Wróæ   Africa Twin Forum - POLAND > Podró¿e. Ca³kiem ma³e, ¶rednie i du¿e. > Kwestie ró¿ne, ale podró¿ne.

Kwestie ró¿ne, ale podró¿ne. Jak nic z powy¿szego o podró¿owaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzêdzia w±tku Wygl±d
Stary 26.05.2013, 19:38   #51
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zap³aci³em sk³adkê :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesi±ce 2 tygodni 6 dni 16 godz 44 min 0
Domy¶lnie

Cytat:
Hmmm, te¿ tak kombinowa³em, tylko czy rzeczywi¶cie pomiêdzy odpowietrzeniem a miejscem gdzie utkn±³ ten stwór jest a¿ taki tunel i prze¶wit aby móg³ siê przecisn±æ (zreszt± z którejkolwiek strony) No chyba ¿e w³a¿±c by³ wielko¶ci bakterii, a wypas³ siê dopiero na Rumuñskim paliwie
Mo¿e móg³ Ci wej¶æ w poprzednim stadium i zrobiæ linkê w ga¼niczku?


Z moich przygód
- spaceruj±ca pszczo³a wewn±trz szybki kasku. Dziwne uczucie nierealno¶ci ca³ej sytuacji
- pszczo³a wpadaj±ca pod kurtkê i ¿±dl±ca mnie w bark - biedaczka Mnie tylko zapiek³o, a ona straci³a ¿ycie ;(
- wczoraj pierwszy raz zatkany ga¼nik - upar³am siê, ¿e dojadê bez czyszczenia. Po 1-2km zawróci³am do Gruchy, bo szkoda mi by³o jechaæ 50km gazie do max. 1/4 [i okresowo pó³sprzêgle]. Ale spróbowa³am - i wiem, ¿e gdybym musia³a, to bym jako¶ dojecha³a
mygosia jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 31.08.2015, 14:44   #52
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesi±ce 2 tygodni 2 godz 33 min 28 s
Domy¶lnie

Wczoraj znowu poszwêda³em siê Afryczk± poza asfaltem -jakie¶ ³±czki, pola, krzaczory.. -No kwintesencja relaksu., -gdybym nie musia³ prawie podobnego dystansu zaliczyæ z buta !..
Po zatrzymaniu siê przy le¶nym szuterku i beztroskim spacerku w poszukiwaniu oznak ¿ycia jakiejkolwiek grzybni, -nie potrafi³em swojej "Królewny" odnale¼æ ! No wciê³o j± kur.. i koniec !
Chyba z godzinê napêdza³y mnie rozmaite scenariusze t³uk±ce siê po mózgowiu i coraz wiêkszy wkurw..
W koñcu lito¶ciwy "Duch Lasu" nie mog±cy ju¿ s³uchaæ moich dono¶nych bluzgów, naprowadzi³ mnie wreszcie na w³a¶ciwy kierunek, -jeszcze nigdy mi siê tak nie popier...³ !
-Afryczka relaksowa³a siê odpoczynkiem, zas³oniêta krzakami z 3 stron -tak j± sobie "przezornie" ukry³em..
__________________
-szeroko¶ci, przyczepno¶ci i powodzonka!... MAURO
motoMAUROxrv jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 31.08.2015, 14:50   #53
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjêcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesi±ce 3 tygodni 5 dni 18 godz 12 min 57 s
Domy¶lnie



no pierwsze slysze zeby po trzezwemu wlasnego moto nie umiec znalezc Mauro, trza sie na piwo umowic, bede Kolo 17tego w staniszczach.

Tydzien temu w berlinie smart zmienial pas ruchu i wyjechal na tor jazdy mojej afryki. Zahaczylem go w przedni lewy blotnik, urwalem mu lusterko, wyrwalem caly rog przedniego zderzaka. Huk Taki jakby opone rozerwalo mu. Ja utrzymalem motura, wyhamowalem i pacze a tu rysy na gmolu, na oslonie pod silnikiem, wajha hamulca dogieta do silnika lekko i w sumie to wszystko. Policja spisujaca protokol dziwila sie ze u mnie nic sie nie stalo a czesci smarta na drodze trzeba bylo zbierac.. Znaczy wajhe wyprostowalem jeszcze przed przyjazdem afryki.

