Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.12.2010, 22:44   #11
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 19 min 0
Domyślnie

Zgadzam się z Twoim myśleniem, choć nie brałbym odpowiedzialności za jakość usług na siebie. To że zapłacisz więcej niestety nie znaczy, że usunięcie szkody będzie sprawniejsze. Rynek OC jest regulowany i niech regulator się martwi. Ty masz prawo wybrać korzystną dla Ciebie ofertę.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2010, 22:56   #12
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Masz rację , są przepisy........ tylko co z tego skoro bardzo często się okazuje że to fikcja a rzeczywistość jest inna.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.12.2010, 05:34   #13
Wolo
 
Wolo's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 950
Motocykl: RD07a
Wolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 23 godz 55 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Jak słyszę takie teksty(...)
Dzieju, jeśli jesteś takim altruistą, rozumiem, że na wszystkie 14 pojazdów wykupiłeś AC, aby ewentualny sprawca kolizji nie musiał pokrywać szkód ze swojego OC.
Nie każdy jest tak szlachetny, większość po prostu szuka oszczędności i nie powinno Cię to dziwić.

Pozdrawiam
Wolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.12.2010, 08:24   #14
JarekAT
Centralny Jarek
 
JarekAT's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2,215
Motocykl: RD07, RD07a, RD07a, LC8, LC4, DRZ, K100, XL600LM
JarekAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 2 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Napisał JarekAT Zobacz post
OC ty musisz mieć a z wyciągnięciem od nich kasy już się martwi ten w którego przywalisz

Jak słyszę takie teksty to życzę takiej osobie aby znalazła się w sytuacji poszkodowanego i trafiła na sprawcę posiadającego tanie, lipne ubezpieczenie..... no a potem ciuciubabki z odebraniem odszkodowania.

Prawie wszystkie z posiadanych 14 pojazdów ubezpieczałem w PZU , owszem bywają ciut drożsi ale za to jestem spokojny że ewentualnemu poszkodowanemu wypłacą z OC tyle że będzie zadowolony.
Tyle w temacie z mojej strony , życzę aby nikt Wam nie uszkodził pojazdu pseudo ubezpieczeniem.

To jesteś bardzo zawistny jak komuś tak życzysz.
Prawo rynku jest takie, że kupujesz taniej a nie drożej jak możesz.
Jeśli firma istnieje na polskim rynku i legalnie wystawia polisy OC to może ja jako konsument mam dokładać żebyś się lepiej poczuł

PZU pewnie ma z 300% więcej numerów z zaniżeniami i odmowami wypłat także sam sobie życzysz takiej sytuacji.
Jak życzę tobie bezproblemowego załatwienia w którejkolwiek z firm.
JarekAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.12.2010, 08:38   #15
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JarekAT Zobacz post
To jesteś bardzo zawistny jak komuś tak życzysz.
Prawo rynku jest takie, że kupujesz taniej a nie drożej jak możesz.
Jeśli firma istnieje na polskim rynku i legalnie wystawia polisy OC to może ja jako konsument mam dokładać żebyś się lepiej poczuł

PZU pewnie ma z 300% więcej numerów z zaniżeniami i odmowami wypłat także sam sobie życzysz takiej sytuacji.
Jak życzę tobie bezproblemowego załatwienia w którejkolwiek z firm.
Mylisz się nie jestem zawistny i te zyczenia były w pewnym sensie przenośnią.
Jak rownież nie zależy mi na twojej większej składce dla lepszego samopoczucia.
A na PZU póki co nie narzekam , byłem bardzo zadowolony z ich wypłat z OC.
Cóż każdy ma swój sposób na życie.
A tobie życzę jak najlepiej czyli abyś nie trafił nigdy na problemy z odzyskaniem odszkodowania.
Pozdrawiam
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.12.2010, 08:41   #16
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wolo Zobacz post
Dzieju, jeśli jesteś takim altruistą, rozumiem, że na wszystkie 14 pojazdów wykupiłeś AC, aby ewentualny sprawca kolizji nie musiał pokrywać szkód ze swojego OC.
Nie każdy jest tak szlachetny, większość po prostu szuka oszczędności i nie powinno Cię to dziwić.

Pozdrawiam
Spokojnie, AC też wykupuję , nie dziwi mnie również szukanie oszczędności bo i mi się kasa nie przelewa i też ich szukam.
Ale uważam że firmy kuszące tanimi ubezpieczeniami robiace potem problemy z wyplatami lub porządnymi naprawami powinny zniknąć z rynku.
Nie kwestionuję istnienia konkurencji i zasadności firm tańszych ale pod warunkiem uczciwego postepowania podczas likwidacji szkody.
Mam nadzieję że teraz lepiej wyjaśnilem swoją myśl.
Ciekawe co powiesz jak np skasują ci samochodek , pójdzie na złom a ubezpieczalnia znajdzie pretekst żeby ci wypłacić tylko część wartości , życzę powodzenia w bieganiu po sądach rok może dwa a i dłużej.....znałem takie przypadki.
Jeśli , czego ci nie życzę, przebrniesz przez takie coś to wtedy proszę opisz swoje wrażenia.

