Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.03.2022, 21:14   #341
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JaTomek Zobacz post
Być może. U mnie pokazuje napięcie ładowania i na 14,4V kończy. Mam taką czerwoną z wyświetlaczem z niebieskim podświetleniem.
To jest starsza z Lidla, nowe mają pomarańczowe podświetlenie. Starsza także kończyła mi chyba na ponad 14v. Ta nowsza która mam obecnie jakoś 13,5 chyba kończyła ale tylko ze dwa razy jej użyłem. Tak czy inaczej - aku dobrze trzyma więc jakiejś lipy nie odnotowuje. 12.8 to coś nie teges, to taki środek ładowania jeszcze.

Po takim naładowaniu przy włączeniu zapłonu ze światłami mijania aku ma około 12,4. Bez obciążenia nie sprawdzałem.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2022, 21:14   #342
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 610
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 14 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał maciekrom Zobacz post
Powiedzcie mi czy jak kupię CTEK CT5 POWERSPORT to będę nim mógł ładować również aku do aut 50-70 Ah? Zdaję sobie sprawę, że to dłużej potrwa zanim naładuje do pełna ale czy ten malutki prostownik da sobie radę bo jest przeznaczony do max 25Ah. Obecnie auta i motocykle ładuję Lidlowym ale z racji CRF1100 potrzebuję coś do LipoFe4
Najpierw to przeczytaj instrukcję tego aku bo ja mam również LipoFe i zgodnie z wymaganiami prosty prostownik wystarczy.
Generalnie to się przyjmuje, że 10% pojemności aku to prąd, którym 10 godzin będziesz ładował baterię. Każdy naładuje tylko dłużej.

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
To jest starsza z Lidla, nowe mają pomarańczowe podświetlenie. Starsza także kończyła mi chyba na ponad 14v. Ta nowsza która mam obecnie jakoś 13,5 chyba kończyła ale tylko ze dwa razy jej użyłem. Tak czy inaczej - aku dobrze trzyma więc jakiejś lipy nie odnotowuje. 12.8 to coś nie teges, to taki środek ładowania jeszcze.

Po takim naładowaniu przy włączeniu zapłonu ze światłami mijania aku ma około 12,4. Bez obciążenia nie sprawdzałem.
Najstarsza jest chyba szara Muszę ojca zapytać bo taką ma. Ładowanie powinno się kończyć na 14.4V. Przeczytałbym instrukcję obsługi w tym temacie i reklamował. Jak będę ładował to zrobię zdjęcia ale napewno moja kończy na 14,4V.

Ostatnio edytowane przez Novy : 05.03.2022 o 17:19 Powód: Połączenie postów
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2022, 21:42   #343
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Tak, najstarsze były szare, albo szaro niebieskie. To ja w tej najnowszej (poprzednia dałem koledze) sprawdzę zatem jak to jest z zakończeniem ładowania i napięciem.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2022, 21:49   #344
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Określenie samego napięcia przy zakończonym ładowaniu jest co najmniej słabym środkiem diagnostycznym
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2022, 21:55   #345
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 610
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 14 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Określenie samego napięcia przy zakończonym ładowaniu jest co najmniej słabym środkiem diagnostycznym
No tak tylko to taka chińszczyzna. Z moich obserwacji wydaje się że jako tako działa. Najpierw ładuje w miarę szybko. Jak wyświetli napięcie 14,4V to zwalnia i prawdopodobnie obniża prąd ładowania. Na YT są filmy co to specjaliści robię porównania i analizy. Jeżeli mam być szczery to za 60zł to daje radę.
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2022, 22:05   #346
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,025
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 21 godz 36 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JaTomek Zobacz post
No tak tylko to taka chińszczyzna. Z moich obserwacji wydaje się że jako tako działa. Najpierw ładuje w miarę szybko. Jak wyświetli napięcie 14,4V to zwalnia i prawdopodobnie obniża prąd ładowania. Na YT są filmy co to specjaliści robię porównania i analizy. Jeżeli mam być szczery to za 60zł to daje radę.


kolego prąd jest wynikiem!!! I = U/R to akumulator decyyduje poprzez jego stan naładowania o płynącym prądzie jeśli chcesz podnieść prąd ładowania musisz zwiększyć napięcie np do 14,8V wtedy wepchasz w niego więcej energii
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2022, 22:10   #347
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 610
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 14 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
kolego prąd jest wynikiem!!! I = U/R to akumulator decyyduje poprzez jego stan naładowania o płynącym prądzie jeśli chcesz podnieść prąd ładowania musisz zwiększyć napięcie np do 14,8V wtedy wepchasz w niego więcej energii
Jak zazwyczaj jak filip z konopi. Przeczytaj proszę 3 razy i zrozum o czym piszę. Nie ma to się ni jak do twojego wywodu.
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2022, 22:25   #348
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Ja to przyznam że nigdy przenigdy nie rozkminiałem tak tego. Prostownik z Lidla za 60zl działa, nawet jak nie idealnie to....wystarczajaco. Jak miałem słabsze aku bo postał np 3 miesiące to doładowywał i już.

A jak aku się wygotował od reglera w trampku to wymiana była i tyle.

Na pewno są dużo lepsze prostowniki niż ten lidlowy. Ale na pewno ciężko o lepszy w takiej cenie.

Dubel, wiem że to nie jest najwłaściwszy parametr ale chodziło bardziej o porównanie działania ładowarek lidlowych.

Pozdrawiam
Zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2022, 07:55   #349
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Spoko , ja nic nie neguje jeśli chodzi o cenę i jakość produktu. Ja tylko zauważam że sposób testu którym się podpieracie jest bardzo mało miarodajny .
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2022, 04:25   #350
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,355
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 33 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał JaTomek Zobacz post
Najpierw ładuje w miarę szybko. Jak wyświetli napięcie 14,4V to zwalnia i prawdopodobnie obniża prąd ładowania,
Jeśli możesz to przełączaj na tryb zimowy , wtedy powinno dojść do 14.7 V i zakończyć.
Po zakończeniu ładowania a w oczekiwaniu na 12.5 by rozpocząć ponownie nadal podaje znikomy prąd , dokładnie tyle ile stały postojowy pobór elektroniki w samochodzie.
Dzięki temu ponowny cykl włączy się zdecydowanie później.
Teraz tego typu ładowarki kosztują pod/ok 100zł ale w swojej taniej klasie są naprawdę dobre.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
1 kask - kilka nazw bouli Kaski 3 30.04.2015 17:47
Kilka wskazówek - kilka dni w Alpach flippy Przygotowania do wyjazdów 4 22.08.2014 23:28
kilka fotek deptul Inne tematy 3 01.03.2009 14:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.