ja pogrzebałem w tych ustawieniach ładowania i wygląda że to działa. Teraz jak się przyglądam obrazkowi to chyba już wiem o co chodzi z tym natychmiastowym ładowaniem, obecnie ustawione na 0-50. Gdybym przestawił na 0-80 to po podłączeniu ładowarki popłynąłby prąd aby uzupełnić do 80 %. Notabene tak sobie ustawię tą pozycję, bo tak robiłem do tej pory. Podejrzewam że o której w nocy ładowarka wystartuje aby na godzinę 7 rano było 100 % i zagrzane wnętrze. Na razie mogę tylko stwierdzić że obecnie nie ładuje a kabel jest podłączony, czyli jest szansa że to zadziała. Wcześniejszy sposób polecał na tym że wiedząc o wyjeździe należało się obudzić rano, przestawić w aplikacji na 100 % i liczyć że zadziała. Czasem nie chciało zadziałać i musiałem się pofatygować na zewnątrz i wyciągnąć oraz włożyć wtyczkę. Czasem problemem było to że aplikacja nie potrafiła przestawić na 100 % w tym wypadku trzeba w piżamie wejść do auta przestawić ładowanie na 100% i powinno działać . Ta procedura była szczególnie ważna w zimie gdy 100% było koniecznością aby pojechać i wrócić z Krakowa bez poszukiwania ładowarki.
Teraz powinno być łatwiej
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 63B7E00E-295A-4A61-AAF7-40D2DAAFB4B4.jpg (980.3 KB, 14 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2021, 16:16   #250
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

To coś dziwnego, to powinno być od razu.

Ja jak od stycznia przeszedłem na G12W (22:00-6:00), ustawiam wyjazd na 7:30 i samochód znając ilość baterii i prąd wejściowy sam się zaczyna ładować o 22:00. Kiedyś jak miałem pustą baterię i wyjazd zaplanowany na 6:00 to aby osiągnąć 100% zaczął się ładować o 21:00.
Oczywiście w weekend *odznaczam wyjazd i ładuję w dzień z PV.

Ogrzewanie też mogę włączyć z wyprzedzeniem, ale klikam w aplikację 5min przed wyjściem i mi wystarcza. Tylko że ja nie mam dogrzewania baterii, i ten czas nie musi być wydłużony do większej wydajności.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.