Generalnie w Polsce najczęściej na pierwszym miejscu stawia się tanio a gdzieś dalej dobrze.
Czy aby zawsze jest to takie właściwe i za wszelka cenę?
Chyba wystarczy wyjaśnień.
Zdrówka
__________________
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 27.12.2010 o 08:45
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.12.2010, 09:50   #17
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
(..) Ciekawe co powiesz jak np skasują ci samochodek , pójdzie na złom a ubezpieczalnia znajdzie pretekst żeby ci wypłacić tylko część wartości , życzę powodzenia w bieganiu po sądach rok może dwa a i dłużej.....znałem takie przypadki.
Problem w tym, ze PZU niewiele sie w tym temacie rozni od innych - wlasciwie mozesz przyjac za pewnik, ze beda chcieli Cie wydymac. Przyklad: niedawno odmowili wyplaty ubezpieczenia jakiemus statkowi - ubezpieczonemu u nich od WIELU lat.
Niestety, im wieksza kasa wchodzi w gre, tym coraz trudniej od TU wydusic co Ci sie nalezy.. jest bez znaczenia, jak to TU sie nazywa.
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.12.2010, 10:00   #18
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Wszystko się zgadza nie twierdzę że np PZU jest zawsze idealne a moje wypowiedzi tyczyły się od początku uprzedzenia do tych ubezpieczalni których myślą przewodnią jest krętactwo najczęściej połączone z tanimi składkami ( w celu zachęcenia klienta).
Oczywiście jak odszkodowanie ma wynieść ze 2-3 tyszł to zrobią to szybko ale jak parę mln to mogą szukać haczyków.
Temat złożony i każdy ma inne doświadczenia.
Jako że Nowy Rok blisko życzę wszystkim ( sobie też przy okazji) niskich składek i wypłacalnych ubezpieczalni.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.12.2010, 10:23   #19
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Wszystko się zgadza nie twierdzę że np PZU jest zawsze idealne a moje wypowiedzi tyczyły się od początku uprzedzenia do tych ubezpieczalni których myślą przewodnią jest krętactwo najczęściej połączone z tanimi składkami ( w celu zachęcenia klienta).
Dzieju, wszyscy kreca. Po prostu taka maja metode - jak najmniej wyplacac, na chama kombinujac. To poszkodowany musi kopac sie z koniem, wiec w sumie nie jest glupie szukanie takiego, ktory z Ciebie zedrze najmniej na skladce, skoro potem i tak bedzie (=moze byc) kopanina
Ja bym zwracal uwage na jedno: czy gdzies tam w umowie nie jest napisane, ze TU odpowiada do jakiejs konkretnej (i NISKIEJ) kwoty. I wybieralbym takie, ktore ma te sume jak najwyzsza - patrzac na cene skladki za ten luksus.

BTW: Coby bylo tematycznie - ja mam 2 auta w HDI ubezpieczone, za kazde w pazdzierniku zaplacilem nie wiecej niz 600 zl skladki (duze pojemnosci, MB, znizki maksymalne). Mojemu koledze 'ubezpieczycielowi' wyszlo, ze tak bedzie najkorzystniej.

Cytat:
Jako że Nowy Rok blisko życzę wszystkim ( sobie też przy okazji) niskich składek i wypłacalnych ubezpieczalni.
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.12.2010, 10:50   #20
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Samochody od lat ciągnę w HDI. Jak do tej pory mi wychodziło najtaniej. W lutym to zweryfikuję. Za to odkryłem teraz błędne wyliczenie składki (porównując z drugą polisą na bardzo podobnych warunkach) i nie chcą mi tego naprostować, tłumacząc się jakimiś zmianami, systemem itp. Muszę ich przycisnąć, bo to prawie 100zeta da mnie być powinno.

Jednego motóra miałem w PZU (faktycznie najtaniej, ale ostatnio coś NNW powariowało i jest droższe niż OC ), a Afrykę mam w Uniqa (tak już kupiłem i chyba nie będę zmieniał narazie, bo jest tylko minimalnie droższe, za to NNW mają całkiem sensowne i tanie - wersja tylko na kierowcę).

Co do decyzji , którą firmę wybrać...jakoś nie mam zamiaru być takim altruistą, żeby robić dobrze innym za własną, nie małą kasę. Co z tego, że ja wybiorę najlepszą firmę dla INNYCH, jak i tak sam trafię na najgorszego możliwego ubezpieczyciela. To powinno być odgórnie regulowane, bo tak naprawdę to i tak nie bardzo mam możliwość sprawdzić jakość ubezpieczalni (o ile nie przerabiałem tego na własnej D...).
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.