To byl moj pierwszy razm, az sie nawet lekko spocilem przy tym. Zawsze dalem rady, ominac, wyhamowac i naprawiac bledy innych kierowcow. Po 11 latach jazdy na miescie pierwszy kontakt i jakby nie liczyc offowych spotkan z planeta, toto moja pierwszy kolizja na moto.
__________________
Za dwadzie¶cia lat
bardziej bêdziesz ¿a³owa³
tego czego nie zrobi³e¶,
ni¿ tego co zrobi³e¶.
fassi jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 31.08.2015, 15:20   #54
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesi±ce 2 tygodni 2 godz 33 min 28 s
Domy¶lnie

Cytat:
Napisa³ fassi Zobacz post


no pierwsze slysze zeby po trzezwemu wlasnego moto nie umiec znalezc
-No i musia³e¶ mnie tak "obna¿yæ" ? Przyznajê, -jedn± puszkê wci±gn±³em na postoju a drug± wzi±³em na spacer.. Po powrocie by³em tak odwodniony ¿e "zniszczy³em" ca³± resztê!..

P.S. -Jestem jak najbardziej ZA! - Elwooda te¿ trza ¶ci±gn±æ na pomoc!
__________________
-szeroko¶ci, przyczepno¶ci i powodzonka!... MAURO
motoMAUROxrv jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 31.08.2015, 16:22   #55
Emsi
MC. Wcze¶niej Ypsi
 
Emsi's Avatar

Zap³aci³em sk³adkê :)

Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Zabrze
Posty: 1,350
Motocykl: RD07b HRC
Emsi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesi±ce 6 dni 19 godz 42 min 6 s
Domy¶lnie

Zassaj sobie na telefon jaki¶ car locator, naprawdê pomaga. Odk±d go mam, beztrosko szwêdam siê po Twoich okolicach: Zawadzkie, Kolonowskie itd...

S± grzyby?
Emsi jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 31.08.2015, 16:49   #56
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesi±ce 2 tygodni 2 godz 33 min 28 s
Domy¶lnie

Dziêki, -popróbujê sobie co¶ takiego wklepaæ
Grzybów to nie bêdzie chyba ze 2 lata, - nawet huby z pni poopada³y..
__________________
-szeroko¶ci, przyczepno¶ci i powodzonka!... MAURO
motoMAUROxrv jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 31.08.2015, 19:09   #57
walther_white


Zarejestrowany: May 2015
Posty: 133
Motocykl: RD03
walther_white jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzieñ 3 dni 4 godz 21 min 51 s
Domy¶lnie

To i ja podzielê siê historyjk± ze sprawdzania trze¼wo¶ci.

Kraków, Plac Matejki, 2 w nocy wracam sobie moj± super bryk± (w tamtych czasach czerwone cinquecento - a co czerwone zawsze szybsze). Jadê od Lubiczu z zamiarem skrêtu w prawo ale widzê czarn± betê 318 driftuj±c± wokó³ placu wiêc spokojnie zwalniam. Skrêcam za 318 i widzê wypadaj±cego z radiowozu i machaj±cego na mnie policmana. Szybki rachunek sumienia czy tu aby siê nagle strefa nie zrobi³a i jad±c na pamiêæ nie wjecha³em na zakaz. No nic, zobaczymy. Standardzik, dokumenty, bla bla bla... proszê wysi±¶æ.... Ki diabe³, ok, wysiadam, sk±d, dok±d, czemu tak pó¼no, dlaczego zawraca³em na placu skoro nie wolno... Ja os³upia³y, lekko zamurowany, patrze na policjanta, pomyli³ siê? Czarne BMW z czerwony cc... Ok, mo¿e drzema³ w radiowozie. T³umacze, ¿e nie zawraca³em. On do mnie to proszê dmuchaæ, w co? - pytam. Przybli¿a siê do mnie, no to dmuchn±³em, a pó¼niej jemu siê dmuchnê³o.... A ja siê zatoczy³em... Co robi³ w radiowozie, nie wiem, ale chyba siê zorientowa³, ¿e poczu³em bo kaza³ mi tylko zmykaæ...
walther_white jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 31.08.2015, 19:55   #58
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzieñ 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domy¶lnie

A ja powiem tak, fotka odda emocje za mnie:


Ja co prawda s³u¿bowo w wozie z radiem, ale zacz±³em rozumieæ tych wszystkich rowerzystów w ten dzieñ. A ten bawó³ szuka³ panienki dla siebie.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 31.08.2015 o 20:00
Ziarko jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 31.08.2015, 20:00   #59
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Bia³a
Posty: 1,280
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesi±ce 4 tygodni 1 dzieñ 15 godz 39 min 58 s
Domy¶lnie

Nie wiedzia³em, ¿e mamy tutaj taki fajny temat. Dorzucê i ja swoj± historyjkê z misiami.

