Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ chlodzenia

Układ chlodzenia Montaż i demontaż elementów układu chłodzenia: termostat, pompa wodna, wiatraki, chłodnice, prowadzenie przewodów

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.03.2011, 11:24   #1
mrdracul
 
mrdracul's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 110
Motocykl: RD07a
Przebieg: 100.000
Galeria: Zdjęcia
mrdracul jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 20 min 40 s
Domyślnie Renowacja chłodnic.

Czołem.
Ma ktoś doświadczenia z czyszczeniem i odmalowywaniem chłodnic (także olejowej)? Rozprułem Sacharę na części i trzeba to jakoś odświeżyć.
Zdjęcia z rozbiórki (chłodnic nie widać):
https://picasaweb.google.com/zawisza...aRegenaracjon#
mrdracul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2011, 11:55   #2
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 46 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mrdracul Zobacz post
Czołem.
Ma ktoś doświadczenia z czyszczeniem i odmalowywaniem chłodnic (także olejowej)? Rozprułem Sacharę na części i trzeba to jakoś odświeżyć.
Zdjęcia z rozbiórki (chłodnic nie widać):
https://picasaweb.google.com/zawisza...aRegenaracjon#
Najlepiej wyszkiełkować i anodować. Jak jesteś zainteresowny to wal na .
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2011, 11:01   #3
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Podłącze się do tematu. Mam już drugi motocykl w którym chłodnica zaklejona jest smołą. Zna ktoś jakiś nieniszczący sposob zeby to usunac? Jak to jest z tym szkielkowaniem czy usuwa ono tylko lakier czy rowniez delikatnie rusza aluminium. Jest szansa ze jakas podkorodowana chlodnica zrobi sie w trakcie szkielkowania dziurawa. A jezeli zrobi sie jakas dziurka to znacie jakies metody na pozbycie sie takiej dziurki?
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2011, 11:24   #4
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 46 min 12 s
Domyślnie

Szkiełkowanie nie zniszczy chłodnicy, to nie jest ostre ścierniwo tylko bardzo drobne kuleczki szklane. Nie zbiera warstwy aluminium, wręcz przeciwnie, "ubija" ją, prze co staje się wytrzymalsza.
Niestety jak masz smołę, to trzeba ja najpierw usunąć chemicznie. Kuleczki są za lekkie i zamiast zebrać smołę to się do niej przykleją.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2011, 11:37   #5
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

kilka lat temu chłodnice oblepioną smolą po tym jak nasi ukochani polscy drogowcy na wschodzie polski, położyli nowy asfalt latem. Nawet nie posypali go tłuczniem tak wiec chłodnica od Suzuki DL 650 była pokryta w ok 50%. Zdemontowałem włożyłem do wiadra wypełnionego mieszanka benzyny i ropy na 2 godziny , potem spłukałem wodą i wygladala jak nówka. Co do szkiełkowania to nie ma doświadczenia ale to co pisze Lepi wydaje się sensowne
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2011, 14:44   #6
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ze szkiełkowaniem to Panowie trzeba troszke ostrożnie - mniej wiecej jak przy myciu karcherem. Jesli masz mozliwośc pogadac z operatorem to niech ustawi nie więcej jak ze 3-3,5 bar na urządzeniu ciśnieniowym lub max 4,5-5 na inżektorowym. Trzymac dysze dośc daleko i obserwowowac co się będzie działo. Kiedy jeszcze się w to bawiłem udało mi się uszkodzić chłodnicę - pozaginałem po prostu lamelki strumieniem
Przestrzelenie materiału też jest możliwe, ale musiałby być już naprawde mocno strawiony. Szkiełkowanie ma jeszcze ta dziwną cechę że bardzo wygina i odkształca blaszane elementy zwłaszcza z alu. W chłodnicy akurat to nie grozi, bo to zamknięta i sztywna struktura.
koniecznie tez nalezy BARDZO dobrze zabezpieczyć chłodnice przed dostaniem się pyłu do środka, a przed zamontowaniem dokładnie wypłukać. Pył szklany jest zajebiście agresywny dla częsci ruchomych (pompa).
Jeszcze jedna rzecz - tak jak Lepi pisał szkiełkowanie to dobra obróbka pod np. anodowanie. Ale nie pod jakikolwiek lakier! Mikrokulki sa idealnie gładkie więc po odbiciu zostawiają kratery o idealnie gładkim dnie. Obrabia sie w ten sposób urządzenia dla przemysłu spozywczego i np narzędzia chirurgiczne. Przywieralność zanieczyszczeń do takich powierzchni jest słabsza niż do polerki Niestety przywieralność powłok lakierniczych także.. Więc jak Drakul chcesz ta chłodnice malować to odpuść szkiełkowanie, albo poproś o obróbkę strumieniowo ścierną nieobtapianym granulatem szklanym - sugeruję frakcję 50-450. Tylko wątpie czy znajdziesz chętnego magika, bo to dziadostwo błyskawiczne zuzywa urządzenia i zgadzaja się tylko ci którzy o tym nie wiedzą

Tak to.
Zdrowia
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2011, 16:22   #7
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 46 min 12 s
Domyślnie

Zgadzam się Pastorze. Niemniej wszystkie motocykle myję karcherem a chłodnice szczególnie dokładnie. Nigdy nic mi się nie zagięło. Jak zawsze wszystko trzeba z głowa.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2011, 19:53   #8
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Panowie a jak pod lakierowanie to czym jeszcze mozna wyczyscic dobrze chlodnice. Oprócz tego granulatu szklanego oczywiscie bo rozumie ze znalezienie chetnego do wykonania graniczy z cudem.
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2011, 22:22   #9
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

Kup se Pan pizdolet do piaskowania + granulat i samemu zadzialaj.
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2011, 23:01   #10
rosjak
 
rosjak's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Poznań
Posty: 10
Motocykl: RD07a
rosjak jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 19 godz 24 min 31 s
Domyślnie

Witam. Mam też plan aby zakonserwować chłodnice bo lakier na dole miejscami odpada. Jednak myślałem, że zjade drobnym papierem to co odpada, reszte zmatowie, podkład, lakier i cześć. A tu widzę, że poważnie podchodzicie tematu. Czy naprawdę konieczna jest taka zabawa
Pozdrawiam
rosjak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Osłony chłodnic? majki Wszystko dla Afryki 201 27.11.2013 12:06
małe porównanie chłodnic pałeł Układ chlodzenia 3 10.08.2009 23:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.