Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.07.2017, 21:57   #11
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,389
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 22 godz 52 min 10 s
Domyślnie

IMG_8421.jpg

A flagę wisząca po prawej stronie często daje się zauważyć na UA?
Pytam latających po tych terenach?
Jak z podejściem do nas - Polaków?
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2017, 22:16   #12
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,362
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 8 godz 27 min 2 s
Domyślnie

Dostajesz zawsze to co dajesz. Ja prawie zawsze spotykam się z serdecznością na Ukrainie (pozdrowienia dla Młodziana z baru w Ilzie ). A flagi...., różne symbole występują tam w przyrodzie. Jeżeli zamierzasz brnąć z Autochtonami w wątki historyczne - to sobie odpuść.
zdrowia
__________________
keep it simple
strobus1 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2017, 22:26   #13
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,389
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 22 godz 52 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał strobus1 Zobacz post
Dostajesz zawsze to co dajesz. Ja prawie zawsze spotykam się z serdecznością na Ukrainie (pozdrowienia dla Młodziana z baru w Ilzie ). A flagi...., różne symbole występują tam w przyrodzie. Jeżeli zamierzasz brnąć z Autochtonami w wątki historyczne - to sobie odpuść.
zdrowia
Nie zawsze dostajesz to, co dajesz. A wiem to z autopsji i miejsca, w którym mieszkam.
Nie powiedziałem także, że z założenia wszyscy są źli. Pytam po prostu o podejście do Polaków i czy czasem da się odczuć jakieś animozje?
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2017, 23:59   #14
wojtekm72
 
wojtekm72's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lubaczów
Posty: 926
Motocykl: RD07A, XR 400
Galeria: Zdjęcia
wojtekm72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 8 godz 49 min 0
Domyślnie

Owszem .lepiej tam nie jedź
W Uni ciapaci są milsi
__________________
Jeśli Cię nie szanują, niech się Ciebie boją.
wojtekm72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2017, 09:22   #15
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 35 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekm72 Zobacz post
Owszem .lepiej tam nie jedź
W Uni ciapaci są milsi
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2017, 09:43   #16
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 25 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Nie zawsze dostajesz to, co dajesz. A wiem to z autopsji i miejsca, w którym mieszkam.
Nie powiedziałem także, że z założenia wszyscy są źli. Pytam po prostu o podejście do Polaków i czy czasem da się odczuć jakieś animozje?
Novy, wsiadając na moto nie interesują mnie przekonania polityczne, religijne, historyczne ludzi mieszkających tam gdzie jadę. Nie przeszkadza mi że o 6 rano imman krzyczy z wieży meczetu czy to że przed pomnikiem stalina ludzie się żegnają, to ich kraj i mogą se robić co chcą i jak chcą a Ty jesteś gościem mniej lub bardziej tam lubianym, jeśli tego nie akceptujesz z jakiś przekonań czy powodów. Zawsze możesz spróbować pojeździć offem po górach Austrii, Szwajcarii czy Niemiec, które ogólnie uważane są za cywilizowane i przyjazne kraje dla turystów .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2017, 11:54   #17
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,389
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 22 godz 52 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał strobus1 Zobacz post
Dostajesz zawsze to co dajesz. Ja prawie zawsze spotykam się z serdecznością na Ukrainie (pozdrowienia dla Młodziana z baru w Ilzie ). A flagi...., różne symbole występują tam w przyrodzie. Jeżeli zamierzasz brnąć z Autochtonami w wątki historyczne - to sobie odpuść.
zdrowia
Cytat:
Napisał wojtekm72 Zobacz post
Owszem .lepiej tam nie jedź
W Uni ciapaci są milsi
Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Novy, wsiadając na moto nie interesują mnie przekonania polityczne, religijne, historyczne ludzi mieszkających tam gdzie jadę. Nie przeszkadza mi że o 6 rano imman krzyczy z wieży meczetu czy to że przed pomnikiem stalina ludzie się żegnają, to ich kraj i mogą se robić co chcą i jak chcą a Ty jesteś gościem mniej lub bardziej tam lubianym, jeśli tego nie akceptujesz z jakiś przekonań czy powodów. Zawsze możesz spróbować pojeździć offem po górach Austrii, Szwajcarii czy Niemiec, które ogólnie uważane są za cywilizowane i przyjazne kraje dla turystów .
Czy naprawdę nikt nie zrozumiał o co pytam? Czy może niezbyt jasno się wysłowiłem?
Wierzcie mi, że robię tak, jak napisał Strobus1 i również jak Ty Adaggio - jestem ponad podziałami - jakimikolwiek! To, że ktoś uważa coś w swoim kraju to jego sprawa i jego tęsknota za tym co było i miejmy nadzieję, że nie wróci. Staram się zawsze asymilować i nie krytykować niczego otwarcie, a przede wszystkim rządu, jego polityki, religii, klubów sportowych jak i zachowania rdzennych mieszkańców choćby mi przeszkadzały. Jestem gościem i doskonale sobie z tego zdaję sprawę.
I dlatego na przykład zdziwiła mnie wypowiedź Wojtkam72, który chciał mi cynicznie dogryźć o miłości ciapatych - kolego, to nie mój kraj, nie moja polityka i nie moi goście, więc zgodnie z Twoją 'stopką' tak podchodzę do tematu
I skoro myślicie, że jestem ksenofobem to nie, nie jestem. Bo idąc za ciosem powinienem się obawiać podróży po Polsce i mieszkańców np. z Warszawy, Krakowa czy może z Poznania, bo biorąc pod uwagę np. kluby sportowe mogliby mieć inne patrzenie na to samo, co ja.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2017, 12:46   #18
Jac
 