Rzecz dzia³a siê 3 lata temu na wiosnê, tydzieñ po zakupie "kangura" - oczywi¶cie w ci±gu tego tygodnia to nikt o przerejestrowaniu nie my¶la³, jedynie auto wyl±dowa³o u gazownika, na za³o¿enie podtlenku LPG - tyle s³owem wstêpu.

Jadê sobie do nasz± wspania³± obwodnic± Bielska, droga ma status ekspresówki. Prawym pasem sun± misie prêdko¶ci± patrolowa, czyli ko³o 80 kmh, no to elegancko kierunek i ich wyprzedam (góra 100 mia³em na blacie), znów grzecznie prawy kierunek, i dalej sobie jadê...nie minê³o 20 sekund s³yszê syreny, w lusterku niebiesko.....
W g³ownie t³ocz± siê my¶li, jak siê wyt³umaczyæ, ¿e auto zarejestrowane na kogo innego, za³o¿ony gaz, którego nie ma w dowodzie, brak haka,który znów by³ w dowodzie (kupi³em tak) - oczywi¶cie wszystkie papiery poza dowodem rejestracyjnym i OC w domu.
Pierwsze miejsce szersze, grzecznie zje¿d¿am, awaryjne, otwieram okno, ¿eby papiery podaæ...nie zd±¿y³em. Policjant podszed³ i rzuci³ tonem nie znosz±cym sprzeciwu:
- Proszê opu¶ciæ pojazd!
Lekko mi ci¶nienie skoczy³o, my¶li siê kot³owa³y pod czach±, czy kurcze kradzion± furê kupi³em, czy uj wie co...
Wyszed³em i znów policjant ju¿ sympatyczniejszym tonem:
-Proszê za mn± na ty³ samochodu
Grzecznie podrepta³em, a policmajster zadaje pytanie:
- Czy wie pan co jest przyczyn± zatrzymania?
- Nie- odpowiadam "lekko" zestresowany
- To niech pan na tablice popatrzy, za chwilkê zgubi j± pan i bêd± koszty, latanie po urzêdach. My sobie tu postoimy za panem i proszê sobie spokojnie przykrêciæ j±.

Narzêdzia zawsze wo¿ê, wiêc ¶rubka, 2 trytytki i ca³o¶æ zmontowana w parê minut.

Niby mieli dobre chêci, ale mo¿na by³o to mniej formalnie po zatrzymaniu zrobiæ

Mocowanie wtedy zrobione trzyma do dzi¶
__________________
"Logowanie siê na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwin± a kiblu trochê ¶mierdzi... Jednak siê przychodzi." by Matjas

Nie pijê alkoholu ska¿onego....akcyz±.
wilq.bb jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 31.08.2015, 20:06   #60
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzieñ 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domy¶lnie

Historia rodzinna.
Wujek wraca ze S³ubic w kierunku Gorzowa. Lubi³ dowcipy. Wiêc gdy zabra³ autostopowicza, tak mu rzecze:

- Wie Pan, z regu³y przestêpców nie zabieram. Ale skoro Pana zabra³em, a ma Pan broñ, proszê ja tu po³o¿yæ (wskazuj±c przedni± pó³kê).

Klient, bez s³owa rozpi±³ kurtkê i po³o¿y³ pistolet tam gdzie mu kazano. Ca³± drogê siê nie odzywali wiêcej do siebie. Na rozstanie ¿yczyli sobie mi³ego dnia.
Jak to wujek mówi, zacz±³ uwa¿aæ na s³owa swe....
Ziarko jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is W³.
U¶mieszkiW³.
kod [IMG] jest W³.
kod HTML jest W³.

Skocz do forum

Podobne w±tki
W±tek Autor w±tku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jura, czyli ,,mêskie przygody". Kristos Polska 6 01.02.2011 22:37
"Helpfl Staf", czyli technologia rejli w s³u¿bie Lejdis ucek Lejdis 25 15.09.2010 20:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.