Jac's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Słomianki
Posty: 550
Jac jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 16 godz 5 min 55 s
Domyślnie Ukraina 2017 - tuda, siuda, tuda!

Wracając zatem do pytania - nie spotkałem, nie pamietam reakcji negatywnych związanych z faktem pochodzenia z PL.
Ale spotkałem wqrw na motocyklistów zapieprzajacych przez wioski. I mam nadzieję, że lokalesi pomyślą, że to po prostu debile byli, a nie wyłącznie, że debile z PL.
Pzdr
Jac

Ostatnio edytowane przez Jac : 23.07.2017 o 12:55
Jac jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2017, 13:51   #19
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,319
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 1 godz 55 min 52 s
Thumbs up

Cytat:
Napisał Jac Zobacz post
Wracając zatem do pytania - nie spotkałem, nie pamietam reakcji negatywnych związanych z faktem pochodzenia z PL.
Ale spotkałem wqrw na motocyklistów zapieprzajacych przez wioski. I mam nadzieję, że lokalesi pomyślą, że to po prostu debile byli, a nie wyłącznie, że debile z PL.
Pzdr
Jac


Pozdr
rr
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2017, 19:33   #20
wojtekm72
 
wojtekm72's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lubaczów
Posty: 926
Motocykl: RD07A, XR 400
Galeria: Zdjęcia
wojtekm72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 8 godz 49 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Czy naprawdę nikt nie zrozumiał o co pytam? Czy może niezbyt jasno się wysłowiłem?
Wierzcie mi, że robię tak, jak napisał Strobus1 i również jak Ty Adaggio - jestem ponad podziałami - jakimikolwiek! To, że ktoś uważa coś w swoim kraju to jego sprawa i jego tęsknota za tym co było i miejmy nadzieję, że nie wróci. Staram się zawsze asymilować i nie krytykować niczego otwarcie, a przede wszystkim rządu, jego polityki, religii, klubów sportowych jak i zachowania rdzennych mieszkańców choćby mi przeszkadzały. Jestem gościem i doskonale sobie z tego zdaję sprawę.
I dlatego na przykład zdziwiła mnie wypowiedź Wojtkam72, który chciał mi cynicznie dogryźć o miłości ciapatych - kolego, to nie mój kraj, nie moja polityka i nie moi goście, więc zgodnie z Twoją 'stopką' tak podchodzę do tematu
I skoro myślicie, że jestem ksenofobem to nie, nie jestem. Bo idąc za ciosem powinienem się obawiać podróży po Polsce i mieszkańców np. z Warszawy, Krakowa czy może z Poznania, bo biorąc pod uwagę np. kluby sportowe mogliby mieć inne patrzenie na to samo, co ja.
Nikt Ci nie chce dogryźć.
Nie obrażaj się.
Siadaj i jedź.
Nie ma sie czego bać.
Ale nie dziw się komentarzom na forum gdzie wyzwania to codzienność.
Czego oczekiwaleś pytając się o flagę UPA. Na miłiść boską. Odstaw politykę i w drogę
__________________
Jeśli Cię nie szanują, niech się Ciebie boją.
wojtekm72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Iran trip 2017 - start 12.05.2017. Emek Przygotowania do wyjazdów 137 14.06.2017 16:13
Enduro Pohulanka 29.04.2017 - 01.05.2017 wojtekm72 Imprezy forum AT i zloty ogólne 53 28.05.2017 22:49
Ukraina . Rumunia 08,05-18,05,2017 sarmata39 Umawianie i propozycje wyjazdów 13 01.05.2017 19:39
Ukraina, Rumunia, Mołdawia 12-24.06.2017 assur71 Umawianie i propozycje wyjazdów 2 12.04.2017 18:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.